Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

sorry,acum am vazut ca esti din arad...ce sa-i faci,roza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Silvia,

noi stam la bloc, et.5.....bine ca e lift, dar mi-e cam frica de el.
este asa un trotuar frumos....este si piata aproape aici 30m de mine(din geam vad piata). mai incolo la 150 m este un parc de copii....cu nisip, hinte etc.
dar mai mult de 1 h si 30 nu ne plimbam....daca doarme stau pe banca in fata blocului si citesc ceva.

eu vreau sa slabesc ca sunt bufle....dar inca alaptez.am mai redus din ele, n-am patit nimic cu laptele...dar vreau asa serios!
Stefan are acum 8920.....mama spatele meu....si 75 cm...ma loveste in cezariana de numa....



Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

aoleu, nu-s in Buc. ci in Arad.



Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Pun si eu o intrebare cam tampita: portocalele sunt acre acre pentru ca nu-s coapte bine sau pentru ca asa le e neamul? Pentru mine exista: portocale acre acre si portocale mai putin acre.
Si daca stau bine sa citesc ce am scris, ma intreb cine o fi tampita? Intrebarea sau io?

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Buna fetelor!Am zis sa mai scriu si eu cate ceva. Am vb cu pediatra si e normal ca fontanela sa pulseze, deci nici pe departe sa fie vb de vreo boala grava. Eu is tare necajita- Mateea s-a trezit azi fff mofturoasa nu prea vrea sa pape si e tare agitata. Mi-a frica sa nu inceapa iar sa faca mofturi la laptic .Cred ca o fi de la dinti- pe care eu una nu ii vad inca . Nu are stare deloc, se rasuceste pe toate partile se intinde dupa jucarii, vrea sa stea mai ales pe burta si sa priveasca in toate partile. A inceput sa se intoarca pe burtica si in carut . E vioaie si se sustine bine cand e in brate. Despre statul in fundic mi-e cam frica sa o las ca e mica inca; asteptam sa facem 6 luni. Oricum eu o mai ridic cate unpic si sta binisor. O tin insa in carut la 45 de grade si dr a sis ca e f bine asa si sa nu o fortam pana la 6 luni sa stea in fundulet.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

despre premergator - eu nu prea vreau sa ii cumpar. As vrea sa mearga fara el. Asa mi se pare cel mai firesc.Despre olita - o sa ii cumpar pe la 7 luni si o sa o folosim mai intai la joaca si apoi vom face kk la olita ca la noi kk e la ore fixe.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

am avut aseara o "revelatie".
aveam un pahar cu apa plata si fata in brate. prinde mandra mana mea si trage spre ea, paharul la gura. o las, ca ma, putina apa n-o omora... isi baga limba in pahar, lipaia ca un catel...marginea paharului pe gingia de jos... care parca devine transparenta si se vad doi dintisori!!! nu ne asteapta doar unul, ci doi. am mutat paharul stanga dreapta, se vad doar incisivii centrali.
asta dupa indelungi chinuri de a ma uita in gura ei...
macar acum stiu ce ne asteapta! cat de curant, ca erau pana sus-sus.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetele!!!

Eu m-am trezit binedispusa ca....m-am suit pe cantar si...-1kg din nou decei...regimul da roade si asta ma bucura.Stefan inca mai doarme tun de aseara de la 12.00 si vreau sa-l las sa vad cat somn baga puiutzul. Ca in fiecare dimineatza cand da semne de trezire...mai adoarme pana ii fac eu laptele si apoi...il trezesc eu usor dar azi vreau sa-l las sa vad cat somnic baga el. Poate e si de la vremea asta kkcioasa, cine stie.

Despre olitza....o sa ii cumpar cat de curand, olitza din aia jucarie, masinutza sau...altceva si o sa-l pun in fiecare dimineatza si dupa fiecare masa sa vedem daca ne obisnuim. El kk face dupa masa de dim si cea de la prans sau chiar in timpul meselor. Dar... o sa se invetze el pana la urma.

Amparo la multi ani pentru David, sa fie sanatos si voios. Dar tu nu mai dai nici un semn de viatza????

Gata ma duc sa pap si eu ceva de cateva puncte si apoi revin in fortza.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

quote:
Originally posted by gabitaco

dDespre olita - o sa ii cumpar pe la 7 luni si o sa o folosim mai intai la joaca si apoi vom face kk la olita ca la noi kk e la ore fixe.



Amuzant e faptul ca al meu la inceput CHIAR se juca cu olita, si dupa ce devine o jucarie constanta, ( ma rog, chiar daca sta pe ea, tot a jucarie suna, pentru ca nu face legatura intre ea si ce trebuie sa "depuna" in ea ) mai greu sa incerci asocierea fireasca... Nici eu nu m-as... in telefonul mobil sau mai stiu si eu in ce instrument de folosinta ...
Asa ca mami a mai achizitionat o olita ( pe la 1 an si jumatate ) in care dupa ce s-a scremut toata familia spre exemplu, a facut un pipi aclamat de intreaga comunitate...
Sfatul meu e ca prima olita sa fie una colorata frumos si foarte ieftina.

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

au bagat chat la fiecare subiect de pe forum,ati vazut?
hai si noi,cand om avea timp...eu sunt cocolino...

Mergi la inceput