marti, TVR.2, ora 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Teresa, ma intereseaza categoric si pe mine filmuletele! Eu am renuntat (cred ca doar temporar la TV, aparate de inregistrat nu am, deci ti-as fi recunoscatoare daca ai gasi o solutie sa mi le dai si mie. Daca te pot ajuta cu ceva sa nu-ti fie complicat si de durata, te rog sa-mi spui.
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teresa spune:

Scuze ca nu v-am mai raspuns, am baiatul bolnav (racit, ganglionii umflati etc.). Cum vi se pare varianta cu dc++? Va dau toate datele necesare si copiati filmele singure. Daca nu va pricepeti, rugati pe cineva sa va ajute, e foarte simplu si dureaza foarte putin. Iata datele pe care mi le-a scris sotul meu:
Name: C-ZONE HUB
Address: dc.czone.ro:411
Description: 2GB share 3 upload slots
Nick: [B][Roedu]Matei
Fisierul se numeste: Filme/Educatie copii.
PS:Am si o gramada de desene animate, daca va intereseaza :)
Sa-mi spuneti si orele pe care sa intru, ca nu pot sa dau share tot timpul. Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teresa spune:

Aoleo...in loc de icoana cu baloane este [ R O ], sper ca se intelege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Am copiat si eu adresa de filmulete, tare fericita as fi daca le pot avea si eu. Am un pusti de 3 ani jumate care e un scorpion adevarat si ne intelegem cam dificil uneori.
Poate imi da idei si mie...
Cine le-a dat jos de pe dc++ imi spune si mie la ce ora a facut-o ?
Multumesc !


Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

Teresa cred ca mai pe seara ar fi bine sa dai share... ca ne vin si noua barbatii pe acasa... si ei se decurca mai bine... cel putin asa e in cazul meu... eu stiu poate dupa ora 19 - 20.

multumesc frumos.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teresa spune:

Dragi mamici, o sa dau share incepand cu ora 8 seara, ca pe-atunci ajunge si sotul meu acasa. Aseara n-am reusit sa ma uit ca se uita Matei la desene. Incep sa functioneze principiile pe care le-am invatat de aici. De exemplu, cand sunt la tobogan sau in alta parte si ii spun: una si gata, se mai da o data si apoi plecam fara discutii. Inainte se trantea pe jos, facea un scandal monstru. Mai are momente, dar stie ca nu-i mai merge. Am inceput sa-l incurajez si sa-l laud pentru lucruri care inainte mi se pareau firesti si deci pentru care nu mi se parea ca ar trebui laudat. Dar in filmele vazute de mine psihologul spune ca (de ex. sta cuminte si se joaca etc.) pentru ca astfel invata ce astepti tu de la el si va face lucrurile pentru care il lauzi. In paralel trebuie sa ingnori comportamentul negativ (atunci cand nu se pune in pericol), pentru ca daca ai dai atentie, chiar daca doar pentru a-l certa el va face in continuare. Copiii sunt ahtiati dupa atentia parintilor, si dandu-i atentie il incurajezi sa continue. Trebuie sa va convingeti singure daca merge sau nu, eu am experimentat deja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina30 spune:

va rog frumos, vreau si eu filmuletele.le-a pus cineva pe suport cd?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Si eu as vrea filmuletele, daca se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

TERESA-mai dai te rog, share? Ca am incercat azi su nu am reusit...Vad ca mai sunt citeva fete interesate..
Pupici

Mergi la inceput