Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Fetelor va multumesc mult pentru tot cred ca fara ajutorul vostru nu stiu ce as fi facut.
Aseara am stat de vorba cu el si l-am intrebat ce are de gand si cum vede el relatia noastra.Raspunsul lui a fost clar ca vrea sa divortam,dar nici eu nu m-am lasat si am spus ca sunt de acord.Nu ia venit sa creada ce aude.Dupa toate astea m-am enervat si am plecat in alta camera,dupa cateva minutea a venit la mine si mi-a spus ca el nu vrea sa ne despartim ,ca ne iubeste si ca nu poate trai fara noi si ca ar vrea sa o luam de la inceput sa uitam tot ce a fost urat in relatia noastra.Drept sa spun si eu am vrut sa-i spun acelasi lucru .Iar despre colega lui mi-a spus ca singura imi voi da seama ca nu are nici o legatura cu ea si va veni o zi cand imi va spune el tot sa nu-mi mai fac eu atata rau.Acum ce pot sa spun nu am fost de acord din prima dar am accepta intr-un final cand a inceput sa planga.A fost frumos seara trecuta dar imi e frica sa ma bucur sa nu fie doar o iluzie...Voi ce credeti despre treaba asta ,eu zic ca a fost sincer sau poate asa m-i se pare mie ptr.ca il iubesc enorm.
Va pupic dulce si sper din suflet sa va mearga numai bine sa aveti zile fericite si multa sanatate.Pe curand. SA NU MA UITATI EU ASTEPT PARERILE VOASTRE IN CONTIMUARE.
GUESTUS ai avut mare dreptate legat de sex!!!Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Iar despre colega lui mi-a spus ca singura imi voi da seama ca nu are nici o legatura cu ea si va veni o zi cand imi va spune el tot sa nu-mi mai fac eu atata rau


Da' de ce trebe sa astepte ziua aia?!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Mie nu mi-e clar de ce a zis prima data ca vrea divort si pe urma sa zica contrariul. Ii e frica de pensie alimentara?

Si vorba Elisei... de ce trebuie sa ai rabdare ca iti va spune... intr-o zi? Ce-i secretomania asta?

Nu e deloc in regula ce spui tu :((

I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Nici eu nu cred ca e-n regula.
Are el ceva in cap.
Prea repede a cedat. Sa planga? Nu se potriveste chestia asta. Prefa-te ca ai crezut, dar fii atenta.
Hmm, sper sa ma insel.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Davidutza ai inceput bine si ai cedat prea usor. Nu ati rezolvat nimic. Sigur, o fi iesit o partida buna de sex. Na, ca incep si eu cu din astea!
Am o presimtire ca o luati de la capat. Nu puteti cladi pe minciuna. Faptul ca nu-ti spune e tot o minciuna. Acum ai vazut ca daca te tii tare vine el dupa tine. Nu te mai inmuia ca o cirpa, fii tare!
Eu banuiesc ca e derutat si nu stie ce sa faca. Clar ii pasa de voi. Deci tu esti cu asul in mina. Joaca asa cum trebuie si vei cistiga.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

V-am spus si eu ca nu cred ca totul se rezolva asa de repede ,sigur nu ma voi baza doar pe ce imi spune el.Dar ma mai gandesc la ceva:nu se poate ca el sa-mi fi facut toate astea doar ca sa fie sigur ca il mai iubesc???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu cred ca e mai mult decit atit. Nu neg ca te iubeste, dar nici nu cred ca planuia ca tu sa-l vezi cu tipa aia.
Chiar cred ca are omul o dilema.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Hmm... Eu nu inteleg de ce nu ti-a dat explicatiile in momentul in care a spus ca nu vrea sa va piarda. Eu n-as fi cedat pana n-as fi aflat tot. E clar ca se intampla ceva.. Tu nu poti lua legatura cu tipa respectiva? Pur si simplu o suni si o intrebi ce este intre ea si sotul tau pentru ca tu i-ai vazut impreuna.
Ai grija de tine si deschide bine ochii!


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Bybi eu nu vreau sa am nici o legatura cu tipa si nu ma pot injosi chiar atat demult incat sa o abordez eu pe ea.M-i se pare penibil sa ma duc la ea si sa o intreb daca au vreo legatura ei doi.Nu crezi?Poate ea nu stie ca noi ne certam iar daca m-as duce la ea cred ca i-s da satisfactie tot ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Draga mea Davidutza, la cāt esti de naiva cred ca orice e posibil...din pacate sotziorul tau de duce rau de nas, dar si tu te prinzi greu... deschide ochii.

PS : daca tot nu-ti explica nimeni ... Guestus rādea de tine si nu te-ai prins ...macar de-acum sa stii

Multa bafta !

PS : scuze Guestus ca nu te las sa continui in felul asta discutia asta interesanta, dar sa stie fata ce si cum.

Mergi la inceput