Bebelusi de sept - oct 2005 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Hello!!!
Ieri am fost la pizza, dar ne-am grabit, ca nu prea a avut timp mama sa stea cu Petra. Dar maine plecam la Vatra Dornei si sper sa se revanseze Pepe acolo cu ceva
Asa ca zi am sa o instruiesc pe mama (i-am scris deja 2 pagini A4).
Caterinuta, eu nu scap de obsesia asta. M-am resemnat pur si simplu. Mai ales cand vad ca nu mananca ce-i gatesc eu....
Karmenutza, bine ca nu s-a intamplat nimik rau cu ea. Ca inimile noastre oricum sunt in bucati de sperietura.
Ioana desara

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Karmenutza, eu cred ca mai mult s-a speriat. Dar cind vor veni cu genunchii juliti?! Fruntea sus! Va trece si vor veni si altele ...
Cind eram eu mai mica, 3-5 anisori, in parculet, sub ochii parintilor, il dadeam pe fratele meu uta in barcuta. Ghiciti ce s-a intimplat dupa ce am impins barcuta.
A venit barcuta-napoi si m-a lovit de mi-a spart arcada drepta si curgea la de-a singe ... Eu cred ca as lesina de mi s-ar intimpla asta, dar mama, biata de ea ...

Caterinuta, si eu mi-am facut astfel de ginduri dar, m-am consolat gindindu-ma ca astfel de intimplari sunt inevitabile. Si la cit de zbenguita am fost eu, pun pariu ca-am luat la de-a cazaturi si ... am crescut asa de mare, n-am patit nimic si, am si eu grijile pe care le avea mama cind era ca mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

b_irina_c, felicitari! E de-a dreptul emotionant. Abia astept si eu sa ma bucur de primii pasi.

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Codruta, si noi am fost aseara la pizza, in cinstea ta
Irina, eu am googleit mai intai pe .ro, da nu era nici un subiect cu ´febra de trei zile´. Aici e foarte in voga termenul. Oricum, bine ca Vladut e ok acum.
Karmenutza, nu-ti fa probleme, cica problematic e daca bebe, dupa ce cade, plange mai mult de 15 min. si vomita. La voi nu e cazul, asa ca nu te nelinisti. Si mie mi-e frica de cazaturile astea, mai ales acum, de cand Fabiano nu mai sta o clipa locului...
Aici sunt 10 grade si ploua de nu se vede la un metru...si azi mergem la control. Brrr...ce vreme.
M-a ´lovit´talentul si mi-am luat trusa de ´mesterit´chestii pt. copii. Adica o copiez pe albinutza Maja (in diverse ipostaze) pe niste folii transparente si o colorez, cu culorile din dotare. Rezultatul o sa-l fotografiez, ca am de gand sa le lipesc la bb in camera.


Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Irina, uau, bravo, felicitari.

pupaturi

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Buna dimineata fetelor, si la multi ani sarbatoritilor Stefan-Calin, Matei, Teodora Maria, Anya-Ioana.
(citat din msajul Ioanei. Ioana, merci frumos).

Carmen, pai nu te plangeai tu, ca fata sta ca papusa. Uite, papusa se si misca acum. Si Anca a luat multe busituri, mai ales cand ma striga Victor si eu alerg la el.
Dar si ei i-a trecut repede, ne uitam pe geam si uita sa planga.
Oricum cand ii vedeam cucuiul din frunte, mi se rupea sufletul.

Si Victor e julit acum si in barba si pe gat. Mi-a explicat ca el n-a avut creier cand s-a dat pe topogan, s-a dat pe burta si de-asta s-au intamplat juliturile.

Stati calme fetelor, alte mame in afara de noi nu au copii.
Nici eu nu pot fi ca maica-mea, maica-mea sigur era o mama mai buna ca mine, dar asta este.
De exemplu, s-a trezit de la 5 dimineata si a gatit, ca astazi sa stea numai cu Victor si Anca. Pe cand, ii tin in casa o dimineata intreaga sambata ca sa gatesc cu ei.
Dar nici sa ma trezesc de la 5 sambata, nu pot.

Irina, felicitari ptr primii/primul pas.

Antoanela, sa ai spor sa rezolvi tot ce ti-ai propus ptr ziua de azi.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Buna dimineata la mamici si la pitici!
Antoanela, ma bucur ca ne-am nimerit odata pe forum
Te clopotzesc indata...

Mam' a lu' Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Oana, Anto, Cristina multumim de felicitari! Abia astept sa vad diseara daca face 2 singurel .

Carmi eu nu am googleit ( termen), dar ma gandeam ca medicii ar tebui sa afle si ei .

Ioana sa fie valizele mari si pline de cadouri . In programul ta tau de "facut de cap" poate reusim sa ne vedem duminica. Ca e randul vostru sa veniti la noi .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza!
Azi e frumos afara, vom haladui!
Irina, felicitari lui Vladut!!! Bravo! Ce baiat mare ai!!! Cred ca te-ai topit toata!
Dory, sanatate Alexandrei!!!
Ruxandra, nu stiu exact cand voi iesi afara ca fi-mea s-a trezit azi-noapte la 4 si deci programul e nitel dereglat, nu stiu cand o sa doarma; vorbim la telefon!
Almy, felicitari!
Anto, bafta la sofeala!!! Suntem de-o varsta, de fapt te-am luat!
Tonnia, Ana mea doarme de pe la 10 seara pana la 7-8 dimineatza! Doar saptamana asta s-a dereglat nitel, nu stiu ce are dar sper sa-si revina la normal! Asa ca eu haladuiesc noptile!
Karmenutza, si eu zic la fel ca fetele, urmareste-o si vezi daca ti se pare ceva suspect; eu cred c-a fost doar sperietura!
Caterinutza si Codruta, nu vorbiti asa, sunteti 2 mame excelente!

Ioana, eu iti doresc un geamantan care sa nu intre cu nici un chip pe usa de mare ce e!!!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI BEBICI SI ADRIANA!!! SA FITI SANATOSI!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Carmi spor la treaba, abia abia astept sa vad rezultatul!

www.coloring.ws/coloring.html" target="_blank">multe pagini de colorat pentru cine vrea sa coloreze. Eu abia astept sa ajungem, acolo, desi am auzit de la multi parinti ca plozii coloreaza si peretii

Cand voi avea timp eu vreu sa desenez peretii in camera la bb !

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput