marti, TVR.2, ora 20

marti, TVR.2, ora 20 | Autor: teresa

Link direct la acest mesaj

Este o emisiune care se numeste 'Scoala parintilor'. Un psiholog de copii ajuta o familie care are probleme cu cresterea copiilor, educare lor etc. sa-si rezolve problemele. E foarte interesant, am si cateva filmulete inregistrate (de sora mea:). Pe mine m-au ajutat mult, chiar mai mult decat cartile citite, pentru ca am vazut exemple practice si am constatat ca sunt copii mai dificili decat nazdravanul meu de 2 ani jumate. Ce am invatat:
- cum sa fiu calma cand face o criza si cum sa procedez;
- cum sa-mi incurajez copilul si cum sa ma joc cu el;
- cum sa ma bucur de copilul meu si sa fac din petrecerea timpului cu el o ocazie minunata de a-l cunoaste, de a-l ajuta sa creasca bine si de a avea o relatie armonioasa cu el fara sa-mi subminez autoritatea de parinte.
Sunt excelente filmuletele. Daca le-ai vazut, poate imi spuneti parerea voastra. De asemenea, daca le vreti, sunt dispusa sa vi le dau (sa ma interesez cum). O zi buna si bucurati-va de copiii vostri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

teresa, este pentru bebelusi sau si pentru copilasi. Fetita mea va merge la scoala. Pe ce suport ai filmuletele?

multumim.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

si pe mine ma intereseaza emisiunile inregistrate...cum putem face rost de ele?

oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teresa spune:

Cristina, erau copii dificil cu varste diferite, de la 2, 3 ani la 6, 7 chiar 11 ani (cred). Filmele le am un format divx si incap in doua cd-uri. Adela, fiecare emisiune este separata de celelate, trateaza alta familie, alti copii cu alte probleme (sau asemenatoare), deci nu au legatura una cu alta. Daca vezi una iti faci o idee, principiile sunt cam aceleasi. De fapt sunt cunoscute si s-au discutat aici pe forum, dar e interesant sa vezi ca intr-adevar functioneaza si asta te motiveaza si pe tine ca mama foarte puternic. Trebuie sa-l intreb pe sotul meu cum as putea sa le pun la dispozitia voastra intr-un mod cat mai simplu. O sa rezum cateva din principii ca sa va faceti o idee. Eu nu ma mai satur privindu-le. Incercati sa va aduceti aminte marti seara sa va aitati la tvr. 2 ora 20:00. Inca mai este emisiunea, am vazut saptamana asta. Mult succes cu prichindeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Si eu am prins aseara o frantura de emisiune. Mi-a parut rau ca n-am stiut de ea.
Daca ai aceste filmulete, Teresa, te rog mult sa ni le dai si noua cumva.
Multumim!

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coryydo spune:

Teresa, daca se poate te rog sa-mi trimiti si mie filmuletele! Cum putem lua legatura si pe ce suport le ai? Multumesc si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Da, e o emisiune tare interesanta, cred ca am vazut vreo 5-6, poate mai multe. Am invatat mult din ele, cum sa incerc macar sa gestionez crizele de isterie, cum sa ne jucam, etc. Chiar v-o recomand si voua.

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal
poze cu burtica;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Fetelor, ati rezolvat ceva cu filmuletele?
Le pot primi si eu?


IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Fetelor, ati rezolvat ceva cu filmuletele?
Le pot primi si eu?


IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

teresa, multumesc. Poate acum gaseste sotul tau o solutie.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ufff, eu mereu uit cand e emisiunea asta! E o supernany englezeazca. F. instructiva.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput