FIV 74

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andicu, noi suntem inca cu pumnii stransi pana ne spui ca testul a iesit OK.

MRL, puiramy,

Avalon, pentru cele cu Dipherelinul de 3,75 mg nu stiu daca se face pauza intre inhibare si stimulare.
Protocolul meu e urmatorul, si incerc sa fiu cat se poate de explicita.
In ziua 21 a CM prima injectie cu diphereline 0,1 mg subcutanat in burtica. Continui tot asa timp de 14 zile. In a 15-a zi de cand am inceput injectiile ma duc la medic pentru un control. Sa vada daca sunt inhibate ovarele, sa fac analizele hormonale, si daca e ok incep stimularea. Deci in ziua a 15-a iau prima fiola cu puregon (in cazul meu). Apoi in ziua 16 iau 1 buc injectie puregon + 1 buc injectie diphereline. Ziua 17 1 buc puregon. Ziua 18 1 buc puregon + 1 buc diphereline..... In ziua 21 de injectii ma duc din nou la control. Aceasta este prima monitorizare foliculara. Acum imi va spune daca se mareste sau se micsoreaza doza de stimulare si cum voi lua in continuare dipherelinul. Apoi din 2 in 2 zile ma duc la monitorizare si la analiza hormonala. Cand zice medicul ca e ok facem pregnylul.
Rezumat: 14 zile inhibare, urmatoarele 10-12 zile stimulare + inhibare, pregnyl, punctie si ET. Si apoi rezultatul sau . Sper ca nu te-am zapacit mai dare dar daca ceva nu e ok intreaba-ne pana te lamuresti.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Uf, acum m-am lamurit, in final! Nu stiu unde am citit eu de pauza aceea, dar s-ar putea sa ai dreptate si era vorba de protocolul cu diphereline de 3,75... Multumesc mult de tot! Asa sa fie la tine sau sau de ce nu !

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, si la tine sa se lase cu cati vrei. Pacat ca vei trece si tu prin toate astea.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Moni, tu citesti gandurile? Exact asta am gandit eu acum... Da, intr-adevar e pacat sa trecem prin asta...

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, nu mai retin, ai reusit cu programarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Daaaa, multumita fetelor care mi-au spus cum sa procedez pe 27 iunie!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sa vezi ce repede trece timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Avalon te-ai programat pentru FIV? Iti doresc succes! Nu am stiut.
MRL de cate ori am sa am vesti de la Andicu am sa vi le scriu. Iti tin pumnii si tie in continuare.
Cecilia ma bucur ca incepi sa mai scrii si tu.
Va doresc succes la toate care faceti acum FIV!
Va pup pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Crinuta, eu am programat acum o consultatie in vederea FIV-ului pe care-l voi face in toamna (eram grabita sa fac mai repede, dar am citit ca sunt sanse mai mari primavara si toamna, iar primavara am ratat-o)... Deci acum voi lua lista de analize si... cam atat. Mai am cateva luni, si tot stau si ma gandesc, sa mai fac niste inseminari pana atunci (am 4 la activ) sau sa ma relaxez (nici nu stiu daca as reusi asta, caci nervii mei sunt intinsi si tociti precum un mecanism uzat, care a functionat mult peste durata normala de functionare...
Voi ce credeti?

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Monica, tu faci puregon de 150 ui? Data trecuta cu ce ai facut stimularea (scuze daca gresesc si nu a fost nici o 'data trecuta')?

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput