Bebelusi de ianuarie- februarie 2006 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Saluatre mamici cu bebei frumosi,
MAi ce ma oftic ca am scris aseara un mesaj pe la 9 cu la multzi si alte cele si vad ca nu a aparut, deci a mers forumu' anapoda:)
Deci REIAU:
1) SA VA TRAIASCA MICIEL CRESTINE_ URSULIAN SI DANA ENE< sunt dulci si superbe gagicutzele si am bucur ca aa iesit asa cum vroiatzi totul

2)LA MULTZI ANI ELENELOR SI CONSTANTINILOR!
3) LA MULTZI ANI ASTERY si pupicei, sper sa ne mai auzim pe mess sau la telefon macar aici cat stam in tzara
4)MONI, CUSCRA,IRINA, MIRELA< ANAM<ANASEBE< GIOVA, DANIELA SI RESTUL FETELOR-pupicei si sunt mortale pozele , le-am vizionat, tare duci sunt totzi.
5)Emma de vreo saptamian se intoarce d epe burta ep spate, dar nu face mai mult de 2 rostogoliri si e mai mereu cu mainiel in guritza, de al gingii sau cu alte jucarii, si e tare vesele si vad ca papa acuma ratzia de 750-850 de laptic( avem de recuperat ca sapttrecutaa fost cam in greva), pe linga o portzie de cereale si una de legume, cred ca ii prieste aerul curat si mai tare de aiic de la ai mei si faptul ca sta cam 3-4 h ep zi afara, asta o sa incerc sa fac si cand mergem in canada
Merg si eu sa beau cafeaua si sa ma ocup de ea ca ai mei sunt la servici. Eu as vrea cand plecam de aici sa o intzarc pe Emma deci al 5 luni(ca vad ca mi-a scazut productzia de la Holstein doar juma pe zi din ratzia ei pe zi).Mai intru mai tarziu-pupicei

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor..noi maraite la prima ora, dar o scoatem la cap..la Multi ani Roxana si Astery! Vazut pozele cu Roxana crestinata, foarte faine!
Giova bafta cu exercitiile..si eu ii umflam botul aluia daca imi zicea ca mai astept unul in burta!...da-i bataie cu exercitiile sa-ti vina rochia sirena bine!
Ingrid na ca noi am papat ieri 650/zi, asa ca voi ne-ati intrecut
Monica vad ca nu mai stii ce meniu sa mai inventezi pentru Lady Di, dar misto ca papa...noi ieri am varsat TOATA MASA CU CARNITA SI LEGUME, adica vreo 10 lingurite cit papase...ne-am umplut de voma pina in cap..azi facut mofturi si la piuerul de piersici, mere si banane, asa ca ne-am oprit la citeva lingurite sa nu mi-l arunce in freza si pe ala! Vazut pe Di cu brocolii pe limba!
Pe cintar stam bine..avem 7700 pina acum, dar de papat tot ca naiba papam..iar priitul in parc mai mult de 4 ore ii prieste pe de o parte si ii strica pe de alta..greva soro cu mincarea!
Azi m-am decis sa ma fac in curind suvite blonde citeva, pe parul meu natural..sa vedem cind o comit..daca nu ramin complet cheala dupa treaba asta sunt chiar tare!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana Teodora si Oana Maria!!! si Neatza si de la Timisoara!!!
Zi torida se anunta si aici. azi dim. la 5 m-am trezit, am deschis geamul, i-am dat la bebe ceai, ca era prea cald, si l-am lasat asa descoperit cum l-am gasit.
Maraki faza cu Dixi si jucariile lui Angelo.stiu ca e nasol, ca i le strica si le baga in gura, la fel si bebe si nu e indicat.
Tot documentarul ala l-am descarcat si noi.noi vrem filmul, cu toate ca eu am citit cartea si stiu povestea si mi-e frica sa nu ma scap sa-i povestesc si lui Clau.
Bey gagici, Ursoaica are examene, asa ca poze si poveastea nuntii si a botezului... DUPA ce scapa de sesiune!!! Mai aveti putintica rabdare, oricum au iesit bine ambele.
Denisa... asa deci, esti singurica acasa in valcea? Mai ai ceva prietene din copilarie pe acolo, sa te vezi cu ele?
Anda tizului.si spor la exercitii.
Irina, Ioana, Astery, Anasebe .



Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Luna Noua si Bia a inceput sa faca ca delfinul si suntem zombii!Alina in parc nu am gasit nici un baietel fain, numai o fetita pe care v-am aratat-o in album, apropo de ochi husky!si care la 6 luni si 1 sapt. statea atit de bine in fund ca m-am minunat!Si Bia este cu mainile in gura pina la cot si se intoarce pe toate partile..trebuie sa fiu mereu cu ochii pe ea si in pat si in bouncer ca tare imi e ca in curind o vad cazuta in freza!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Giova- nu am aici prietene din copilarie, ca mai totzi am pelcat, majoritatea in afara tzariis irestul in bucuresti, dar o sa merg 10 ziel al Bucu si pe 2 iunie l ao nunat a unei prietene din facultate, asa ca sper atunci sa ma relaxez si distrez si eu, desi o paret din timp voi fi cu Emma, sper sa ma descurc,noi incercam ca ziau alpticul sa il bem in geenral cand iesim afara si adormim in carutz, cam al max. 1 h dupa masa de solide.
Cata- pai Bia e super ok cui greutatea la varsta ei mai, ce o vrei sumo?Glumesc, dar eu zic sa nu te stresezi cu solidele, introdu incet cate ceva, eis unt inca mici, si eu cred ca se vor invatza si cheliutzel enoastre si cu linguritza si cu solidele, eu inca o iau ep rand si mai usor cu fructeel, eu stiu ca leguemel is de baza al ei, ti-am zis ca in canada si state e asa: 4 luni cereale, 5 luni leguem, 6 luni fructe, 7 luni carnita si bucatzele mici din toate si duap 8 luni ou si ce-o mai fi, mi se pare ca si brinzica si iaurtul sunt dupa 6-7 luni, o sa incerc si eu ep la sf. saptaminii cu brinzica.
Teolinda- zi-mis i mie te rog retzeta de brinzica, sau cine mai face si da, cat calciu lactic si cat lapte si de care lapte?
Va pup, fug sa ii dau papa!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze iarba verde

Denisa lasa ca te vei intalni cu prietenele in Buc. atunci. la Valcea stai cu familia si rudele.
reteta de branzica de la Liliana: la 250 ml lapte praf pui 2 pastile calciu lactic. dupa ce se branzeste lapticul il dai prin stracurartoare sa scapi de zeama aia. pe urma combini branzica cu ce vrei tu, dar e buna si goala. am gustat-o eu.
cata chiar un pumn sa-i dau nu m-am gabndit, ca nu l-am mai vazut de 2 ani jumatate, dar iti dai seama... merge in Italia si le zice la toti ca a vazut-o pe Gio sumo!! eu care eram o slabanoaga acolo si in toate sms-urile catre ei le ziceam ca nu m-am ingrasat mult in sarcina. am dreptate eu, dar burta nu am mai luat-o in calcul.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Denisa culmea este ca Biei ii place cu lingurita..cind e foame rade 100 cu lingurita in 10 minute, dar de cereale.., in schimb nici legumele, nici fructele..nimik nu pare sa-i placa...ieri singura si-a provocat greata si a vomat!Iar daca ma iau dupa mama la 5 luni jumate ar trebui sa avem inlocuite mesele de laptic de ora 10 si 14 cu cea de fructe si legume+carnita...noi sigur in nici un caz nu o sa atingem performanta asta..cred ca o iau de mina pe Bee ca si ea pina ii da Anei din astea o apuca somnul..asta daca nu o fi prins Ana drag de ele si basculeaza!
Giova si la noi tare cald..Bia in body cu mineca scurta si pantaloni scurti, cica de 1 an, dar care abia ii vin!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tututror, la multi ani Elenelor!! La multi ani pentru Oana Maria si Bee La multi ani si sa-ti traiasca micuta Ana, de la Alain. O curtam si noi ca-i frumusica foc
am citit si ieri ce ati postat dar cand sa ma apuc de scris a venit socr meu la noi, nu-l vazuse pe Alain de doua saptamanai si am stat cu ei ( vreo 2 ore) si dupa aceea baita, joaca, papita si alte alea iar seara am fost rupta. Sambata am facut curatenie toata ziua, cu spalat de geamuri si perdele, etc dar seara totul mirosea a Lenor sia mar si foat bine. ieri am suferit un esec cu cerealele cu gust de morcov si mar, poate o sa i le pun in mar ras cand incepem ca asa goale nu le vrea. suc de morcov+ mar a baut ieri 70 ml dar din biberon, i-am luat si o canita cu cioc dar degeaba, se pare ca nici lingurita de silicon nu-l incanta, cred ca renuntam la ea .
Sunt un pic necajita ca a adus Jean ceva viroza de la spital si a tot tusit pe aici si mi s-a virusat cred si bebe. Ii curge nasucul in prostie, asta noapte s-a trezit de doua ori si i-am curatat nasul iar acum vad ca imi tuseste un pic. il duc la doctorita lui pe la 11, acum doarme , cand se trezeste bem suculetul si l-a drum. I-am dat ceva panadol dar vreau sa-l consulte sa vada sa nu fie ceva la plamani. Offff asa m-am necajit, e super nasoal faza, Jean e tot timpul in contact cu cei mai grav bolnavi, nu stiu ce o sa ne facem ca ne viruseaza tot timpul, saracutul nostru bebe trebuie sa-si faca rezistenta. Sory ca m-am lungit atat dar sunt tare necajita.
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Vazut pozele Giova..nu a mai fost asa cald bag seama..noi ieri cu salopeta de blugi pin la am fost, cu bulanele pe afara si ciorapei care zburau la tot pasul...a..si las ca ajugi tu numai muschi pe burta cu exercitiile alea!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

La multi ani Ana si Oana..Silvi sorry pentru Alain..eu sper sa nu se fi virusat si sa aiba numai mucisori..pupici!Fug la dus ca pe la 11 poate ies cu Bia la o intilnire cu Daria si Nico!

poze noi - prin parcuri si la terase
duminica maninc flori
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput