Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (55)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

quote:
Originally posted by mandyksch

Ca daca merg pana la urma marti as lua, noi facem bilute destul de des.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)



Mandy, din cate stiu eu de la doctor ( pentru ca si Sebi m-a terminat cu kkrezele lui ) faptul ca face "bilutze" nu e rau deloc, si nici vorba de constipatie daca bilutzele sunt moi si nu se screme tare...
Dar stii tu, sunt bilutze si bilutze...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Pisi, bilutele noastre sunt tari. Si se screme bine de tot pana ce le face. Se inroseste la fata ca racu' de la efort.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mandy, se gasesc acum la 1 singura farmacie, m-am intalnit chiar azi cu inventatorul lui, farmacia Perla din P-ta Mihai Viteazu. Insa cel maio simplu este sa iti cumpar eu si sa ne vedem si noi fara burtici si poate si cu bebeii :) In functie de cum poti tu, ca la mine e mai usor de adaptat programul.
Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata! hai ca am citit repejor, intre un dat cu aspiratorul si facutul supei pentru rautatea mica!

Cristina Negara- noi nu prea mai regurcitam. Numai dupa bibele de 18-19, pana la baitza, de cateva ori. La mesele diversificate, nu, slava cerului. Si io-s dintre cele care cred ca portocalele sunt acre. Mai putin cele fooooarte vechi, uscate, care sunt super dulci. mIe alea imi plac si cand merg la piatza le intreb pe alea: da' portocalele sunt cu zeama sau uscate? evident, alea se bat sa raspunda ca au zeaaaaama, iar io fug de ele!

Ripley- ce faza: cand am fost la Bistritza tocmai povestea cumnata mea care sta in Cluj si e chimista ca la ei la faculta e un nenea cu un medic de afine si e mare de tot cererea ca saracul e suparat rau ca nu-i mai ajung afinele si propunea sa facem o afacere cu afine!

Madau- bine ai revenit pe taramuri bucurstene! Ce misto ca ati fost la mare! Io abia astept sa mergem. cand, nu stiu.

Mai astept raspunsuri la chestia cu olitza.

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mandy- nu stiu ce sa-ti zic la intrebarea de Femina intim. dar de ce nu dai un telefon sa intrebi? Asa ar fi cel mai simplu.

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Neata la mamici!
spuneti-mi si mie, pliz, cu ce sa-i dau in barbita ca imi face bubite de ceva vreme si nu mai trec. ii mai dau cu bepanten, din lipsa de idei, da' nu functioneaza deloc. sunt bubite rosii de la balute, umezeala, cred. da' ma gandesc sa n-o manance, sa n-o deranjeze!
pliz, care ati mai patit, cum ati rezolvat-o?

ps. catutza, sa-ti traiasca Biencuta, frumusica foc la baita. si grasuta. vad ca e de aceeasi varsta cu dariuta mea, da' a mea e mai silfida, parca. care kg. are?

melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Melku- bubitze de-astea mici si rosii facem si noi. Ele trec de la sine. cand e mai rau insa, io i-am dat cu saprosan pudra. Cremele nu au efect la noi. Am avut acum 2-3 zile si la fundic iritatie de-astea, cu bubitze mici, dar pe o buca, nu la fundic propriu-zis. i-am dat cu Bepanthen si crema cu zinc si nimik. A trecut insa intr-o zi cand i-am dat cu Saprosan pudra.

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:


Buna fetele! Nu am mai intrat de mult, ca nu prea am timp...

Sa dau si eu un raport. Avem la 6 luni 7800g si 69 cm. Nu e f mult, dar sunt f multumita. Cu diversificarea o ducem binishor, dar am fost racite de curand....A trecut, slava domnului, dar am luat eu raceala de la ea...


In ceea ce priveste olita, sunt absolut de acord cu folosirea ei de la 6 luni. De altfel, dupa ce incep sa mearga, fff greu ii mai tii pe olita...Trebuie sa ii legi acolo...Si nu suport sa vad copii la 2 ani cu pampersi...E pacat, zau...Fac parintii vanzare, cam atat. Eu am sa o pun cu program. Dimineata dupa toaleta de dim, dupa fiecare masa si seara inainte de culcare. Bineinteles, laudat la greu cand se intampla minunea. Nu vreau sa ii fie pedeapsa olita, dar nici sa se joace. Sa ii creez un reflex, asa cum mananca. Sa vedem ce o iesi. Ar trebui sa am niste rezultate cam intr-o luna.

A, si antirujeolicul, intr-adevar se face dupa 7 luni acum, din cauza epidemiei care a fost. Eu cred ca o sa il fac pe la 8-9, inainte de ineperea scolii, oricum. Nu ca as duce-o pe Iulia la scoala, ci pentru ca atunci incep iar epidemiile...

Urla fata, intru mai tarziu...Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Melku si pitica mea face bubite ptr ca sta toata ziua cu mana-n guritza. Eu ii dau cu Fucidin daca sunt mai multe, sau o sterg cu ser seara dupa baie si pana dimineata nu mai sunt. A, si de vreo 2 sapt ii dau ziua cu apa termala Avene si are un ten perfect. Cica e foarte buna si ptr bebelusii cu dermatita atopica, asa ca p0oti incerca.
Veste buna azi: a papat Miruna 180 gr piure de fructe. Urmeaza cel de legume peste 2 ore, sper sa fie bine.
Veste mai putin buna: aseara s-a tot agitat in somn, azi e cam zapacita, a luat doar 100 gr saptamana asta, dupa ce sapt trecuta a luat 0, asa ca dupa amiaza ma duc sa-i duc o proba de kk la analize sa nu fie vreun viermisor ceva, ca ea papa super bine, doar ca nu mai pune pe ea. Sper sa fie doar din cauza ca se agita asa de mult, e ca un titirez
Lavi eu ii dau cereale in felul urmator: dimineata in bibe 2 masuri de fulgi de orez de la Milupa, in piureul de fructe 3 lingurite de cereale cu lapte, si in bibe de la ora 19 din nou 2 masuri de fulgi de orez. Si atat. E mult?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

HELLO EVRIBODY....
La noi toate bune si frumoase inafara de mancatul supei la care tocmai i-am schimbat partial legumele adaugand si 1 lingurita de ulei masline si tot degeaba... nica... si a avut si carnita si tot... nica
In schimb a mancat bubu azi branzica de casa cu banane si subtiata cu iaurt, nu cu prea mare incantare dar a mancat.

Si-acu' hai sa vedem unde ne putem da si noi cu parerea...

MELKULE noi bubite am avut o sg data si au trecut de la sine fara nimic

CRISTINANEG bubu nu mai regurgiteaza de cand avea vreo 2 luni si arunci foarte rar.

RYPLEI, intreab-o te rog pe mamicuta ta la ce varsta ar tr consultat un bebel daca ii mai fug ochiorii, ca io nu prea am incredere in pediatra mea care a spus ca dupa 1 an, mie una mi se pare cam tarziu, avand in vedere ca se spune ca dupa 6 luni ar trebiu sa se fixeze muscii oculari.

IOANA 77 felicitari pt somnicul lung, ce n-as da si eu, si sa-si pastreze obiceiul...

DORDIA felicitari si la mai multe...

CATUTZA tare bine seamana BIANCA cu IULIA mea parca sunt surori, cel putin in tabloul de martie asemanarea e chiar mare. PUPICI multe pt ea si o pt tine.

MEI FETILII la mine nu merge chatul asta nici sa-l tai, apare nusce eroare de WINDOW, un carnat cat china pe care nu reusii sa-l retin.... aveti idee? ... ati mai patit careva?




MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput