dieta hipocalorica (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Rici, bravo!!!
Fetelor, deja ma luase lenea cu bicicleta, dar m-ati ambitionat cand am citit ca faceti cate o ora pe zi. Eu abia trag 30 de min dimineata si mereu imi propun sa fac si seara dar de obicei cad lata. Azi insa vreau neaparat sa-mi respect intentiile. Am facut dimineata ceva cindy, am un dvd cu aerobic, si are cateva sectiuni de cardio care sunt destul de grele dar imi plac, si apoi m-am aruncat asupra bicicletei. Acum vreau sa fac si diseara o jumatate de ora, sa vedem cat o sa mai vreau
Din nefericire, la mine punctul slab este mancarea mi-e tare greu sa ma tin in limitele pe care mi le-am impus. Sotul meu ma sustine doar din vorbe (mai ales ca si el are maaaare nevoie sa dea jos ceteva zeci de kile), dar din fapte... aseara mi-a dat sa mananc la 23:30 Offf, cum sa fac nu stiu.
La capitolul progrese din pacate doar unul slabutz: nu m-am ingrasat. Adik tot 88, tot sper sa incep sa scad iar, si sa nu ma mai opresc pana la 55

PS vreau si io pe lista, plizzzzzzzz

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Andreea,bune si alea 30 de minute de bici pe care le faci.
pe listuta trebuie sa va treaca Gabi ,da' vad ca nu a mai aparut.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Dana, sunt si eu in zona... dar ne chinuim cu otita lui Lili de vreo 2 zile:((
Androix, as trece si inaltimea ta...
Rici, ne dai cateva date?
Eu tot tare pe pozitii, am ajuns la 61,5.
Nu prea imi iese faza cu bici, ma bucur daca apuc de 2-3 ori/saptamana. Inot fac in continuare, odata pe sapt. ajung la piscina.
Va pup si astept cu nerabdare ziua de poimaine:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:


www.onlineclinic.ro/sexologie/pagina_reductil/pagina_reductil.htm" target="_blank">reductil

Eu am mai spus pe undeva, si repet, si daca aveti intrebari, puteti sa intrebati oricand.
Joi termin prima cutie de reductil. Mi-a povestit o cunostinta despre el, dar era prin martie. Am cautat pe net si ceea ce am gasit m-a cam speriat. Apoi m-a apucat panica: vara, burtica, celulita. Deja eram hotarata sa fac lipoabsorbtie. Cu orice risc. Apoi mi-am zis, ce e mai riscant? Si iar am cautat pe net. Pana la urma am hotarat sa incerc. Prietena mea mi-a spus ca pt 5 kg cate considera ea ca am in plus nu merita sa mor, dar chiar vroiam sa mor daca nu slabeam. Aveam 84 cm in talie si kg habar nu am cate, nu aveam cantar, dar aproximez in jur de 70, poate putin peste. La 1.70. Nu foarte grasa, dar destul cat sa nu ma suport eu.
Am sunat la HelpNet la numarul de pe card (vi-l dau daca vreti) si am intrebat cat costa si daca imi da fara reteta. Mi-au spus pretul si ca se da fara reteta, si am cerut numarul farmaciei din orasul meu. Am sunat la ei, mi-au spus ca sa vin, sa las un avans si in 24 de ore primesc medicamentul. Asta a fost miercuri, in urma cu 4 saptamani. Joi m-am rugat inainte sa inghit prima pastila. Cititi la adresa de mai sus. Eram putin speriata. Poate nu chiar...putin. Dupa cateva minute, mi-a amortit limba, dar putin, ca la o guma prea mentolata. Apoi...nimic. Nici o alta reactie adversa. Ii spusesem prietenei mele ca am inceput sa iau si ca nu ma intereseaza parerea ei, dar ii spun ca daca e sa patesc ceva sa stie lumea de la ce. Nu am patit absolut nimic pe tot parcursul celor 4 sapatamani. In prima zi am vazut ca nu pot manca nimic, doar apa. Dar pofta pe apa. Am mancat foarte putin. A doua zi i-am gatit bunatati sotului si mi-a fost chiar greata sa gust mancarea sa vad cum e iesit. Aceasta "repulsie" fata de mancare o am si acum. Intre timp, printrea altele a fost taierea motului fiului meu, cu pizza si tort, iar tot ce am dorit eu a fost apa minerala. Nu m-a atras nimic altceva. Foamea? Nu se simte. Daca cititi datele medicale...intrerupe legatura cu creierul si efectiv nu simti foamea din stomac. Si iti creaza si un fel dezgust fata de mancare. Unii mananca din "inertie", nu neparat de foame, dar dupa reductil nu doresti sa mananci.
Se ia cel putin 2 luni, timp in care se spune ca ti-ar forma un fel de stil de viata. Acum nu o sa sar repede pe friptanii, dar cred ca dupa atata post si stomacul se strange. Am iesit cu sotul intr-o seara la restaurant si, mandra de cat am slabit, mi-am permis si eu un piept de pui la gratar (desi sunt vegetariana) si salata de varza. Combinatia e buna si la cura de slabire. Eu nu am putut papa nici jumatate din portie. Dar nici paharul cu lapte, daca vreau lapte, nu-l pot termina dintr-o data. Nu mai intra.
Se ia maxim 1 an. E bine sa consulti medicul. Eu, cu "gabaritul" meu daca mergeam la medic ma dadea afara cu shutul si zicea ca-s nebune. Si eu cred ca sunt putin, dar macar asa decat grasa.
Ce mananc? Nu prea mananc. Mai mult apa. Mi-am permis intr-o si si o bucatica de ciocolata, dar pt ca am vrut eu sa o pap. Nu ma simt rau, nu ma simt ametita, am o viata activa in ultimul timp, deci nu stau in pat, merg la masaj, ies cu copilul in brate, fac scoala de soferi.
In plus...merg zilnic la masaj si asta ar fi, poate chiar mai mult de 50% din rezultat. Am facut impachetari si masaj de 5 ori pe sapatamana si doresc sa merg macar doar la sedinta de masaj pe toata perioada verii. Mi-am comadat si gel anticelulitic din gama profesinal cu care lucreaza maseoza.
Stiu ca o sa vina vremea cand imi voi bate capul cum sa ma mantin, dar dupa atatea sacrificii cred ca decat sa dau banii pe pizza, mai bine platesc o sedinta de masaj. De multe ori am simtit ca ma invart intr-un cerc vicios, desi kg astea le am din sarcina, dar am ajuns la concluzia (si sunt sigura ca asta am mai spus-o undeva) ca trebuie sa imi evaluez prioritatile si ca nu se poate sa fiu si satula si slaba. Sunt si care pot si nu spun ca nu ii invidiez, dar eu vad ca nu mai intru in categoria asta, deci...ori/ori, din pacate. Eu gatesc zilnic pt sotul si copilul meu si nu ma ispiteste manacarea. Se spune ca trebuie sa ai vointa, iar daca nu ai, exista reductil

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Daca-mi permiteti, las si cateva poze de astazi pozici Voi mai face pe parcurs!
Spor la slabit!

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

multumim pt poze si felicitari!
Arati super!!!
Intr-adevar ceea ce am observat ca ar conta mult, stilul de viata. Sa nu te arunci la mancare cand vezi bunatati in fata ta, sa nu mananci seara, sa nu mananci gratare unsuroare si tone de dulciuri... Totul depinde de autocontrol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Felicitari Gabi, Rici pentru rezultate.
Androix - la ora 19,00 inchizi bucataria cu cheia si gata... Nu mai e!
Eu sunt in mare forma, fara cicolata, fara dulciuri, fara prajeli, fara mancare gatita, fara paine.
Doar friptura cu salata si capsuni. De cate ori mi-e foame mananc capsuni. Nu stiu ce fac cand se termina???.....
Am facut si bicicleta cate o jumatate de ora seara, ca dimineta nu prea am timp, decat in week-end.

Spor la treaba, si ne auzim maine la cantar...

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Gabi, eu am 1.70, am inceput de la 90 de kilograme si am deja 87.5, sunt super incantata.
Nu am reusit si a doua tura de bici aseara in schimb, la ora zece jumate cand a venit sotul meu acasa si m-a intrebat sagalnic ce mancam, i-am zis sa manance ce-o gasi in frigider, eu nu mananc nimic si nici nu-i fac. A pus bot si m-am vazut nevoita sa-i crosetez o salata dar nu am mancat nimic. Vreau sa incerc sa nu mai mananc deloc seara. Azi o sa-mi reuseasca pentru ca merg la curs (m-am inscris la un curs de italiana) si termin la 8, nu mai mananc la ora aia.
Rachel, si eu tot de frica ma tin departe de reductil. De fapt departe de orice pastila de slabit. Indiferent care mi-ar fi prioritatile sunt mai obsedata de faptul ca pot avea efecte nasoale decat de faptul ca sunt grasa. Daca voi reusi sa-mi inving slabiciunile - pofta de mancare si inconsecventa - sunt sigura ca voi reusi sa slabesc. Nu mai conteaza cat o sa dureze. Nu se poate sa nu reusesc. Asta este marea problema ca dureaza multisor iar eu sunt foarte delasatoare. Ma apuc de ceva, ma tine un timp si pe urma o las balta.
Dar asa nu se mai poate. Facem planuri de vacanta si aseara mi-am probat costumul de baie. Nu vreti sa stiti cum aratam... Musai sa-mi iau altul, dar mi-e ca nici nu gasesc vreunul cu o croiala care sa ma avantajeze
Bafta la slabit!

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

neata slabutelor!
Gabi ,cum mai e Lili? multa sanatate!
Rici,arati tare bine!
Andreea,tine-te tare si daca simti ca clachezi striga.
Cornelia ,baga tare cu capsuni!
Briza,tu ce mai zici?
Iubika,ne-ai lasat balta? tocmai tu?
Eu am facut 35 de minute de stepper ieri si m-am simtit tare bine.
in sfarsit mi-am cumparat cantar electronic ,da' nu-s prea lamurita cum e cu masuratul grasimii. o sa-l pun pe sot sa ma invete ca pe prosti.
va pup si sunt pe aici!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

hello!
nu e nimeni pe aici?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput