Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

neata !

minuneeeee ! e 8.30 si luca inca doarme !!!
eu am luat gluconat de calciu acu vreo 2 luni fara probleme, de la sensi blu de la 1 mai. si mie mi-a zis dr ca posibil sa nu-l gasesc, dar l-am gasit.

cristino, la cat ai programarea la dentist ? ca poate vi cu mine cand ma intorc de la intalneala ... :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata!

Ma inscriu si eu la intalneala dar nu prea stiu unde este parcul asta si cum sa ajung!M-am gandit, daca merge vreo mamica din dr. taberei sau militari ( ma gandesc la madutza sau Felicia- ca pe ele le stiu) ma ofer sa merg cu masina mea, care e daciometru da’ merge bine!Deci incapem 2 carucioare, 2 mamici si 2 bebici!

Critina, viata ta este f. frumoasa cu doua comori de copii!Te admir sa stii!

Xandra – eu am medic de fam. La hosimin daca stii, aproape! Ai tel meu.

Despre noi: alaptez in continuare exclusiv la san si incep diversificarea dupa 6 luni.Deci luna urmatoare voi studia, conspecta, etc la greu despre div. !

Mi-am cumparat cutiuta muzicala - cantece de leagan interpretate de Narcisa Suciu, este super.Daca vroia cineva sa o cumpere sa mai astepte putin ca o fac mp3 si o distribui!

Am innoit albumul de poze!




Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

cristina MH, Corap,, cam cu intarziere dar multumesc mult pentru promtitudinea cu care mi-ati raspuns. Gata, pieptul nu mai zace in supica (doar o parte din el, ca nu am luat decat carnita de pe oase ca mi-a zis socru meu ca aia de deasupra e grea...) ci in congelator, portionat si la pungulitze.
Corap, eu i l-as fi dat pe tot, numai sa o vad si eu ca mananca ceva...
Cristina MH, criminala faza cu datele pentru tabels... dar sa stii ca trebuie sa i le trimiti Cristinei prin mail
Pitic, intr-adevar Tantum rosa se foloseste pentru spalaturi vaginale, cu irigatorul. Un pliculet dizolvat in apa fiarta si racita, dimineata si seara sau numai seara. Cica este foarte bun ca reface flora vaginala imediat. Eu am folosit o data dar nu imi mai aduc aminte cum a actionat... dar imi aduc aminte ca e scump.

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neata fetele!

Ilenutza, daca vrei mergi cu mine si eu iau masina ,o iau pe a sotului cred ca e mare si incap carucioare ,deci daca vrei mergem cu a mea sau daca vrei sa-ti iei si tu masina ,merem cu amindoua si te tii dupa mine ca eu stiu unde tre' sa ajungem!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna dimineata,

Alina, sa sti ca si eu am urmarit serialul Arabela. Eu sunt cehoaica si iti dai semama ce mi-a placut mai ales ca nu trebuia a citesc ce scria la traducere.
Crisitna Baku, pai daca papa da-i. Sau daca mai alaptezi si ai lapte sa-i dai la amiaza, mai amana un picut si da-i lapte la amiaza.

Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

of, mandy, nu are nici o legatura cu cat de des scrii... retinusem care e problema cu scoica... si dordia era ultima care comentase... chiar nu fac fata sa tin minte tot si toate, si cand scriu mesajul de multe ori prefer sa nu dau nume.. tocmai pt a evita confuziile...

dienutza, programarea e seara... iar intre intalnire si dentist mai am pranz cu copiii si somn cu andrei, pana vine cristi.

http://www.hartionline.ro/buc/harta/s15.html
asta e parcul IOR...
in coltul din dreapta de tot, la intersectia dintre liviu rebreanu si nicolae grigorescu, e statia de metrou si magazinul titan. biserica de care vorbeste dordia e deasupra cuvantului STRADA (LIVIU REBREANU), in parc.

ma duc la iepurasul meu schiop, care plange cum isi misca piciorusul...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Ile, sa sti ca si eu am cutiuta muzicala, 2 CD0uri. Se poate comanda prin revista "mami". Merita luate.

Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Intru eu in contul comun sa iai nr Elei (pe care nu il gasesc) sa stabilim cu mini-intalnirea noastra de azi si vad acolo o gramada de adrese de mail care nu se stie ale cui sunt. Va rugam mult, cine si-a mai introdus mai nou adresa de mail in contul comun sa completeze macar nick-ul de pe forum la rubrica nickname. Plus ca, din moment ce mai toate ne-am dat numele adevarate, politicos este sa va prezentati si voi.

alinus cam asa am facut si noi cu botezul si ne-am simtit f bine. Doar ca noi am fost 21 de persoane cu tot cu Silvia. 22 cu Natalia.

tania he-he, de acu' 1:0 pentru tine. Mai da-ne si noua tips&tricks. Parca vad pe aici peste vreo 6 luni-1 an: Nu mai mai asculta copilul! Urla, tipa, nu vrea, face crize! Si Tania ...

Asta am citit-o si o aplicam si noi: cand zici ultima, e ultima, etc. Nu minti copilul si nu-l duce de nas ca dupa aceea nu mai are incredere in tine. Ce disperata ma simteam eu in sinea mea cand eram mica si mofturoasa la mancare ca ai meu uneori imi spuneau ca e altceva in mancare decat ce nu-mi placea mie, ca sa mananc. Asa ca nu-i mai credeam. Si eram disperata ca nu stiam ce sa cred: as fi mancat, dar daca de fapt continea nu-stiu-ce... si nu mai aveam incredere in ei.

Asa m-am eneervat rrrrau de tot o data v-am povestit oare?
Intr-o zi merg sa o iau pe Silvia de la cresa. In paralel venise si tatal Sarei. Sara era prietena Silviei cea mai buna de la cresa. Ca s-o zoreasca, tatal Sarei ii zice:"Hai Sara mai repede ca mergem in parc". Il intreb incet: "Mergeti in parc?" "Da de unde, am zis doar asa, ca sa vina Sara". Pleaca ei repede si se pune Silvia pe urlat: "Vreau in paaaarc, cu Saraaaaa". Eu nu mai stiu ce motive aveam sa nu merg in parc si pune-te si explica-i Silviei ca tatal Sarei a mintit. Nici nu stiam ce sa-i zic. Oricum, mi-a urlat pana a casa si m-a chinuit, ca nu voia sa o ia inspre casa, etc. Asa ca

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ilenuta ce ma bucur ca mai ai laptic!!

cristinanegara si eu votez pro piept de curcan la bebelusi, de pe la 7 luni incolo.

Cutiutele muzicale eu le cumpar. Sunt vreo 10 RON prin Carrefour si nu va suparati pe mine dar asa mi se pare corect: sa platesc un ban si celui ce s-a muncit sa le cante si inregistreze.


Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

LAVI IN JUR DE 12.30 PUTEM AJUNGE IN TINERETULUI E OK???? CA ATUNCI MANANANCA PITICII NOSTRII!!!!!!

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput