IN BANAT LA NOI ACASA (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

S-a intors Flavi din conced? wow, ce fain, dupa munte mi-am dat seama ca ti fost in Grecia, ma bucur pt. voi ca v-ati simtit ai ati petrecut bine!
Ingerasch, sa. spun un banal de bravo sau mai bine sa te pupicesc pana te rosesti de tot?draga de tine, tin pumnii de la maini acum ca eu am terminat si m-am descurcat onorabil zic eu, rezultatul il aflu peste 4 saptamani.
"hartia" de absolvira nu valoreaza nimic, dar pt. mine a valorat f. mult cursul acesta si nu regret pt. ca am invata multe.
Angy, te inteleg ca faceti pauza cu concediul, e greu, si noi vom pati la fel anul acesta, dar sa fim optimisti si sa speram ca in viitorul apropiat ne vom putea oferi bucurii.
va pup si va mai scriu ca acum am timp.....o perioada, moaaaama ce propozitie am facut, cred ca Pruteanu ar face infarct
cu drag de voi, Vio

""Cand este vorba de bani, toti sunt de aceeasi religie". - Voltaire "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

dragele mele, multam de felicitari si pupaturi :)
sa vedeti k azi am fost sa-mi sustin colegii si comisiile alea pur si simplu si-au batut joc de ei , le-au pus intrebari in engleza (la romana!!!), nu i-au lasat sa raspunda ce aveau pe bilet, i-au ascultat din ce era pe bilet si chestii in plus, le-au zis o nota si le-a trecut alta! eu am fost sa-i sustin si situatia m-a demoralizat cumplit, nu stiu de ce au facut asta, oricat ma gandesc nu reusesc sa inteleg
Desi eram f sigura pe mine la negleza, acum sunt speriata si m-au si certat ai mei, mi-au zis k nu aveam ce cauta eu azi acolo sa ma supar si sa ma stresez. Asta e, mi-am mai revenit un pic, maine la 11 (probabil mai repede) merg la engleza si sunt hotarata sa iau 10!!!
va las ca nu vreau sa va necajesc cu problemele mele




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

ingerash vrem un 10
Bafta maxima, suntem alaturi de tine!

Mersi fetelor de aprecieri
Angy concediul ne-a costat f putin, mai putin decat dc am fi mers la noi la mare, 120 E/persoana 7 zile transport+cazare.
Eu zic k am iesit f bine.
Cu apartamentul... inca ai mei nu l-au vandut. Mama e plecata in It. si tata nu se prea streseaza, trebuie sa ma tin de capul lui. Dc ii vin clienti e ok, dc nu-i vin e tot ok. Si ma enerveaza cand il vad asa blazat:)
Deci oferta e inca valabila.

vio si noi vrem sa afli rezultatul, dar stiu k va fi unul bun:) Abia peste 4 saptamani?

dia faina masinuta
Ce sa facem, unele investitii sunt inevitabile.
Si eu sunt uimita cati bani inghite masina, dar nu m-as vedea fara...

Mi-e dor de Him



Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

am luat 10!!!!!!!!!!!!!!!!!
iar am nimerit cea mai dura comisie + subiect naspa , atata am stat la primmele cerinte de ma treceau toate apele, aveam scenarii de groaza in gand . nici n-am terminat de scris pe ciorna, k a trebuit sa ma apuc de vorbit dar a fost ok, un subiect f disputat (pro si contra tv, am desfiintat-o pe hormonica si le-au placut argumentele mele ). bine ca am scapat
super pozele , fetele ;)
va pup k mor de somn!!!!!!!!!!!!!!




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ingerash,Bravo din nou!
Flavia,da-mi te rog pe PM amanunte despre apartament,asa cat de cat,un pret si nr. tau de telefon,apoi eu ii relatez prietenie mele si daca e curioasa in continuare,luati voi 2 legatura,adica te suna ea.E bine?
Fetelor va pup pe toate,chiar daca nu v-am nominalizat,acu am ajuns la calculator si mai am si ceva treaba pe mess.
As fi avut ocazia sa plec duminica in Italia pt 3 saptamani,dar nu pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Ingerasch, bravissimo pt. 10! al doilea? presimt eu ca vor fi toti numa 10
Him pe unde esti? ce mai face Leo? sper ca e bine.
Angy, sorry ca ai pierdut ocazia, si eu am pierdut-o in saptamana ex., era doar o zi la Milano
Flavia, dureaza pt. ca e verificat si paraverificat de n-spe comisii, tot asa a fost si cu examenul din iarna.
Dar eu cred ca se stie ceva pt. ca am fost la Agentia de munca ieri si cand l-am intrebat pe "sfatuitorul" meu daca mai am ceva posibilitati de cursuri a zis scurt ca nu. Dar daca m-as fi prefacut ca nu stiu sa vorbesc, m-ar fi trimis imediat la un curs
Da' e vorba despre cursuri platite de noi doar asa simbolic, pt. ca scolarizari pe bani grei gasesti pe toate drumurile.
Unii trag asa mata de coada, fac n-spe cursuri pe banii statului si mai primesc si ajutor de somaj. Dupa aceea mai fac si o groaza de copii, si uite asa cu banii primiti traiesc bine in Deutschland.
Romanii totusi au o viziune mai sanatoasa, munca, munca, e corect asa dect tot felul de tertipuri.
Na ca am vorbit destul acum, la noi tot cald, ma bucur de vara, cum e prin Timisoara?
Dia, ce probleme ai si tu cu masina,cum va descurcati fara, ca timpul e tare pretios? Si cu banii asa-i, ganditi-va ca sunteti toti sanatosi insa si aveti puterea sa va "refaceti", ce sa-i faci!
va pupicesc ca trec la bucatarie, am inspiratie sa fac ceva bun de papa
Vio



""Cand este vorba de bani, toti sunt de aceeasi religie". - Voltaire "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetele ma grabesc sa spal copiii si sa-i pun la culcare,sa ma odihnesc si eu,asa ca nu va iau la rand,va pup pe toate si mai vorbim maine.

Fla,mersi de PM.

Editez: Vio,in Timisoara a fost foarte cald,nici n-am iesit din casa decat seara,azi cat pe ce sa-nceapa furtuna,brusc s-a pus un vant teribil,a ridicat praful de nu mai vedeai nimic la un metru,apoi s-a potlit imediat si s-a racorit un piiiic,nu mult,dar parca mai respiram cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

ingerashule sa o tii tot asa ca e bine:)
Cand ai urmatoarea proba? Sa te mai si relaxezi:)

Angy mersi si eu, cand ai vesti astept sa spui:)

Vio eu stiu ca te vei descurca si ne dai vesti bune, ma bucur k romanii nostri sunt apreciati in strainatate pt inteligenta lor si asta nu o spun doar eu, se stie clar:)

Salutari multe de la Him, ii e dor de voi dar nu stie deocamdata cand va intra pe DC.

O sa dispar si eu putin din peisaj ca wk asta sunt bizi cu plecari si musafiri, da nu scapati de mine:)
si wk placut tuturor, inclusiv fetele care n-au mai scris demult pe aici:)

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Flavia,imediat ce am vesti te anunt,eu am insistat tare mult ca macar sa vada despre ce e vorba,ca una e sa descri si alta sa vezi la fata locului.
Transmite-i te rog la Him ca si noi o pupam si ne e tare dor de ea.
Vio,tinem pumnii pentru un rezultat bun.
Ingerash,bafta in continuare!
Dia,ce-ai mai rezolvat cu masina?

Restul fetelor pupici de la noi.

Eu maine merg la nunta,azi vine coafeza sa ma vopseasca,etc...am un pic de emotii ca pana acum ma facea doar sora-mea care e coafeza,dar acum ea e plecata si mi-a recomdat o colega.Ce e nasol ca is bezna la vopsele si chestii din astea,ca intotdeauna sora-mea imi punea in cap ce stia ea,nu m-am agitat sa aflu ce.

Va doresc we placut,daca mai am timp mai intru!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

pup fetele, ce ati facut in wk?
la noi "ocupatie" mare, acum "respir" si eu un pic.

Angy cum ti-a iesit vopsitul?:) Te-ai distrat la nunta?

ingerasule cred ca esti cu capul in carti, pe tine nu te deranjam, te asteptam doar cu vesti bune:)

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput