Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viermisor spune:

Aveti copii?
Nu poti afla unde sta 'banuita'? Urmareste-i cumva.
Nu se poate sa stai asa, te macini poate degeaba. Eu aproape 'am luat-o pe campii, dupa flori galbene' din cauza 'scenaritei'.




Mari & Bianca(18.07.2004)

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Cred ca daca vrei sa-l pastrezi pe sotul tau, trebuie sa faci niste investigatii, ca sa stii totusi cum stai. S-ar putea sa nu fie nimic la mijloc si tu sa te agiti degeaba.
Daca nu vrei, atunci pur si simplu spunei "hai sa ne despartim" si vezi cum reactioneaza. sausau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:


De ce trebuie sa luptam pentru a ne pastra barbatii? Deci sunt nefericita, toata ziua ne certam, lipseste noaptea de acasa (banuiesc ca nejustificat, ca la job mai stam toti) si tot ea trebuie sa faca eforturi sa taca, sa se aranjeze si sa-l recucereasca??


absolut de acord. nimeni nu e de neinlocuit. daca barbatul meu ar lipsi noaptea de acasa as fi prea preocupata sa-l urasc si sa-l dispretuiesc ca sa mai plang . Nu stiu daca mi-as parasi sotul daca m-ar insela dar sigur as incepe sa am viata mea independent de el. as sta tot timpul liber la coafor , cosmetica, masaj, fitness, yoga ( face minuni in casnicia mea de exemplu. cand vin de la yoga si-mi gasesc barbatul pus pe harta ii spun cu un aer superior ca tocmai mi-am curatat si relaxat sufletul asa ca sa faca bine sa nu-mi strice munca ). Foarte important . daca nu ai prietene. Fa-ti! si nici intr-un caz nu folosi intalnirea cu amicele ca sa te plangi de vasilica. Ideea e sa te detasezi de chestiile negative. Nu-l lasa sa aiba control asupra ta, pt ca plangand si plangandu-te ii dai lui control asupra situatiei si tu meriti mai mult decat atat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

michelle gres : corect este: daca barbatul meu ar lipsi asa noaptea de acasa, l-as pune absent nemotivat si as avea si eu timp si loc de altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by mazzel

michelle gres : corect este: daca barbatul meu ar lipsi asa noaptea de acasa, l-as pune absent nemotivat si as avea si eu timp si loc de altii



pai nu-i chiar asa, ca nu inseamna ca daca barbatul te inseala ,tu o sa treci peste principiile tale si sa devii peste noapte " promiscuoasa"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by michelle7

quote:
Originally posted by mazzel

michelle gres : corect este: daca barbatul meu ar lipsi asa noaptea de acasa, l-as pune absent nemotivat si as avea si eu timp si loc de altii



pai nu-i chiar asa, ca nu inseamna ca daca barbatul te inseala ,tu o sa treci peste principiile tale si sa devii peste noapte " promiscuoasa"







care principii?ca daca " carevasazica" nmu mai avem principii atunci bal sa fie ca "veatza e scurta" vorba celebrului slagar "mancati fratilor si beti ca nu stiti cate zile aveti" ..doar nu o sa stau sa bocesc in timp ce el se distreaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by michelle7
pai nu-i chiar asa, ca nu inseamna ca daca barbatul te inseala ,tu o sa treci peste principiile tale si sa devii peste noapte " promiscuoasa"



eh, na, asta-i okazie, nu promiscuitate.....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Originally posted by michelle7
pai nu-i chiar asa, ca nu inseamna ca daca barbatul te inseala ,tu o sa treci peste principiile tale si sa devii peste noapte " promiscuoasa"



eh, na, asta-i okazie, nu promiscuitate.....

Elise



ia uite ce le stie Elise, bine si michelle dar face pe inocenta pe aici , stiu eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by mazzel

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Originally posted by michelle7
pai nu-i chiar asa, ca nu inseamna ca daca barbatul te inseala ,tu o sa treci peste principiile tale si sa devii peste noapte " promiscuoasa"



eh, na, asta-i okazie, nu promiscuitate.....

Elise



ia uite ce le stie Elise, bine si michelle dar face pe inocenta pe aici , stiu eu





stii cum e cu alea care "se da cinstite". acuma fara gluma , eu cred ca daca la o greseala raspunzi cu o alta greseala tot tu ai de suferit. pt ca daca el o inseala si ea in inseala inapoi( daca il iubeste o sa-i fie scarba si o sa se intoarca spasita) , atunci puterea lui o sa creasca. spun asta pt ca femeia are tendinta sa se victimize, daca se impaca dupa inselat, el va lipsi de acasa" pt ca sufera ca ea l-a inselat si a iesit cu amicii la bere de suparare" sau " vorbesc urat cu tine pt ca esti o c.... si asta meriti" sau " treaba mea ce fac in timpul liber ca nu mai meriti sa te respect" sau " nu mai pot sa am incredere in tine pt ca te uiti numai dupa barbati asa ca prefer sa ies singur" ..... si variante pe tema asta sunt cu gramada...
asa ca in concluzie. daca iti arde de , paraseste-l intai si de-abia dupa aia treci la actiune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

las', michelle, nu era vorba de ars si ardere aci , da' ... mi se pare echitabil sa fie o femeie la un barbat.
si 2 femei la 2 barbatzi.
sa nu se epuizeze bietu' om, doo cu pretentzii pe capu' lui.
nu va ginditzi ce stressant trebe sa fie?

la el mai gindeam....

Elise

Mergi la inceput