Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

quote:
Originally posted by J G

quote:
Originally posted by DANA26

imi pare rau pt tine si incearca te rog sa nu mai plangi ca te distrugi pe tine si nu merita,aduna-ti fortele si lupta pt barbatul tau,nu ii mai pune multe intrebari (unde aifost? ,etc.) incearca sa fii pasiva(stiu ca-i greu) si preocupa-te mai mult de persoana ta,iar pe el ignora-l un timp.

aveti copiii?

DANA




pe mine mesajele de genul asta ma fascineaza.
De ce trebuie sa luptam pentru a ne pastra barbatii? Deci sunt nefericita, toata ziua ne certam, lipseste noaptea de acasa (banuiesc ca nejustificat, ca la job mai stam toti) si tot ea trebuie sa faca eforturi sa taca, sa se aranjeze si sa-l recucereasca??
Nu ar fi mai bine sa-i fie lui frica si sa-si revizuiasca atitudinea ca sa nu o piarda? Nu asa e logic?
Mai fratilor cutuma asta ca femeia trebuie sa faca totul pentru a pastra casnicia o sa ne urmareasca inca 1000 de ani!! De ce?
Nu mai bine transmitem mesaje de genul: Tu esti valoroasa, nu-ti fie teama sa traiesti singura, atata timp cat te porti corect meriti ca cel de langa tine sa se poarte la fel, mergi pe drumul tau, traieste-ti viata!
Stiu ca ultimul trend la "in unul sau in doi..." este sa ajutam, nimeni nu mai are curaj sa zica "divort" etc, din contra oricine are o problema primeste 10 sfaturi de schimbare de look si eventual unul sa se roage la DD!

Davidutza,
Nu merita sa fii nefericita. Nu merita sa-ti pierzi vremea. Nu te mai gandi ca te inseala fara sa ai dovezi clare pt ca scenariile de genul asta te vor distruge.
Si ca regula generala, daca atmosfera din casa e de nesuportat, muta-te un timp. Time-outul face minuni!

J si Carla (05.02.2006)



Sa stii ca ai dreptate...noi suntem bune la toate, noi suntem responsabile pentru toate...io sunt proaspat casatorita, da' i-am spus: daca o sa fie sa nu ne mai intelegem, asta e; ne despartim fara mahala, copilul ramane la mine, de ce sa ne chinuim amandoi? Iti place de altcineva? Foarte bine, n-ai decat sa ramai cu ea... o viata are omul, si pe asta o traieste aiurea!!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput