La cate saptamani ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns akella spune:

29 - fetitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Fix la data posibila a nasterii, dupa calculul mediculzui cu care am nascut: 20.11.03, 40 saptamani, baiat! Mai punctual nu se putea! Ah, si mi s-a spus ca nasc prematur pentru ca s-a intor cu capul in jos la 36 de saptamani!!!!!!!!!

ANCA si EMA EMANUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Mihnea s-a nascut la 39 de saptamani prin cezariana e drept dar ma apucasera durerile si copilul se angajase in iesire. Deci faza ca baietii stau mai mult uite ca la noi nu a fost asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

La 39 si 2 zile, cezariana programata.

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Baiat, 41 sapt si 2 zile.Prin cezariana ca era sarcina pelviana, dar dupa inceperea travaliului.
Nu cred in "babisme"!

Pupici!


Ioana(23+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Fix 39 de saptamani s-a rupt apa si a venit(prin cezariana) fetitza




Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

La 40 saptamani - fetita. Apropo de babisme, cu doua saptamani inainte de a naste m-a oprit o babuta sa imi spuna ca voi face un baiat tare voinic, ca-i burta nu stiu cum si fata nu stiu cum. Aiurea...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:


La 38 sapt. fara 3 zile,dar am avut o nastere provocata...fetita;nici eu nu cred in babisme,sunt sigura ca daca era sa se nasca cand vroia ma apropiam undeva de 40 saptamani

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

baiat.. 42 sapt pe muchie...

nastere normala, travaliu declansat normal (cu 10 ore inainte sa ma spitalizez pt inducere travaliu caci nu mai aveam rabdari)..



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Eu sint in saptamana 37 si vreau sa nasc neaparat prin cezariana, dar mi-e frica sa nu ma ia bebe prin surprindere mai ales noaptea. Copilui este angajat cu capul in jos inca de acum o luna, iar biometric arata mai mare cu o sapatamana si o zi. Asa ca pot sa-i cer doctorului sa intervina cu cezariana in saptamana 38 sau 39?

Mergi la inceput