La cate saptamani ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by MaryP

quote:
Originally posted by bonsai

Fetita,la 39 sapt si 3 zile!

.....si toate babele ziceau ca e baiat,ca e burta foarte "tuguiata"..




Ca sa vezi pana unde merg premonitiile babelor: mie imi zic ca e fata, ca am burta "tuguiata"! Doamnee...intr-adevar sunt niste prostii astea!






Si ce forma ar trebui sa aiba burta daca ai in ea gemeni de sexe diferite? Ce-ar mai zice babele?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

quote:
Originally posted by Cristina_C

quote:
Originally posted by MaryP

quote:
Originally posted by bonsai

Fetita,la 39 sapt si 3 zile!

.....si toate babele ziceau ca e baiat,ca e burta foarte "tuguiata"..




Ca sa vezi pana unde merg premonitiile babelor: mie imi zic ca e fata, ca am burta "tuguiata"! Doamnee...intr-adevar sunt niste prostii astea!






Si ce forma ar trebui sa aiba burta daca ai in ea gemeni de sexe diferite? Ce-ar mai zice babele?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cerasela67 spune:

Am nascut fetita la 41 de saptamani si 6 zile! Mi-a fost provocata nasterea deoarece medicul a considerat ca a "locuit" suficient cu mine! La controlul la internarea in spital colul incepuse sa se deschida deci nasteam oricum in urmatoarele ore insa au grabit putin. Dupa calculele mele (care difera putin de cele ale medicilor) trebuia sa nasc a doua zi, adica fix la 9 luni asa cum se spune! Am facut cezariana de nevoie (tripla circulara de cordon).
Nu cred ca exista o regula legata de sex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

38 saptamani, gemeni, baieti.

Pe mine mama mea m-ia nascut la 42 sapt., pe sora mea - la 38 (apropo de babisme). In ambele cazuri babele ziceau ca sunt baieti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

38 saptamani,baiat-cezariana,dar se rupsese membranele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

38 saptamani si o zi. Baiat nascut prin cezariana, dar travaliul era in toi.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

40 de saptamani si 3 zile,prin cezariana,fetita.A fost hotararea medicului sa intervina chirurgical si ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost asa,lichidul se inverzise.Zana mea a fost ok,extremitatile usor vinetii.

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilthugette spune:

mam... la nascut p fratimiu(aku are 1 luna shy2 zile)la 36 sap...shy p mn la 42 sap.. diferentze mai nu?:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am nascut fetita grasunica fix la 40 de saptamani de la UM, membrane rupte spontan, nastere naturala.


Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

FETITZA fix 39 saptamani nastere naturala
Eu am facut o statistica la "trupa" de nov-dec 2005 (de dinaintea noastra) si mi-a iesit o medie de ... "cu o saptamana inainte de termen",dar n-am facut si pe sexe Oricum la mine s-a nimerit la fix .. statistica cu pricina !

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA


Mergi la inceput