Smecherashi de iulie-august 2004 (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Am copil acasa!!! Si e si mai obraznic si muuuuuuult mai alintat decat era , asa ca am o saptamana grea, cu program de reeducare.
Am fost ieri la o matusa de-a mea, Elena, mare sarbatoare acolo, la casa, copilul meu a reusit sa faca un dezastru total in doua ore, a defrisat efectiv iarba, a dat jumatate din mancarea de pe masa la pisica si tot asa.
In schimb, a dormit neintors noaptea trecuta si eu am stat si m-am uitat la el ore intregi, ma minunez ce baiat mare am!
LIA, ai luat ca mai buna decizie, sa o respecti!
Le-am vazut pe Ianca si Maria,
IOANA, noi am fost sambata la targul de turism, am luat oferte pentru mare, dar nu ne-am decis ce vrem inca.
Fetele, am gasit pe Net o oferta de cazare ce mi se pare super, vila 3 stele, cu terasa cu bucatarie complet utilata, aproape de plaja, curat, cer 20% avans dar nu stiu daca nu iau tzeapa, nu stiu cum sa-i verific, au o adresa de mail pe yahoo si un nr. de mobil, nu mi-e de banii pe care i-as pierde dar nu vreau sa ma trezesc in gara cu copil mic si fara cazare.Am trmis un e-mail, mi-au raspuns imediat si foarte politicos dar... Voi ce ziceti?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Roberta eu studiez de vreo luna ofertele pentru litoral,si ma-m decist destul de usor,plecand de la premiza ca eu in concediu nu gatesc decat cafea,initial am vrut la vecinii nostri bulgari,dar am ramas pana la urma patrioti,si mergem tot la Neptun si vara asta,ca anul trecut ne-am simtit bine aici, si mergem tot prin agentia cu care am fost anul trecut deci stim sigur ca sunt seriosi.
Roxi,m-am lamurit cu capitolul,dar partial,ca eu tot il mai caut sa citesc sfarsitul

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatzaaa !
Citii din urma si vad ca vorbiti de pofta de mincare ... peritolul se da si fara reteta ? Liv 52 cred ca este si sub forma de sirop, cind era Andrei in greva foamei am vrut si eu sa ii dau cva de pofta de mincare, dar farmacista mi-a spus ca la un copil asa de mic nu se recomanda nimik si daca este vioi si nu are altceva, sa il alergam cit putem ! Asa ca Olivia, nu stiu ce sa iti spun eu ... la noi s-a reglat singur !
Va doresc o zi minunata si o saptamina idem si usoara la munci pentru cele care trebaluiesc deja pe la birouri !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata neata

fetelor, am lasat puiul la mama. o sa mergem la ea in fiecare vineri seara si o sa plecam luni dimineata inapoi. cu toate astea am mari emotii si sper sa ii mearga bine. oricum are de lucru acolo, gradina-i mare, ai mei au un motan si un catel, leaganul e afara pe terasa, tataie ii aduce copilului nisip sa se joace... probabil imi fac griji degeaba. oricum, promit sa dorm in fiecare noapte 10 ore legate, sa recuperez toate noptile nedormite de anul trecut.

carmen - hai ca suntem amandoua cu copiii la bunici, ori punem de-o petrecere, ori punem de-un plans una pe umarul celeilalte.
diana - pupici mi se pare mie, sau v-au placut pozele cu ianca? daca da, va mai facem si alta data
fetele cu programe de vacanta - succes la pregatiri! sa gasiti cele mai tari oferte!


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna dimineata!

peritol se da si fara reteta Alice, si DA, exista siropuri pt apetit si pt astia asa mici, LIV cel putin e natural-natural si are numai efecte bune, favorizeaza asimilarea nutrientilor, creste apetitul si detoxifica, eu ii dau o luna lui Danut. Cu peritolul am lasat-o mai moale pt ca nu e natural, altfel, efect a avut din plin la pofta de mnacare.

Cu femeia, abia azi sau maine dupa masa o sa o intalnesc, sa vad ce poate, ce vrea si sa vad cum ma inteleg cu ea. Ideea e ca da, as vrea ca ei sa-i rezerv cel mai putin sa stea cu Danut, eventual doar sa ma ajute sa-l car in jos pe scari, ca de urcat le urca singur cand nu alearga prea mult pe afara. Asa ca da Roxa, in principiu as vrea sa ma ajute la menaj usor si gatit sub supraveghere, adica dupa normele mele de compozitie si igiena. Daca o fi sa fie bine cu sarcina mea (merg la analize saptamana asta, apoi la eco) atunci o sa fie ceva mai mult de munca in ideea ca o sa ma ajute (daca o fi de acord) si cu unul din copii (cu cel mic, parerea mea)

Olivia, bine, daca zic bunicii ca nu primeste intre mese nimic, poate ca ar trebui doar rabdare sa treaca perioada de acomodare si sa fie sustinut cu vitamine. Si Danut a stat 2 saptamani DOAR pe paine cu unt (O FELIUTA) si lapte si m-a disperat efectiv, deci inteleg cum sta treaba

hai ca fug la trebi, am o durere in sale de aseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi unde e vila aia? cel mai safe e sa dai un telefon, sa te asiguri ca stii cu cine vorbesti, parerea mea.
Lia bafta cu tipa...sa fie asa cum trebuie. daca te doare spatele ia-o mai usor cu trebile ca nu se darama lumea.
aici aveti capitolul 182, cand vine carmencita repara ea linku' :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Mi-am adus aminte,special pentru Olivia,pentru pofta de mancare:Vitam sirop de la Pharco,nepotelei mele i-a mers foarte bine!
pupici

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua la toata lumea!
Noi am avut din nou un weekend petrecut pe afara, bucurindu-ne de vremea frumoasa si deja calduroasa. Nu va zic ca Stefan s-a bronzat ca tractoristii de la genunchi in jos (numai pe fatza picioarelor) si pe minutze, de la cot in jos - e tare haios!
Alte vesti nu am sa va dau, asa ca ma duc sa citesc din urma!


Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna ziua si de la o mama denaturata si cheflangie :-) Inca incerc sa-mi revin

Va dorim o saptamana faina si am sa incerc sa va citesc, ca voi avea iarasi un sef prin zona

tuturor !!!


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ooops, n-am observat incurcatura cu capitolul da` gata, am modificat, acu` puteti gasi lincu` de la pozele fameleiei pasarike

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput