Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by davidutza74

DANA,acum sunt si ma simt bine,cu sotzul meu am pus cat de cat totul la punct iar el incearca tot mai mult sa nu ma supere,ajunge direct acasa si mi-a explicat multe lucruri care pana mai ieri erau necunoscute ptr.mine.Sper din tot sufletul ca ceea ce mi-a spus sa fie adevarat sa nu fie o mare minciuna dar din cat il cunosc el nu prea stie sa minta.Acum este cu noi tot timpul si sper asa sa ramana.
Va multumesc din suflet tuturor ptr.ca fara ajutorul vostru nu stiu cum as fi trecut peste cate mi s-au intamplat.
A sa va tin la curent in continuare dar sper sa fie prima si ultima data cand va scriu despre un subiect atat de trist ptr.multe dintre noi.
Va doresc sa fiti iubite si sa iubiti mult.

DAVIDUTZA.

Ma bucur pt. tine si sper din toata inima sa numai ai nevoie de astfel de sfaturi !
Fericire si sanatoate iti doresc din toata inima !

Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Iti multumesc din suflet Karina.Si eu sper sa nu mai am nevoie de astfel de sfaturi dar parerea mea este ca nu s-a treminat totul cu toate ca sotul meu incearca sa ma convinga ca nu a fost nimic niciodata dar eu sunt sigura ca ceea ce am simtit si inca simt este adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Si eu ma bucur pentru tine Davidutza, e bine ca totul a fost o alarma falsa. de mult ori trecem prin momente mai dificile si ne intrabm daca cei de alturi nu calca stramb.

Eu am patit asa ceva acum cativa ani, intr-o perioada tare grea pentru mine din multe puncte de vedere. Sotul a plecat intr-o zi de acasa fara sa-mi spuna unde merge, am coroborat cu alte chestii (din mintea mea intelifgenta) si mi-am si sunat prietena sa ma plang ca s-ar putea sa ma insele soru'. A aparut dupa cateva ore inapoi cu un disk pe care il cautam demult (ma pregateam de un examen). Asadar el plecase sa-mi faca o supriza iar eu intrasem la banuieli...

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Bun, asta nu se compara cu plecatul de acasa nopti la rând ... si venitul dimineata la servici împreuna cu colega, în aceeasi masina. Poate lucrau si eu la un dosar mai lung si interesant ... bine ca s-au lamurit lucrurile...

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

... lucrau si ei ...

* nu pot edita mesajele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Davi,s-ar putea ca "problema sa revina" dupa un timp........daca dureaza de atata timp nu stiu cum s-a rezolvat asa dintr-o data!
sa dea bunul Dumnezeu asa sa fie cum spui tu!!!
desi ma indoiesc,la mine timp de 3 ani se termina si de fiecare data o luam de la inceput...........
insa,parerea mea,ca una care am trecut cam prin aceleasi probleme,numai ca individa nu-i era prietena, ci fosta colega de facultate.........deci parerea mea e ca tb. sa tai raul de la radacina pana nu e prea tarziu,cum si-n ce fel il tai asta stii doar tu.dar boala lunga e moarte sigura!!!
iti doresc multa putere!
si poate nu ar fi rau deloc sa iei legatura cu un preot,el va sti cum sa te orienteze si ce sfaturi sa-ti dea!!!


Elena-V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

VIO,si ptr.mine este surprinzator de repede schimbarea,dar eu nu pot sta linistita pana nu voi afla unde a fost el in noaptea aceea,acum il las in pace ptr.ca nu mai imi da niciun motiv de cearta dar daca intre ei este sau a fost ceva nu cred ca tipa se va multumi doar cu el la serviciu ma gandesc eu.Eu oricum am un mail de la ea ptr.el .Acum nu vreau sa mai rascolesc rahatul vreau sa vad cum se comporta in continuare.Si sper sa fie bine ptr.ca altfel o iau razna.
Va multumesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Fetelor sunt din nou pusa sa aleg ce voi face cu viata mea diferenta este acum ca tot ceea ce pana mai ieri era o simpla banuiala acum am confirmarea ca este adevarat adica SOTUL MA INSEALA CU COLEGA DE SERVICIU acum totul este foarte clar. Eu nu puteam sa cred ca a fost doar o banuiala de a mea si am cautat dovezi si culmea am si gasit.Acum sunt singura voi nu mai dati niciun semn de viata si eu nu am cu cine vorbi.Aseara sotiorul meu drag a venit acasa si a plecat la maica-sa de unde nu a mai venit de cate ori il sunam imi inchidea iar dimineata a coborat la soacra-mea sa o intreb ce face el iar ea mi-a raspuns pe un ton mai ca ii venea sa ma bata cum ca copilul ei este plecat la birou. Dar fara masina ? Bun am plecat si eu impreuna cu copilul ptr.ca nu aveam ce sa-i fac spre biroul lui.Aici surpriza nu era nimeni.A ajuns in cartier si m-am oprit cu copilul la o pizza si nu stiu ce mi-a venit sa-l sun.A venit si el dupa noi iar eu care eram un butoi de draci am inceput sa spun tot chiar si mai mult.Ca eu am mail-urile lor si acolo scrie clar ca ei doi se iubesc si ca eu nu mai vrea sa am nimic in comun cu el asa ca sa faca bine sa se mute ptr.ca eu nu mai suport minciuna acum imi dau seama ca a fost linistea din 'nainte furtuni si toate astea eu cred ca drumurile noastre se vor desparti aici.Nu vad cum as mai putea iubi un om care m-a mintit cu nerusinare.
Acum ma gandesc doar la copil cum v-a reactiona cand v-a afla ca tatal lui nu mai o sa locuiasca cu noi.
Voi credeti ca aceasta casnicie mai are ceva sanse ptr.ca eu nu mai vad cum ar putea fi dupa ce eu i-am spus ca stiu adevarul si el nu a negat in niciun fel doar atat m-ia spus ca de ce a trebiut sa rascolesc eu rahatul.Eu cred ca am tot dreptul din lume sa aflu adevarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga mea , stiu ca e greu ...dar sfaturi eu nu iti pot da eu, pentru ca si la mine situatia e mai mult decat gri , pot spune ca e neagra.
Nu am inca dovezi palpabile ca ma insala , dar inima nu ma poate minti.
Si in plus mie mi-a zis ca nu ma mai iubeste.
Sincer ce sa-ti zic???
E grav ca te-a mintit , e grav ca nu a negat ceea ce i-ai reprosat tu , dar daca tu simti ca casnicia ta mai merita o sansa , mai lupta.
Eu , din pacate lupt singura .
vorbeste cu el.Comunicati , spune-i ce simti.
Ai grij ade tine si de copilul tau .
Si ,nu esti singura .


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Davidutza... imi pare rau ca lucrurile au luat aceasta intorsatura. Gandeste-te la copilul tau care nu merita sa traiasca intr-un mediu lipsit de incredere si respect.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput