Smecherashi de iulie-august 2004 (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Cred ca medicamentul de la Boiron la care se referea Marcela se numeste Stodal. Sper sa nu ma insel, dar parca mi-a povestit in parc despre el. Este pt tuse.



Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

special pt carmen :http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/album?.dir=/d9abre2


philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Buna dimineata...
Diana multumes pentru raspuns..dar nu despre asta este vorba..era un produs pt stimularea apetitului, pt ca bebelacul meu care este in Ro refuza orice mincare...dar vad ca Macelle...nu a mai aparut...

Ieri am pierdut 3 ore din viata..uitaindu-ma la Eurovision (pe care nu l-am mai vazut de 6 ani)..ptiu...ce porcarie!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!

intru si eu o clipa cat sta tati cu Danut. cred ca iar ma paste un rosun gat, simt o jena :( Am luat niste vitamina C si sper sa-mi treaca

Olivia, tu intradevar esti o mama puternica, echilibrata, eu as fi dat buzna-n Ro daca eram in locul tau. Si Danut a luat Peritol (5ml seara doar) cateva zile, efectul a fost 100%, deci eu zic ca n-ar fi rau sa-i dea bunicii o limgurita seara, ca pe langa pofta de mancare mare ii asigura si un somn odihnitor, cam de 10-12 ore. Sau LIV 52, are iarasi ca efect secundar (pe langa detoxifierea ficatului) cresterea apetitului si in plus e 100% homeopat. Sau Revital, e recomandat abia de la 3 ani, cate 2 lingurite pe zi, eu ii dau lui Danut numai una la doua zile, pediatra mi-a zis sa-i dau doza de 3 ani, insa eu n-o fac. Si asta e compus din 3 plante doar. Si sa stii, asa ca sfat secundar si poate neavenit, eu stiu cum sunt bunicii...poate ii dau prea multe rontaieli intre mese, adica mereu ii ofera cate ceva si nu-l lasa sa aiba si senzatia acuta de foame. Dar, pe langa asta, apetitul trebuie cumva stimulat mai ales daca zici ca a avut si un pic de inceput de anemie. Acum, mi=am zis si eu parerea, oricum tu esti mult mai avizata ca mine si sigur o sa iei o decizie potrivita pt puiul tau

Adema- multa sanatate lui Codrut
Alice- bine ca si-a revenit Andrei

Eu maine s-ar putea sa vb cu o tanti sa vina sa ma ajute in casa la ce nu mai fac fata singura, eu as vrea sa ma ajute atat la menaj cand e cazul cat si cu Danut, la gatit, la facut praji, pt ca e o cofetareasa profesionista iesita la pensie. Nu stiu cat sa negociez cu ea salariul . N-ar fi vorba chiar de un program de 8 ore.
o duminica placuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

philip, hehehe, mi-au mers la suflet pozele, reusite
lio, te felicit pentru hotarirea luata da` daca nu-ti duci planu` la firshit ai pus-o cu mine
olivia, nu papa deloc? ntzzzz, cupiii astia... si-a mea ieri a fost cu bizdici, a dormit vreo 4 ore la amiaza si cind s-a trezit era rupta e foame, a apucat-o personalitatea si de nervi la masa, si-a tinut buzele lipite drept urmare s-a culcat flaminda iar azi a lins tuate blidele
la eurovision nu m-am uitat cu toate ca m-am fortat, am adormit ca un bebelus; m-am terzit pe la o bucata de noapte da`n incercarea mea de a cata romania in tabelu` ala am adormit la loc, nah, mai bine, aveam sa-mi tai venele cu finlandezii aia
gata am fugeat la nani, is rupta si m-am saturat de inmormintari

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Luca nu a fost un fomist niciodata..dar cica acum scuipa tot..execeptind bananele , laptele si ...cam atit. Nu i se face niciodata foame pentru altceva...Asa ca vreau sa trec pe sirop de catina..si mai vedem..Multumesc Lia..am retinut! Ce bine ca in sfirst aduci pe cineva sa te ajute!
Carmen..asa mami..ai adormit?

edit: Lia ..cica nu rontaie nimc intre mese..asta a fost prima intrebare..

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Liv 52 e ok, am luat si noi o vreme...La noi Peritolul n-are efect in privinta poftei de mancare, in schimb e ok la rinita pe care banuiesc eu c-o are. Cat timp ia Peritol nu-i mai curg ochisorii afara, in rest...Mereu imi zice cineva pe strada: "D-na, vedeti ca plange copilul."
De ceva timp experimentez cu succes o idee pe care am auzit-o la tv de la nutritionistul "extremist" Andronache. Ii dau fructele pe stomacul gol, dar ii dau doar fructe, fara cereale sau biscuiti. Ii pun o banana si ce mai am, un castronel plin. Apoi o culc la pranz si cand se trezeste, pe la patru, cinci, papa pranzul. Si culmea, mananca cu pofta, fara pacaleli si alte giumbuslucuri. El zicea ca fructele creeaza aciditate in stomac si dau senzatia de foame dupa o ora, doua. Nu sunt de acord cu dieta bazata pe grupele sanguine a acestui dietetician, dar am incercat chestia cu fructele si a mers.

Pnetru fetele care vor sa-mi vada Nasturica, am pus poze noi.


Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Am incercat sa pun link-ul la semnatura sa vedeti pozele.

Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza fetele,m-ati bagat in ceatza cu disparitia capitolului trecut,asa ca am cetit doar cele 2 pagini din capitolul nou deci:sanatate multa lui Codrut,Olivia la noi peritolul nu a avut nici un efect nici la somn nici la pofta de mancare,eu cred ca este o faza trecatoare o sa-si revina Luca cat mai repede,pupici,si am vazut o domnisoara tare frumoasa,Ianca,pupici si ei.Si super tari pozele cu Pupi somnorila!!
Noi ieri am fost la kidsland asa ca am poze noi cu Maria in actiune
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gorodeii/album?.dir=/f6b1re2&.src=ph&.tok=phqZ_5EBMHpuG84L
Azi ma duc sa cumpar belet la mare iuhuiuhuhuhuu..
Sunt in zona,pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza.
ce capitol disparut? e doar un link gresit pus de Carmen...adica la 182 a pus link-ul de la 181. atat.
Lia succes cu femeia la curatenie. de cate ori pe saptamana vrei sa vina? sfatul meu: las-o doar la gatit si facut curatenie, si stai cu Danut. ptr ca daca le ace pe toate nu le face bine. parerea mea.
Olivia imi pare rau ca te-ai lasat de abdomene, eu sambata am fact niste bicicleta dar ieri nimic....azi doza dubla :)
sambata am fost pe plaja, a fost foarte frumos si cald, Pat a ramas in body si a fost super fericit. s-a bagat nitel si cu picioarele in apa...era cancer, bineinteles.
Gabi, frumoasa insula....am vazut niste poze. noi vrem sa mergem in hotel, all inclusive... ca mergem singuri. azi trebuie sa ne hotaram.
ma duc la treaba.
sa aveti o saptamana superba!

Mergi la inceput