La cate saptamani ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

am nascut la 39 sapt si 4 zile un baiat.membranele mi le-a spart medicul.

de ALEX (8 mai 2006)
POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu am nascut la 39 sapt fix...fetitza, membrane rupte la 4 dim, epidurala si nastere super usoara dar lunga..dupa 14 ore

Prietena mea a nascut un baietzel la 41 sapt...dar eu nu cred in chestiile astea.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellietudor spune:

[size=4]Ancamironiuc, tu zici ca tie ti a zis ca la 36 de sapt s a intors cu capu n jos si ca ar fii putut fi prematur...! Eu ce sa mai zic, al meu e cu caputzu n jos, tot baiat de la 27 de saptamani, sunt acum in 30 juma, si nici ca mai vrea sa vina inapoi, e clar ca ramane asa... ce sa ma astept , sa nasc peste fix 4 saptamani?!

ellie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

42 da saptamini si 2 zile. nastere indusa si finalizata cu cezariana de urgenta. bebe nu a dat semne ca vrea sa iasa, iar cind mi-au indus nasterea nu a putut sa iasa. baietelul meu a avut la nastere 4700g. totul a fost ok - lichidul era transparent, copilul santatos.

nasteri usoare

Oana si Matei (25 februarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Eu am nascut la 39 sapt si 2 zile. Mi s-au rupt membranele la 12 noaptea si am nascut un bebe de 3480g la 9 dimineata.

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Fetitza la 40 de saptamani, nastere naturala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

baietelul nostru a venit exact la termen,nici mai devreme nici mai tarziu.cred ca depinde de corpul fiecaruia.

octy10,KENZO(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

la 38 de saptamani,fara contractii,doar cu pierderi de sange,din ce in ce mai abundente...s ai mpus cezariana,deoarece facusem un tratament cu clexane si aspirina pe tp sarcinii.baietelul a avut la 38 de saptamani,4650kg si 53 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina-by spune:

la 41de saptamani un baietel de 3100g,nastere indusa,a fost groaznic,iar fetita tot la 41saptamani,tot 3100,dar de data travaliul s-a declansat natural si am nascut mult mai repede si mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

36 saptamani si 4 zile. Am fetitza.
Colegei mele de celula i-a fost indusa nastere la 41 de saptamani. Are tot fetitza.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput