Mamici de mai-iunie 2006(84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Buna fetelor

Va multumesc mult pentru urari.
Sunteti foarte dragute .

Va doresc la toate sa aveti nasteri usoare si bebei sanatosi!

Monica 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Buna, fetelor, taticule si bebeilor !!!

N-am mai intrat demult ... eu cu degtele mele amortite nu prea mai pot sa scriu ... Plus ca am alergat mult, sa-i facem "loc" lui bb, sa facem ultimele cumparaturi si aranjamente ...

Multumesc - Diana79, Steluta, Carmencita, Julyp ... sper ca n-am uitat pe cineva :) pentru urarile de ziua mea !!!

Inca n-am nascut, duminica sunt programata pt cezariana ... deci numai maine nu-i poimaine !!! Evident ca mi-e frica, doctorul mi-a spus ca nasc cu anestezie locala, dar azi am intrebat o anestezista si m-a intrebat daca mi-am luat trusa de epidurala-peridurala ?!!! ca in sptal nu au ... si mie doctorul nu mi-a spus sa-mi iau ... Asa ca alerg maine la un Sensiblu sa-mi iau una, sper sa fie buna ... Ea mi-a recomandat de la firma Braun (daca asa s-o scrie).

Nu stiu insa daca anestezistul o va folosi ... Daca nu, poate o s-o vrea vreuna din voi, care inca nu si-a cumparat ...

In rest, bebe nu da semne ca ar vrea sa iasa, se misca de ma zapaceste si ma preseaza pe vezica, dar colul e in continuare tare. Oricum, duminica e doar cu o zi inainte de DPN, asa ca e mai mult decat la termen ...

Va pup si va doresc nasteri usoare, si bebei sanatosi si mancaciosi, si sa nu aveti probleme cu sanii !!! Nu stiu daca apuc sa mai intru pana duminica, pt ca trebuie sa-mi pregatesc bagajul de spital si lucrusoarele lui bebe, asa ca va pup pe toate !!!

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Noemi, Angelica, felicitari! Bebelusi sanatosi va dorim! Bine ati venit acasa!

Doroti, nastere usoara si bebe papacios!

Bogdanai, la multi ani si nastere usoara duminica!

Ama, ii dulce foc Sebi! Daca ti-a mers bine cu glicerina boraxata poti incerca glicerina cu stamicin,(de glicerina boraxata am citit ca ar fi toxica ptr. bebe) si sa-l dai si pe Sebi in gurita, sau te dai pe sani, ii dai sa suga si apoi te dai iara, asta la fiecare supt, cam o sapatamana.

Diana , Vladut (16.05.2004) & samburelul (38+)
pozulici Vladut: bebelus si copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

BOGDANAI NASTERE USOARA!!!! UN BEBE SANATOS SI MANCACIOS.
. Hai Bogdanai!!!!!!
DOAMNE AJUTA. MULT CURAJ, SI MA BUCUR CA AI INTRAT SA NE SPUI CA ESTI BINE. ASTEPTAM CU NERABDARE SA TE INTORCI CU BEBELE ACASA.

Diana 36+ cu Nicole Evelyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Bogdanai pai atunci iti zicem de acum nastere usoara si bebe sanatos si sa vi repede acasica

Ama debridatul poti sa il dai si inainte de 6 luni
Intreaba mai bine med. de fam. ce doza sa folosesti. Eu la fetita i-am dat prin luna 3 parca.

Am plecat la culcare
Somn usor tuturor

Aura(34+) mamica Nicoletei

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Felicitari tuturor fetelor care au mai nascut si nasteri usoare celor care urmeaza sa nasca1
Voi la cate zile la-ti scos pe bebe afara dupa nastere?Initial nu vroiam sa-l scoatem pana la botez,dar nustiu daca voi rezista,sau poate vom grabi putin botezul.
Ama,ai un baietel dulce foc,sa va traiasca.
Lucia,fetita ta e o scumpa,sa fie sanatoasa.
Nu am avut timp sa ma uit la toti bebelusi,dar cu siguranta o voi face.
Noi suntem bine,decand dam si supliment,la san nu-i prea place si ma storc si-i dau,mai greu dar mananca,are colici,cred ca-i merge cel mai bine cu bonisan,am incercat si altele dar nu mi sa parut ca iar fi mai bine,sab simplex nu ia facut mai bine,depinde de copil cred,mai plange dar nu exagerat ca in primele zile,atunci nu stiam ce sa-i fac,acum ne-am obisnuit,am mai pus poze cu comoara mea,nu ma mai satur sa-i fac poze.Mai are bubite luate din maternitate,ii trec dar mai si apar,2-3 dar eu as vrea sa fie fara ele,sper sa scapam noi,va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Si eu vroiam sa stiu acelasi lucru, la cat timp se scoate copilul la plimbare?
Marycalu, nu vreti sa-l scoateti afara pana la botez???????????? Nu ti se pare cam lunga perioada de timp?
Eu nu stiu daca trebuie sa-l scot imediat sau sa mai astept o saptamana de cand il aduc acasa. Din cate stiu este foarte sanatos sa-l scoti la plimbare si singurele obstacole ar fi gerul, ploaia si canicula, atat.

Ama, ce Seby frumos ai!!!! Seamana cu tine, doar ca mie imi pare blond . Unde esti acum? In Bucuresti sau te-ai dus la Buzau? Tu l-ai scos pe Seby la plimbare cu mult prea cautatul carutz?

[poze carmina
intalnire burtici
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Neata burtici!

Mai e cineva cu ochii pe forum la ora asta? Diana, Virgi????

Ieri nu prea am intrat; mi-a fost rau toata zia, am avut contractii . Adevarul e ca zilele trecute am fost mai ceva ca o am tot gatit, facut curat, spalat, calcat s.a.

Roxana 37sapt si Catalin
POZE CU MAMI SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Roxana ar trebui sa o lashi mai moale cu treburile casnice.Nu te obosi prea tare. Ai grija de tine

Virgi nu este pt ca e la control. O asteptam cu vesti..

Carmina eu o sa scot bebelusha afara repede cam la o sapt asa m-am gandit sa-i pice buricul. Oricum aici la 4 zile trebuie sa o duci la pediatru. Apropo de asta sunt f bucuroasa ca am gasit un medic bun de copiii, o sa vina in spital sa o vada....
In rest stam in pat mai mult ca am si eu contractii si as vrea sa nu ma obosesc prea tare ca poate printzesa mea mai sta o sapt.

O fi nascut Doroti????

Diana 36+ cu Nicole Evelyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

DOROTI, nastere usoara si un bebe perfect, sanatos si mancacios!

Monica 36+

Mergi la inceput