Minunatele Scorpiute (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mai fetelor, turbez, nici azi nu vin tampitii aia de muncitori.simt ca turbez.de nervi am iesit la piata si i-am mai cumparat lui razvan cate ceva de vara ca ne-a prins caldura fara nimic subtire.
am o durere de cap si de burta, mor de cald in casa, nervi am, imi vine sa ma arunc de la 4.fug sa trag o pipa sa ma mai calmez.
ana, razvan e bine.lui ii convine cu casa vraiste vad.sambata si duminica il duc iar la mama sa-l duca la plaja ca s-a invatat iar cu buni.cred ca pana la urma ma apuc naibii eu sa fac reparatiile ca dupa astia nu mai termin eu nici la iarna.va pup pe toate.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Fetelor, trimiteti-mi si mie putin din caldura de la voi!!
Aici e innorat , a plouat azi-noapte, si cred ca nu sunt mai mult de 15 gr. Joi e Inaltarea, vineri al meu sot are liber dar parca prevad ca nu putem face iara nimic din cauza de vreme urata....si sa te tii daca ne-om mai imbolnavi si de varicela!
Va pup, o zi buna!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Draga SCOPIUTZA DIN ARGON, iti rimit toata caldura mea! + de cea care avem unele nevoie, daca iti e ceva in plus ... pe undeva... da mesaj de recuperare!

NU MA BAGATI IN SEAMA!
sunt super ofticata de neamurile sotzului! ... nu-i bai, cocosii la locul lor cu toata gripa aviara... a lor!

revin cu amanunte cand ma adun...

ella2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

uf ce cald este...mai am o meditatie si zbor la copilashi si la socrela ca a venit de la fagarash...saraca a fost in carantina
azi iar am facut tarta cu fructe(capsuni) si iar le-am halit pe toate...facusem de ieri sa o servesc si pe soacra-mea si cand ajung azi dimineatza la ai mei mai era o singura bucataasa ca am facut altele.
va pup ca acush imi vine baietelul la pian

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut la fete!
Si la noi a dat caldura rau de tot... asa ca bantuim prin parc seara, ca sa ne pregatim, ca cica de maine ploua (poate dau astia gres cu prognozele lor)!
Am vorbit aseara cu Nina, azi pleaca spre casa, cu o halta in Alba, sa se vada cu Gabbriela (Nicole), sper sa le aud pe amandoua deseara. Cristina a fost foarte incantata de "vacanta" aceasta, se pare ca i-a priit si probabil se vor intoarce si in toamna acolo, eu ii tin pumnii sa fie asa!
Va pup pe toate in gashka si sa aveti o zi buna!
Elena

PS eu sper sa vand zilele astea masina veche sa avem bani de plecat la mare, deci Adriana... sper sa ne vedem!

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

buna dimineata,scorpiute!
Elena,ma bucur sa aud numai de bine despre Nina si Cristina...ma bucur ca a fost o experienta frumoasa pt ele si ca sunt mai informate...
pupici
Bafta la vandutul masinii.sa gasesti cumparator...si eu trebuie sa merg sa vad ofertele la mare...sa ne rezervam de luna viitoare bilete..

Nunta noastra:19 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetelor,
eu sunt in curatenie...trag repede sa nu ma apuce caldurica si apoi plec la copilashii de la gradi
va pup, sa aveti o zi buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna diminata fetele...imi cer scuze ca aterizez si eu ca musca in lapte...dar am o mare rugaminte...daca aveti cateva secunde...pe www.pedigree.ro/concurs-cainele-lunii.html la pagina 10 este BOXI2 o fetita boxer de 11 luni care va roaga sa o ajutati sa devina vedeta...cum? daca o votati ZILNIC luna mai ...este gratuit si va ia doar cateva secunde...ea este mica si cuminte, dar dulaii cei mari vor sa o ia inainte...promite ca face cinste...cu laptic..ca altceva nu consuma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti scorpioance,

Adriana,pai e super misto ca mamanu' tau il duce pe Razvi la plaja...Imi amintesc de vremurile cand eram acasa si Alex mititel fiind il lasam cu surorile mele si,tembelele,il carau dupa ele peste tot pe unde mergeau...Nu-ti spun ca fi-miu era in delir total,ca astea il lasau sa faca tot ce vrea el,adicatelea stat in apa pana la invinetirea completa,lasat la soare fara sapca si mancat ce vroia muschii lui....si iti dai seama ca isi dorea pana la lacrimi sa il las cu ele...Nu iti mai spun ca eu astea toate le-am aflat ulterior,adica pe la sfarsitul toamnei,cand mi-a cazut in mana o poza facuta in vara,fi-miu pe plaja,tolanit pe un sezlong,cu o halba de bere goala in mana,o tigara neaprinsa in coltul gurii ,cu sapca pe-o parte si in puta goala,dar cu aripiorele gonflabile pe maini...Iti dai seama ca m-am crizat toata si m-am luat de surorile mele tembele...Raspunsul?!"Hai,draga,calmeaza-te,ca deja e faptul consumat".Pot sa mai comentez?!No,spor la treaba si cand ii prinzi pe muncitorii aia baga-i in priza,sa termini si tu o data cu santierul ala...
Mira....ia si de aici caldura...via internet...Aici vor fi azi 31-34 de grade...
Ella,si io m-am enervat de dimineata,dar mi-am revenit,ca viata e scurta si daca punem la suflet toate nimicurile...devenim morocanosi si facem riduri...Zambeste!
Bay Monica,tu vrei sa mor cu taifunul in gura dupa tartele tale....Cu piersici sau caise ai incercat?Cand 'or sa apara pe piata,evident...Sau cirese...Hai ca o sa mor de pofta,ca la cat de gurmanda si pofticioasa sunt....Uf!
Cuscraaaaaaa...Elenaaaaa...pleci la mare?!Io o sa mor nu alta....
Ma bucur sa aud vesti minunate de Nina si Cristina...Eu am tot asteptat sa ma sune Nina si pe mine,dar cred ca programul lor a fost foarte incarcat...Bine ca sunt in regula!
Gaby,ce faci?
Lauriciule,ce ma face bebelina?

Fetele....sa aveti o zi minunata...va pupez si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Sal'tari si de la mine.Azi am aparut mai tarziu ca am fost la dr.
I-am facut analizele Stef ca sa vad daca mai are paraziti si i-am facut si un examen bacteriologic...Ce credeti?Mi-au zis ca are Klebsiella.
Gugalesc aseara ca nebuna, gasesc tot despre ea, nu-mi era clar.Fi-mea nu are nici un simptom din toate astea.Asa ca azi fuga la dr sa vedem ce si cum.
Mi-a zis ca nu se poate sa aiba asa ceva, ca e un microb intraspitalicesc si io n-am calcat cu ea pe acolo.O sa repet analizele(mi-a dat el trimitere la Sanepid).

Cam astea sunt noutatile.In rest, e o caldura de mori, stau in casa in kiloti.

Ana nu ti-am raspuns sa-ti spun ca praji a mea a fost delicioasa.Reteta e super simpla si e luata de la fete de aci de pe DC.Daca vreti, v-o dau si voua.Se face cu orice fructe aveti la indemana.

si revin.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput