Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Yo cred ca sotul doar te santajeaza...in felul asta tu ii satisfaci toate nebuniile.
Acum ca de la om la om....12 ani sa-l chinui cu pozitia misonarului?






ia-o incet, baby, ca sa nu ejaculam precoce...

davidutza, stiu ca sint o catea dura, dar sotul tau te insala fara perdea, yo cred ca-i timpul sa-ti arati "colti"..

........................
cit traiesti in viata, invata sa ierti, sa spui ca iubesti, ca vrei sa fii prieten, ca daca le spui dinaintea unui mormant, nu ma are nici un sens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Stii ce excitant e pentru un barbat sa o faca cu 2 in aceeasi zi...amanta si nevasta? Iti spun ca asa este si asta am auzit-o din gura unui barbat care a facut asa ceva. Venea din delegatie unde se hirjonise cu amanta si se ducea apoi si la nevasta acasa si "muncea" si acolo. Asa ca chestia asta cu facutul sexului mai dihai decit inainte e apa de ploaie. Omul se simte in putere si e tare multumit ca e in stare sa si-o puna cu 2 femei care il admira. Ego-ul lui de mascul in calduri e pina la cer.

Chiar ca esti naiva!!!

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

poze 1,2,3,4,5,6,7





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Mult mai tii la persoana asta si degeaba. Adica tu il vezi cu alta, ca vorba aia subscriu ce confirmare iti mai trebuie? si reactia ta este sa fii o sotie extraordinara din toate punctele de vedere.


Ti-e frica sa-l pierzi dar esti sigura ca ramane cu tine doar pentru ca poate fi cu doau femei in aceeasi zi? Te-ai gandit vreodata ca se gandeste la aia cand tu prestezi sex total? Daca nu te excita ideea nu stiu cum poti sa o faci.

O sa fiu dura dar cred ca esti disperata (sa nu-l pierzi) si naiva. Si mai cred ca nu iesi din cuvantul lui. Spui ca mereu nu-i convine ceva din ce faci tu. Ai facut vreodata ca trenul sa te burzuluiesti la el? Nu e mancarea sarata...gateste tu, nu e copilul spalat pana la 9..spala-l tu si tot asa.

Si ma rog frumos seara cand lipseste raspunde la telefon? Sau ca prin minune nu-l aude?

Cea mai buna strategie pe care o vad eu e indiferenta. Dar din aia pura. Fara telefoane, fara discutii, fara camasi calcate, fara mancare decat pentru copil. Anunta-l 3 zile din 5 ca ai de lucru peste program la serviciu si trebuie neaparat sa ia copilul. Apari pe la 9-10 tranteste-te in pat si dormi.



You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:


Davidutza,

Politica strutului (ingropatul capului in nisip recte ascunderea in fata realitatii)nu te poate ajuta pe termen lung.

Pt. mine e f. important ADEVARUL intr-o relatie ; in situatia ta , ai vazut adevarul cu ohii tai !

Problema e ca (nu inteleg de ce) mai vrei si confirmarea sotului tau : da, draga, ce ai vazut, e adevarat !

Numa' ca asta o sa se intimple la Pastele Cailor!
Pt. ca tu nu-l "presezi" sa admita adevarul...plingi, te lamentezi, il implori dar e suficient de viclean sa te "poarte" ziua in amiaza mare cu luminarea.
Si tupeu, slava Domnului, are!

Spui ca nu poti sa te umilesti si sa-i vorbesti matracucei )parca asa o numea cineva)...sigur ca nu DAR poti sa traiesti nestiind sigur daca e alba sau neagra (pt. ca pina la urma hotul neprins e negustor cinstit)?

Eu sint o fire impulsiva si probabil ca in dimineata aceea as fi sarit din masina si i-as fi confruntat : de unde veniti voi acuma, dragutilor ?!
Rupeai pisica pe loc.

Sau daca nu, atunci l-as fi urmarit pe sotul meu cu un taxi (poate e mai ieftin decit sa angajezi un detectiv)pina cind as fi aflat adevarul.
Nu accepta decit adevarul.Daca e un om cit de cit decent, oricit de mult nu i-ar conveni,pina la urma iti va spune.Iti datoreaza asta.

Nu te mai umili si injosi in fata lui ca probabil nu va recunoaste niciodata.Ia-ti inima in dinti si AFLA singura. Daca sotul tau are o relatie cu tipa aia, e imposibil sa nu-l prinzi.

Dar ca s-o faci, trebuie sa te prefaci ca ai crezut explicatia lui mincinoasa, sa-i creezi un sentiment de siguranta...asa, va fi increzator si va calca iar pe bec. De data aia, sa ai o camera foto(sau video)la tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Acesta ar trebui sa fie mesajul meu nr. 1000 pe acest forum; am ales sa-i raspund Davidutzei pentru ca imi pot imagina, ca multe femei, prin ce trece, avand o experienta similara in trecut.
Davidutza, eu cred ca tu SIMTI ca ceea ce se intampla NU este in regula. Din experienta personala iti spun ca, daca simti ca lucrurile nu sunt cum ar tebui sa fie, trebuie sa le schimbi. Nu vei putea rezova aceasta problema si dilema decat luand masuri RADICALE.
Daca as fi in locul tau, as intenta divort. Vei spune ca e simplu sa dau un astfel de sfat, caci nu sunt in locul tau. Eu am fost dispusa sa renunt la actualul meu sot, numai sa pun capat unei dileme asemanatoare. Numai sufletul meu stie cat am suferit. Dar, numai cand mi-am intors fata de la el si am incercat sa-mi vad de viata mea a revenit la sentimente mai bune. Acum suntem tot impreuna, si totul este ok.

Anul trecut o prietena de-a mea a trecut printr-o experienta asemanatoare cu a ta. A intentat divort. Tipului, caruia ii scaparau calcaiele dupa alta, s-a blocat cand a primit citatia. Nu, mai bine zis, a ramas socat. Bineinteles ca NU a fost de acord... si era pe cale sa renunte la tot pentru cealalta, cat timp si-a vazut sotia disperata si suferind dupa el! Acum, dupa cateva luni, cealalta e istorie, iar ei sunt impreuna...

Dar, mai cred ca trebuie sa te convingi intai ca temerile tale sunt justificate. Sper sa se termine totul cu bine pentru tine!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Chiar asa...dupa cit am citit aici, nu ma pot abtine sa nu te intreb:de ce nu i-ai abordat in dimineata aia?Sau de ce nu l-ai sunat sa-l intrebi unde e si ce face...si sa-l fi rugat sa-si intoarca privirea peste umar...sa te vada fluturandu-i mana...kiar ma depaseste comportamentul tau...nu-l inteleg si pace!Ca doar nu va stiti de ieri de azi, dupa cum spui....

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Davidutza, daca vrei neaparat sa afli, eu pot sa te ajut sa afli ce a vorbit cu ea pe mesenger (daca e pe YM). Dar gindeste-te bine inainte, daca intr-adevar vrei sa stii. Daca da, da-mi un PM. S-ar putea ca citind ce a scris, totul sa se lamureasca, intr-un fel sau altul...



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Iti multumesc Karina,am sa ma gandesc si iti voi spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Karina cum poti afla ce au vorbit doua persoane pe Messenger?

Davidutza eu una ma postam in fata masinii in acea dimineata si il luam direct la intrebari, fara alte discutii...daca tot esti dispusa sa-l ierti macar sa stii pe cine tii langa tine... insa si faptul ca evita sa-ti dea niste raspunsuri spune ceva...de unde apare din senin cu o tipa dis de dimineata dupa ce noaptea nu a dormit acasa...ce alte dovezi mai cauti.

Nu am alte sfaturi sa iti dau... imi pare rau.... insa daca era sotul meu eu ii spargeam capul pe loc... nu astept saptamani intregi pana imi da explicatii... eu recunosc sunt impulsiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Si intre timp mai este si la dispozitia dumneaului: spalat, calcat si sex salbatic.
Draga mea, departe de mine gandul de-a zice "divorteaza!" Nuuu!
Dar schimba-ti si tu un pic comportamentul. Atatea fete ti-au sppus aratat-te mai rece, etc, etc, in schimb tu efectiv esti la picioarele lui cand stranuta sau clipeste.
Personal as clarifica o data "misterul" noptilor lipsa de acasa sau sositul la ore f. tarzii. Ca doar e casa, nu hotel, si am tot dreptul sa stiu. Si daca accepti asa tratament din partea lui macar nu mai astepta sfaturi si nu te mai plange. Dupa cum vezi cam toate am zis ca am fi cerut niste explicatii, numai tu...nu...
Si chiar daca se intoarce acum la tine poate peste 1-3-4 ani se aprinde iar dupa o fusta si nici ca-i pasa de tine, ca de, tu esti fata buna, manta si de vreme buna si de vreme rea!

Nu ne mai spui nimic? Ce s-a mai intamplat?
Iti doresc numai bine si intelepciune,

Carolyne

Mergi la inceput