CULPA MEDICALA LA SP. POLIZU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

MORMENCHE regret nespus de mult ca si tu ai trecut prin aceiasi situatie ca si mine,cu toate ca tu ai reusit sa duci sarcina pana la 38 de saptamani,dar durerea de a pierde un copil cred ca este la fel de mare pentru toate care eram atat de aproape de a ne tine copilasii in brate.E ingrozitoare aceasta durere,simti cum ti se rupe sufletul,dar singura noastra alinare este gandul ca intr-o zi vom spue cu mandrie:acesta este copilul meu!ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI SIGUR SOARELE VA RASARI SI PE STRADA NOASTRA!DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Morm,

Stiu ca e cumplit ce ti s-a intamplat pentru ca in iulie 2004 si fetita mea a murit si tot malpraxis a fost, (eram tot in saptamana 38 de sarcina). Pot sa-ti spun ca si acum mai plangem dupa ea. Si eu si sotul meu am ramas cu o tristete imensa in suflete, nimic nu mai e ca inainte... Nu ne lipseste nimic, decat acest copil. Durerea aceasta nu trece, probabil se mai estompeaza in timp; dar viata merge inainte si trebuie sa ne ridicam dupa fiecare lovitura. Acum sunt iar insarcinata, e baietel de data aceasta, si desi bebe e in mare pericol eu sunt optimista si ma gandesc ca va fi bine pana la urma.

Cat despre incompetenta dr. Ciuvica , eu te sfatuiesc sa nu lasi lucrurile asa. Noi ne-am adunat puterile si dupa cinci luni de la nastere sotul meu a facut dosar pentru colegiul medicilor. Intr-adevar mare lucru nu e, pt ca tot doctorii "judeca" si rezolutia e mai mult formala, dar macar cu o mustrare la dosar sa se aleaga si dumneaei, poate peste cativa ani va conta. Si pentru mine a fost cumplita infatisarea la comisie pentru ca am retrait toata tragedia, dar nu-mi pare rau.

Sa va intareasca Dumnezeu, sa nu pierdeti curajul si sa va ajute sa aveti un copil sanatos cat de curand!




Laliq 15+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/larisa_bucur/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

draga mea, sunt si eu alaturi de tine si sotul tau, acum fetita e un ingeras si o sa aiba ea grija de voi .

poate spun o prostie, dar parerea mea e ca trebuie sa nu lasi lucrurile asa, trebuie saa raspunda si doctora cumva pt prostia de care a dat dovada, nu lasa alte mamici sa aiba o parere buna despre ea.
in curand cand vei fi din nou insarcinata ( pt ca sigur o sa aveti si voi un bebe si v-il doresc cat de curand ) vei vrea sa stii daca doctorul la care o sa apelezi e bun sau nu, daca a facut cineva plangere impotriva lui sau nu.

Ma rog pt voi sa aveti repede-repede un bebe ( chiar si baietel ),
miti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morm2006 spune:

Va multumesc foarte mult ptr. raspunsuri. Bine ca exista acest site si putem sa comunicam despre noi si copilasii nostri (vostri). E trist ce mi s-a intamplat dar trebuie sa merg mai departe. Zilele trecute am fost la un control ginecologic, bine ca sunt bine d.p.d.v. ginecologic, uterul se cicatrizeaza si voi putea sa am si eu un bebe peste 1 an si jumatate, 2 ani. Dar mai inainte de toate trebuie sa-mi fac toate analizele si sa-mi stabilizez si monitorizez tensiunea fiindca acum am ramas cu tensiune oscilanta si nu stiu de ce, care e cauza. Am gasit o doctorita buna, bine pregatita care ma monitorizeaza mereu. O cheama doctor Predila de la sp. Bucur. O stie careva? Are vreo parere? Pana acum sunt multumita de dansa, isi face treaba cum trebuie. Ma cam sperie totusi tensiunea mea oscilanta, dar cu ajutorul lui D-zeu o sa am si eu o fetita. Imi doresc fetita, dar nu ma supar daca va fii si baiat. Numai sanatos sa fie! Va doresc tuturor mamicilor multa sanatate,si incredere in voi!
Va pupic! Luminita Mormenche


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Imi pare rau! Mult noroc sa ai un bb!

Luminita si Andrei Tudor - ingerasul meu cu ochiii ca cerul(16 august 2005)


Album Andrei

Povestea nasterii ingerasului meu: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75774

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

morm2006, stiu ca toate cuvintele din lume si nici chiar toti banii din lume nu va pot consola pe tine si pe sotul tau. Dar cum speranta moare ultima sa fiti convinsi ca in curand va rasari soarele si pe strada voastra.

Si eu am pierdut 2 sarcini, dar erau abia in saptamanile de inceput 8-10 si inca nu ma dezmeticisem. Dar ma ia cu tremurat ca acest lucru SE POATE INTAMPLA ORICAND PE PARCURSUL SARCINII. Sau chiar la nastere. Acum sunt insarcinata in saptamana 30 si voi avea ( sper eu ) o fetiza. Acum sunt pacienta dr.Nayel, un dr.deosebit, dar am ajuns la el doar pt.ca d-nul DOCTOR POPA, de la spitalul Cantacuzino, dr.care mi-a salvat aceasta sarcina si caruia o sa ii multumesc toata viata mea, are niste probleme de sanatate si nu asista la nasteri decat in timpul programului pe care il are la spital sau pe timpul garzilor. In rest nu vine de acasa. Si cum doream sa ma simt in siguranta la nastere, in momentul in care sarcina a fost stabilizata, am schimbat dr. Deci nu din cauza d-nul dr.Popa ci din cauza pasarelelor din capul meu care imi tot ciripeau...daca o sa nasc la 1 noaptea si nu o sa se uite nimeni la mine ? Dar dupa povestea ta se pare ca nu exista o garantie nici macar cu dr.caruia i-ai cotizat la greu pe parcursul sarcinii.
Iti doresc sa fii tare si sa te pregatesti pt.bb-le ce sigur va veni.

July25 30+ Maria si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Morm iti urez sa treci cu bine si sa depasesti amintirle astea!! Imi pare tare rau ca ai trait asa ceva. Eu te inteleg si eu am avut preeclpampsie.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput