IN BANAT LA NOI ACASA (7)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Na ce ma bucur ca ne-am revenit cumva cu scrisul.

Dia, bine ai revenit. Bafta la lucrarea de teza si la cititul pe ascuns. Si sotul meu mai citeste cu noi, dar nu intelege mare lucru, dar se amuza tot timpul de smiles. Ma bucur ca sinteti ok si ca e mama ta la voi. Daca poti sa mai scrii ce fac fetitele.

Ingerash, ma bucur ca ti-ai reparat computerul (ai un prieten priceput!), asa ca te asteptam la scris si sa ne povestesti cum te-ai distrat la sat.

Flavia, condoleante ptr bunicul tau, imi pare sincer rau de pierderea ta, sint in gand alaturi de tine.
Ce mai face Sara? O luati si pe ea daca mergeti la Timisoara? Sper sa tina vremea cu voi, la noi e urat de tot, frig si ploua.

Angy, am noroc ca am citeva colege dulci, dar am si 2 acre, cu care nu am mare tangenta. In afara de treburile de servici nu am ce discuta cu ele. Cu sefii e aceeasi poveste, unii sint de treaba, ceilalti nu. Ma bucur ca maine e vineri si se apropie sfarsitul de saptamana. Poate gandul asta mi-o dat energie ca parca am avut azi aripi. Incet, incet se pare ca imi revin, era si cazul. Dunarea isi revine, ca de la caldurile astea nu mai puteau circula din cauza scaderii apei vapoarele asa bine. Leo e f bine, poate de aia nu amintesc de el, ca nu ne face griji. O sa pun in Weekend poze in albumul nostru.

Acum mai lipsesc la raport Vio, Deya si Toria. Va asteptam.

Pe maine fetelor, sa aveti o seara placuta.

la toate,
Him


Bist du traurig?
Hast du Sorgen?
Soll ich dir mein Lächeln borgen?
Hilft es dir und bringt's dir Glück
Gib's mir irgendwann zurück!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

In primul rand:

Fla,condoleante!
Imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat,imi pare tare rau ca plec in we din Timi,la Liman cu o familie de prieteni,v-a fi singura iesire in aceasta vacanta.Veneam la inmormantare altfel,dar deja am rezervat camerele si am facut cumparaturile.
Dar sper sa apuc sa te cunosc cu o ocazie muuuult mai fericita.

Him,imi pare bine si mie ca ne-am revenit,cu motive sau pur si simplu,dadu-se astenia de forum in noi.
stiu ca ploua la voi,acu am vorbit pe skype cu un coleg de liceu care sta in Raastadt.

Ingerash,te asteptam la scris sa ne dai si noua din optimismul si tineretea ta,ca eu taaare baba ma simt.

Vio,mutata sau nu imi lipsesti tare mult de pe topic!

Dia,da-le si tu un somnifer si apoi baga forum la greu.

Toria,da si tu un semn sa stim ca esti ok.

Deya,tot la Herculane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Dragele mele, multumesc pt gandurile bune , angy pt intentie.
Astazi plecam incolo, ne vom opri la Arad si doar maine mergem la Tm pt inmormantare, insa nu ramanem acolo. Vor fi multe neamuri, musafiri... iar noi suntem cu Sara si prefer sa stau la bunicii din Ar unde va fi mai liber. Plus ca ei stau la casa si imi prinde bine sa stau cu Sara mai mult la aer...
As fi vrut sa petrec mai mult timp in Tm, eventual sa ma intalnesc cu voi care sunteti acolo, dar nu mai imi fac planuri ca iar se dau peste cap.
Va pe toate

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

neatza la pranz
Him, iti intri in ritm? is curioasa cum o sa-mi intru si eu in ritm la toamna, am emotii numai cand ma gandesc ccc ca o iau de la inceput
Impreuna, sper sa ne cunoastem cu o ocazie mai fericita, cum a zis Angy,
Angy, tu baba?!?!?!!? , fii serioasa


va pup pe toate

Dia cand ne reluam intrecerea




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Hallo fetelor!

Am scapat de prima saptamana de lucru. Eu lenevesc ca aici , pe deasupra e si f frig, asa ca nu prea am chef de nimic.

Angy, m-am amuzat cu faza de baba, lasa ca mai ai timp pina atunci

Ingerash si Dia, chiar ca va astept la intrecere, ca daca nu v-o iau inainte.

Flavia,

Restul fetelor va salut si pe voi.
Ne auzim mai tarziu,
Him

Bist du traurig?
Hast du Sorgen?
Soll ich dir mein Lächeln borgen?
Hilft es dir und bringt's dir Glück
Gib's mir irgendwann zurück!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

ora 1:44
unde esti Dia ?




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

iar eu?!




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

and it's me again...
Am observat ca s-a introdus sistem de votare ;)
votez si eu subiectul nostru




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Hallo fetelor,

sper ca sinteti toate ok. La noi e vremea asa urata, incat am impresia ca a venit toamna. Asa ca am lenevit prin casa, am facut curat, etc. Imediat plecam la Leo, ca i-am cumparat un sac de mancare si morcovi.
Maine pun poze.

Ingerash, votat si eu!

Va doresc la toate o seara placuta,
Him


Bist du traurig?
Hast du Sorgen?
Soll ich dir mein Lächeln borgen?
Hilft es dir und bringt's dir Glück
Gib's mir irgendwann zurück!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Ca sa urmez exemplul lui Ingerash:

iar eu?

Voi pe unde sinteti?
fetele,
Him

Bist du traurig?
Hast du Sorgen?
Soll ich dir mein Lächeln borgen?
Hilft es dir und bringt's dir Glück
Gib's mir irgendwann zurück!

Mergi la inceput