Stelisti si steliste - SUPORTERII CAMPIONILOR! (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Steaua e campioana visurilor noastre!!! multumim!!!


Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

Paginuta personala DC:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

A aparut si un www.prosport.ro/index.php?c=1&a=112934" target="_blank">drept la replica din partea lui Viorel Moldovan legat de afirmatia sa la adresa "jegului de tara" numit oficial Romania:

"Regret asemeni multor iubitori de fotbal un final de campionat dominat de scandaluri. Regret ca jucător al Rapidului faptul că echipa mea a ratat în ultima etapă titlul. Regret ca fotbalist evenimentele petrecute la Petroşani. Regret ca om că nu mi-am putut stăpâni nervii. Regret ca român faptul că prin declaraţiile mele am lezat, poate, mândria conaţionalilor.

Sunt tentat ss invoc circumstante pentru ca am spus ce am spus la cald si cu nervii intinsi la maxim. Imi dau seama ca mi-ar fi mie insumi greu sa mi le acord. De aceea nu pot decat sa revin asupra a ceea ce am zis, sa imi cer scuze si sa declar cu toata taria ca mi-as fi dorit mai mult ca oricine ca acele vorbe sa nu se faca vreodata auzite. Nu din partea mea, Viorel Moldovan, un jucator crescut in spiritul ardelean al respectarii valorilor morale si nationale. Nu din partea mea, fotbalistul care s-a mandrit intotdeauna cu selectiile si golurile la echipa nationala. Mi se pare frustrant sa imi ofer un final de cariera marcat de niste declaratii in care nu cred si sa fiu judecat doar pentru aceste lucruri. Imi pare rau si aproape ca sunt mai suparat pe mine decat pe cei care m-au determinat sa am aceste reactii necontrolate."


Apai, no, mai Viorele, sa te credem au ba? Ca doara nimic nu v-or facut oamenii ceia. Si voi www.prosport.ro/index.php?c=1&a=112938" target="_blank">uite cum ati stiut sa jucati! La fel de urat ca si www.gsp.ro/index.php?a=46113&shift=1" target="_blank">cu pruncii din Regie... Ntzz... pai asa vrei sa ajungi exemplu?
Fie, striga o data "Hai Steaua!" si te iertam!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

SUNTETI CEI MAI BUNI BRAVO, STEAUA
Eu sunt acum in fata televizorului alaturi de sotul meu, sa vedem imagini de la premiere si reactii!!!

Georgiana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/georgiana_chesca/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

eu una nu cred nimic din ceea ce zice mister Musculo bla bla bla-uri de astea zice si fiu meu si n-are decat 2 ani

FORTZA STEAUA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Felicitari celor care au stiut sa castige!
Rusine celor care nu au demnitatea sa piarda!
No comment!!!

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna
Multumim Cata pt info-uri. Am stat si am compilat si m-am gandit sa-mi scriu parerea..asa ca de sfarsit de campionat.
Am vazut atat de multe sezonul acesta...am vazut o echipa frumoasa care a luptat admirabil, o echipa iubita si admirata de milioane de romani, o echipa echilibrata care a adus si agonie si extaz...DAR o echipa ce nu si-a pierdut demnitatea si stralucirea nici o clipa. Am vazut oameni plangand de fericire si dansand in ploaie, i-am vazut pe aceiasi oameni plangand de neputinta si tristete, i-am vazut pe toti romanii stelisti sustinandu-si favoritii in orice clipa prin care au trecut!
DAR (cum vederea inca mi-e buna) am vazut titluri incendiare, am vazut jigniri si scandari scandaloase, am vazut “romani” care scriau “I love u boro”, am vazut “romani” care au iesit sa se bucure de esecul Stelei si conducatori de cluburi ce si-au chemat lautarii sa le cante pt sarbatorirea infrangerii “adversarului”. Toate astea mi-au confirmat ca Steaua are un nume, ca neputinta i-a scos in strada pe adversari…pana la urma ce puteau face?? Puteau sa fie decenti,da! Puteau macar sa taca! Sau puteau sa se bucure in casele lor, chit ca tineau cu niste straini.
Am vazut o echipa de barbati, care la limita maxima a frustrarii si supararii, au preferat sa dea cu pumnul intr-un geam si nu in adversari. Dar am vazut si coate-n gura, tibii frante, intrari criminale, arbitri palmuiti si amenintati….si incercam sa intrevad macar talentul. Atunci am auzit ca se intituleaza ‘campioana morala’. Dumnezeule Mare…imi ajut semenii, ii respect, urasc violenta de orice fel si cuvintele triviale….cata imoralitate pe mine. Daca acei oameni au tupeul sa spuna ca ei sunt morali, ca ei au “pierdut frumos” eu nu prea mai am ce comenta. S-a mers atat de tare pe principiul „hotul striga hotul“ incat daca nu stiai cine e Steaua, ai fi putut sa le cazi in plasa! Am vazut “fotbalisti” care vin la suporterii Stelei si-si arata coltii si degetele si saliva si injuriile. Am vazut un “fotbalist” care a concluzionat ca suntem TOTI niste jegosi…adica noi romanii….hmmmmm…asa o fi mai baiete! Prefer sa tac pt ca nu-mi sta in caracter sa jignesc, insa ma bucur ca a spus asta. Asa o sa vada multa lume cine e “domnul”. Un jucator care nu mi-a inspirat niciodata nimic…nici la nationala, nici nicaieri. Dar..asta e!
Ma bucur ca anul acesta s-au implit 23 de ani de cand sunt STELISTA. Ma bucur ca am primit cadoul “23”. Ma bucur ca sunt un om integru, care intelege ca pana la urma e vorba de un sport, ca pasiunea este imensa DAR orgoliile si badaranismele nu conduc la nimic pozitiv. Sunt fericita si implinita sa fiu suporterul celei mai frumoase si iubite echipe din tara…sunt fericita ca iubesc sportul si ca traiesc intens fiecare clipa dintr-o infruntare..sportiva.
Baieti va multumesc! Sunteti minunati! Sunteti STEAUA noastra, a celor care spera si traiesc si zambesc si plang si crasnesc din dinti pt doua culori minunate…ros-albastru!
Multumesc Steaua!

La bine si la greu, STEAUA - Campioana sufletului meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

La multi ani, Oli!

Sa fii fericit si sa ai cat mai multe impliniri, atat cu familia de acasa, cat si cu cea ros-albastra!

Iti doresc sa primesti in fiecare an drept cadou cate un titlul de campion cu Steaua!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Titlul spune totul: www.prosport.ro/index.php?c=410&a=113129" target="_blank">STEAUA - CEA MAI TITRATA ECHIPA ROMANEASCA

Sun, te facem ziarista noastra!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

SUNSMILE si pt cuvintele scrise...m-au impresionat...eu iubesc tare mult sportul si nu imi plac magariile si porcariile din fotbal,iar in cel romanesc sunt multe,din pacate...dar nu mi-am putut imagina totusi ca exista romani care sa se bucure de pierderea unei echipe romanesti,sa tina cu niste straini...e peste puterile mele,e trist....

FELICIT BAIETII,STEAUA!inca o data ne umpleti sufletele de bucurie!!!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Din ciclul: "istoria nu uita si nu iarta", un articol spre luare aminte:

Giulestenii trebuiau sa caştige la Petrosani si apoi sa arate cu degetul spre Vaslui. S-a intors roata acum. Cand Divizia A Burger se numea neoficial Divizia A Samsung nu mai erau asa de demni ca azi si nu se mai considerau cavalerii dreptatii. Cand Zotta baga titlul Rapidului in buzunar intr-un meci pe Cotroceni, cand Vali Ionita vedea numai lovituri libere pe la linia careului de 16 metri sau cand Ion Craciunescu valida goluri din ofsaid nu era acelasi jeg de Romanie, draga domnule Viorel Moldovan, Dinu Gheorghe si Razvan Lucescu? Era, dar nu va placea sa recunoasteti. Erati campioni atunci. Adevarul e ca jegul a ramas jeg si azi, chiar daca ne laudam cu sapunuri scumpe. (cititi tot articolul semnat de www.prosport.ro/index.php?c=50" target="_blank">Daniel Nazare)


Am primit prin mesaj privat un repros ca citez prea des din ProSport, despre care s-ar auzi ca ar fi o publicatie favorabila conducerii Stelei. Atata vreme cat jurnalistii ProSport au interdictie de a participa la meciurile din Ghencea (iata www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=3758" target="_blank">dovada), nu vad rostul acelei afirmatii. Ca sa nu mai spun ca exista o afinitate evidenta intre conducerea Gazetei Sporturilor si a Rapidului...


In fine... Steaua are de azi inca trei fotbalisti in lot, doi dintre ei sositi de la FC Vaslui - Vali Badea si Bogdan Panait, si unul de la Jiul Petrosani, Adrian Drida.
Bun sosit in familia ros-albastra!


FORZA STEAUA!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput