Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Dienutza, da, buna idee cu descarcatul de pe net, am notat titlurile si o sa le caut! Merci
Asa ca cine mai are sugestii de cantecele astept cu nerabdare!
Si inca ceva, as vrea sa le zic alor mei sa imi aduca cd-uri si carticele pt copii,aveti ceva idei?

Off topic: pt cele din generatia mea , voi va mai amintiti de serialul Arabela? Ca eu sunt fan declarat si as da orice sa il mai revad dar tradus in ro ( ca in fr nu exista!)! L-am vazut pe vremuri de vreo 3 ori ( o data la romani si de 2 ori pe bulgari). Acuma il descarc de pe net, dar e in VO si ma uit ca tampita la imagini si tare as vrea sa am si subtitrarea. Oh, cat mai visam la frumoasa Arabela si la dragutul de Peter...si Rumburak cosmarul meu
Hai ca am luat-o pe aratura!
si noapte buna

Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Cristina, eu eram aia cu scoica....dar pt. ca noi scriem mai rar nu ne suparam daca ne confunda lumea.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mada felicitari pentru fata minunata si...sanatate multa in continuare.

Mi-am adus aminte: si noua ne-a dat de luat Fier si gluconat de calciu iar vigantolul il intrerupem la sf. lunii. Problema e ca nu am gasit gluconat de calciu. Voi stitzi ceva daca se mai gaseste???
Maine o sa sun la 2NA sa vedem daca au.

Lavi nu plange ca si tu potzi ajunge ca ai carutz usor si e aproape de metrou si e pana in ora 16.00. Deci...e ok.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

MAi eu mi-am luat de pe net toate cutiutzele adica nu toate doar 1,2,3, si 4 si sunt cam toate cantecele copilariei pe ele!!! Daca vrea cineva....eu le am.



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Am uitat sa va spun ca am pus poze noi in album si sa va urez noapte buna ca....merg la baitza si apoi la nani!!!Pe maine!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ia sa mai bantui nitel pe aici ca si asa nu am des pofta de stat pe net
Dordia please, ma intereseaza cutiutele tale! Le poti trimite in contul comun ca poate mai e cineva interesat!
Vazut pozicile cu Stefanelul dragutelul!M-am uita si mai in urma si mi-a placut o poza in special, pe la 3 luni parca in care rade Stefanelul cu toata convingerea!

Corap, Ardeiasul pretendent la misladena-mi e un haiosel grasunel! Pai cred si eu cu o asa mami organizata cu borcanase cat toata camara . Aia in care face pe filozoful e bestiala!

Vazut si pozicile Rachelinei! Frumoasa domle bebelina!
Si asa imi vine acu' o alta intrebare: mai e cineva nebotezat in afara de noi? Noi ne botezam pe 6 august, si cum ne mutam inainte, o sa fie mai pe fuga, nici nu cred ca o sa am timp sa ii caut rochita ca lumea missei! Ca de rest se ocupa socrii. Oricum nu o sa fie ceva mare, dupa biserica invitam lumea ( pana in 20 pers) la un restaurant, la pranz si gata.

Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, eu am inceput cu intrebarile despre diversificare si apoi am disparut... Scuze, dar azi am umblat pe la magazine si numai ce-am ajuns acasa. Si-acum majoritatea din voi dormiti, asa ca... povestesc singura la schimbul 2

Bb_Alinus, mie nu mi-a dat pediatra nici o schema de diversificare. Mi-a spus doar sa incep cu cerealele, cate 1-2 lingurite pe zi, si apoi sa introduc piureurile de legume. De-asta eram asa confuza, dar intre timp m-a lamurit cristinamh pe mess (multumesc ). Azi i-am dat iarasi cereale si le-a papat pe toate, plus portia de lapte. Cred c-o sa-i dau tot asa pana saptamana viitoare - o masa de cereale + lapte, restul meselor de lapte. O sa cresc portia de cereale pana inlocuiesc intreaga masa de lapte cu cereale, si apoi introducem piureurile de legume, eventual la masa de la ora 18. Sunt tare curioasa cum ii vor placea legumele!

Nu stiu daca mai vroiam sa scriu ceva, dar... ma duc sa mai citesc din urma si daca mai e ceva, postez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mi-am amintit. Bb_Alinus, vroiam sa-ti spun ca si Rianna e innebunita cand ii cant! Favorita ei e In Padurea Cu Alune, rade automat cand incep cantarea. Si pentru ca nu stiam decat prima strofa, aia cu pupaza, am mai ... inventat eu inca vreo 2-3 strofe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!!

Sunt matinala ca smecherul de fi'miu mi-a dat trezirea dupa care tacticos s-a intors pe o parte si a adormit la loc. Dar eu nu mai am somn acu' si cand vine somnul la mine se trezeste el. Parca vad.

BB Alinush din cate stiu eu nu prea merge in ct comun ca nu pot trimite mai mult de 10 MB dar poate incercam azi pe mess ca stiu ca merge mai rpd sau...daca vrei iti scriu un cd de mp3-uri si ti-l trimit prin posta!!! Sunt destul de multe cantecele!!!

Acum urez si eu "La multzi ani" lui Tudor, Stephan,Irinei si puiului lui Angi 75 si sa fie sanatosi si voiosi!!!

Gata ca eu ma duc un pic la nani poate mai prind vreo ora asa.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am trimis in contul comun cateva cantece pentru copii (format .mp3).

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput