Targoviste (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

va citesc dar cum nu cunosc personajele nu pot participa la o barfa mica .
In schimb am vazut ca pe la Odisee au aparut mamici care cereau recomandari despre doctori din Targoviste.
Vad ca inca nu ne-au descoperit pe noi, inca putzin si trec si la alte subforumuri .

Nana, noi venim pe 15 Decembrie in tara si plecam pe 4 Ianuarie, voi cand plecati? Poate ne vedem la aeroport.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

am auzit si eu de Aristocrat, insa inca nu am fost. la cat de des am ajuns eu in tgv...o sa ajung sigur la inceputul lui februarie...ca am sesiune ... am un chef de invatat, imi vine sa-i tai venele!
va pupacesc pe toate si sper sa ne intalnim in Tgv in februarie!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Otilia, noi venim pe 23 dec si plecam pe 6 ianuarie. Din pacate nu ne vom intalni, imi pare asa rau.
Dar ce mult stati voi de sarbatori! Foarte frumos. Noi am stat in vara 5 sapt ca am fost cu nunta iar acum o sa avem 2 sapt fara plata, dar tot e bine decat deloc.
Miha, nu mai fi bosumflici, lasa ca trece ea si sesiunea, o sa vezi! Te inteleg perfect ca n-ai chef de invatat, ca doar il ai pe Cristian care iti consuma toata energia! Bafta multa!
Azi incepe weekendul! Uraaaaaaaa!
Pupici



Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nana, nu ne vedem la aeroport, dar mai stii, poate vin prin Targoviste , glumesc mai ca stiu ca esti ocupata. In orice caz facem galerie sa vina bb asa cum va doritzi!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Merci mult, Oti!
La noi a nins in weekend, este zapada de vreo 30cm, super fain!
Sunt la birou si incerc s ama trezesc. Este atat de intuneric afara ca sigur as mai fi putut dormi macar vreo 2-3 ore :)).

Pupici.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Ce mai fac fetele? Noi suntem bine...cu buni pe la noi...saptamana viitoare se duce acasa si mai vine dupa sarbatori cand trebuie sa invat serios ptr sesiune. Nana ai intuit bine...Cristian ma distrage foate mult...ieri de exemplu s-a jucat la cutia cu medicamente...a scos toate produsele unul cate unul, le-a examinat...a fost tare haios!
Ausca ce mai face Oti?
Pupici!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ana, face bine, cam multe prostioare. Am fost la petrecerea de Craciun a firmei cu ea, a fost o mica excursie.
Azi am abordat o romanca, am auzit-o cand vorbea cu fata ei in magazin si am prins curaj. Mi s-a mai intamplat si acum 1 luna sa aud doua tinerele vorbind in romana dar nu m-am bagat in vorba cu ele, nici nu erau genul meu.
Nana, am auzit ca Islanda nu permite accesul liber romanilor, le este teama?

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Salutare!
Ieri n-am putut sa scriu, la serv. n-am avut net iar acasa n-am avut timp.
Sa va zic ca sambata seara am ajuns in restaurantul ala recent deschis despre care vorbeam la pagina precedenta.Se numeste Chic-cafe si este chiar langa gradina de vara de la Casa Veche.E ceva mai deosebit, pt. ca locatia este o casa boiereasca, veche,complet refacuta, pereti si tavane ornate cu fel de fel de frunzulite aurite,candelabre, sobe de teracota alba, camere foarte inalte...Am inteles ca sunt 5 saloane, denumite dupa culoarea care predomina.Noi, de exemplu, am stat in Salonul galben, doar acolo am gasit liber, pt ca nu aveam rezervare.
Nu m-a dat pe spate, am gandit mai degraba ca este pacat sa faci un restaurant intr-o casa asa deosebita.
Oricum, ce nu mi-a placut a fost ca era mult fum si mi s-a parut aiurea ca din cand in cand cineva din personal mai deschidea usa la intrare sa se aeriseasca. Asta da sistem !Mancare, asa si asa!Am cerut vin demisec si ne-au adus sec!Clienti:cat am stat noi, vreo 2 ore, numai pustani,dar numai din aia pe care se vedea ca mami si tati au bani.Si inca ceva:baietii erau mult mai aranjati(freze, haine, ceasuri, etc) decat fetele.
Concluzia mea:pt o cafea merita, macar pt a vedea interiorul.Dar cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bun, deci nu e mare lucru. Poate ajungem si noi, cine stie! Dar al cui o fi acest Chic cafe?

Oti, mi se pare normal sa fie asa, sa-si ia masuri d eprotectie Islanda pentru ca ar fi dezastru, s-ar duce naiba siguranta care este aici, sau mai bine zis era.
De cand au intrat polonezii in UE e plin de polonezi si portughezi, mai nou au inceput sa fie sparte case, au aparut si tigani romani la cersit, iar mai nou sapt trecuta au fost prinsi 2 romani falsificand carduri si furand coduri la bancomate. Daca ar mai fi si liber sa vina oricine vrea, ar fi dezastru. Islandezii s-au inrait tare impotriva strainilor. Sincer mie imi pare rau ca se intampla asta.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

am trecut sa va salut pentru ca nu am mai facut-o de multa vreme!

intre timp a murit si bunica sotului meu, cea care statea la Hulubesti in DB, avea 92 de ani, Dumnezeu sa o odihneasca!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput