Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Tina, vezi ca nu ai setat albumul pe PUBLIC

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI IOANA SI RARES!!
LA MULTI ANI DIANA, SANATATE, FERICIRE SI NOROC TIE SI FAMILIEI TALE!!
Fetelor, copilul meu e la plimbare cu socrella (ai dreptate Bee ), iar eu cred ca imi iau budigaii pe mine si fug sa o gasesc sa mergem la pediatra, sa nu ziceti ca sunt , dar de la ora 2,20 de azi noapte si pana la ora 11,20 mi-a papat fix 150 ml!!
Am tot zis ca o las, ca poate are toane, ca e anemica etc, dar pe bune ca nu se mai poate asa, ce copil e asta? si de ce trebuie sa-l am tocmai eu??
Am vb cu o prietena ce mi-a zis sa incerc din 3 in 3 ore, pai i-as da si la 2 ore, dar nu vrea si pace, strange guritza si rade la mine, CE SA II MAI FAC??
Eu calculez cat papa la 24 de ore, adik de ex. de la 2 noapte pana la 2 noapte si cu greu iese o suma amarata de 520 ml...pai e normal asa?
Va las ca ma consum aiurea, ma duc in parca sa-mi caut fetitza..
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ano Dar lunga mai e Daria. Seamana cu fratele tau (de fapt sper sa nu semene). Mai are 1 metru si m-ajunge!

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Ingrid nu esti singura nemultumita. Nici copilul meu nu stiu ce are azi...de dimineata si pana acum a papat doar 160ml cantitate care ar fi trebuit sa o pape la masa de dimineata.
Imi vine sa innebunesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Ehe, Ano, io am 1.72 cred ca sigur trece de 1.75...Asta e..In general copiii sunt mai inalti decat parintii..Doar daca n-o avea vreun bunic mai pitic ceva. Si Di are la 2,2 ani 90 cm

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Copilul meu doarme de 2 ore si juma de a trebuit sa ma opresc din curatenie, ca acum doar n-oi da cu aspiratorul in camera in timp doarme el.
Bumbita Ce mai faci?

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina23 spune:

Buna iarasi!

Cred ca am reusit de data asta. Ana intrebai de batista bebelusului face toti bani eu am folosit-o cu succes cand Ana a fost racita, uneori o aspiram si noaptea de trei ori. Nu o deranjeaza deloc scosul mucozitatilor si nici zgomotul aspiratorului, deja acum aude aspiratorul sta cuminte.Sa sti ca cred si Piticei mele ii transpira si manutele uneori nu-mi dau seama daca sunt umede de la bagatul in gurita sau de la transpiratie, asta este o sa intreb doctora cam mergem la 4 luni daca este lipsa de fier sau nu.


sper sa mearga linkul
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinamatei23/album?.dir=b3efre2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Am venit si noi de afara...sunt inca plina de nervi si sa va zic de ce...am fos cu Bia cu caruciorul la Vanilla Caffee, locul unde ma duc de obicei si beau un capuccino si maninc o prajitura..comand un capuccino si rog sa mi se puna 2 amandine la pachet..apare javra de chelnar sau ce-o fi si aduce capuccino si zice ca prajituri nu-mi poate da ca nu are hirtie de impachetat si ei nu servesc prajituri pentru acasa, cica asa a zis barmanul...am simtit ca explodez, turbam pur si simplu de nervi..eu mai luasem de acolo la pachet prajituri dupa ce oricum comandasem si consumasem ceva si acolo, asa ca am ramas interzisa...am cerut caietul de reclamatii..cica nu au asa ceva,atunci i-am zis ca o sa-l sun pe patron sa-l intreb care e politica firmei..revine cu prajiturile ambalate ordinar si ma intreaba daca le vreau asa, timp in care in pragul usii rinjeau inca 2 colegi de ai lui...i-am zis ca in nici un caz si ca oricum il voi suna pe patron...am achitat capuccino si am plecat..javra naibii..acum o sa caut pe internet sa gasesc adresa si nr. de telefon al astora...sper sa fie, ca nu vreau sa ramina lucrurile asa..jigodii imbecile..daca nu eram cu Bia cred ca tavaleam toata cafeneaua cu ei...las ca nu ma las!
Bia a papat 60 supa..30 cu lingurita, restul cu bibe + inca 100 laptic cu bibe..sper sa nu verse...revin, dupa ce pap!

poze nou noute - cica ma maninca gingiile
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Catalina lasa ca si eu am patit-o la Athenee Palace pe vremuri....am fost la restaurant si eu sant obisnuita sa mananc neaparat si o supa inainte de felul 2....am intrebat ce supe au si chelnerul in scarba m-a trimis la carciuma pt. asa ceva
Fetelor ce comparatii placinte....cip cip....
Diana,Rares si Ioana: La multi ani!!!! Diana sa fii iubita si fericita iar bebelasii sarbatoriti astazi sa fie norocosi si sanatosi

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Maraki dar eu chiar nu pot pricepe..erau numai citiva clienti..oare interesul lor nu este sa-si vinda produsele? Mi-aduc aminte ca eral la mare anul trecut gravida si m-am dus cu Dan in Neptun la o terasa si am vrut sa ne asezam la o masa mai mare, ca erau multe si numai vreo 2 ocupate...chelnarita "o draguta" mi-a zis ca mesele alea sunt pentru mai multe persoane si am facut tensiune de era sa sar pe ea si sa o bat..mi-era frica si de sarcina, ca asa nervi mi-am facut..am facut scalnadl acolo, dar Dan saracu m-a luat sa merem mai departe ca oricum nu ne mai pria sa mincam acolo, dupa o asa faza...si am ajuns in Olimp si am avut o masa super..javrele..tembele!
PS. Sa nu va luati de Cipurile mele!Eu candidez la cele mai mici lasaturi!

poze nou noute - cica ma maninca gingiile
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput