bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Da

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor am gasit si eu un link interesant la mamicile de noi-dec...http://www.murdzplace.com/cnn.htm

poze nou noute - ma joc la inventia mamei
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Cata, vad ca ai timp daca doarme Bia asa mult!
Ursulino lasa superstitiile.Asta-i buna, daca esti pe stop nu te mai mariti!
Eu cu calendarul nu m-ah risca. Sunt soi rau care raman si din aer. Mama a ramas la 3 luni dupa ce l-a nascut pe frate-meu desi alapta exclusiv si folosise prezervativ . Si eu sunt fii-sa, asa ca....pazea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Cata, . Dar eu tot suspectez, ca "cercetatorii" erau exclusiv barbati, si chiar majoritatea frustratzi.

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ma Astery nici nu stiam ca Razvanel este inca solo, pai ne place cum sa nu ne placa ca-i baiat fain.
Ana merci de carti, ramane sa am si timp de studiat.

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marchplayer/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi nu am folosit nicio metoda cand am ramas.
Dar acum dupoa ce trece CM cred ca vom folosi, ca prea stresata am fost zilele astea. mai vreau un bebe, dar e mult prea devreme.

mergem si noi in vizita. fug sa-mi imbrac odorul.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Eu n-am griji momentan ca n-as prea avea cum sa raman gravida cu barbatelul plecat prim America asa ca...


daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marchplayer/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

si eu tot cu metoda calendarului am ramas ... asa ca nu ne mai bazam pe ea. Bee tu zici ca la mama ta n-a functionat nici prezervativul? Ce-i drept ai iesit tu si nu cred ca regreta mama ta ca are asa mandrete de fata

Sa va zic o faza tare de azinoapte ... sotul dormea dus ca de obicei si eu vorbeam cu Filip si la un moment dat ii spun la Filip "iubitule" si sotul reactioneaza brusc si descide ochii si zice "da" ... asta in conditiile in care eu strig la el de doua trei ori cand am nevoie sa se trezeasca. A fost tare surprins ca nu8 vorbesc cu el ... si cica tocmai avea un cosmar

Mai fetelor filip vrea numa in brate ... nu stiu ce sa ma mai fac cu el ....

pupici





Angi de motanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Saluti fetele! Hai ca va sctiu iute pana nu vine mandra de la plimbare,ca dupa aia ii dau repede papa si plecam la control la neurologie.
Eu am fost ieri la control si sunt ok,am scapat de pneumonie,durerile alea cica sunt de la nevralgie intercostala,nicidecum de la plamani cum imi era teama.In rest mi-am mancat nervii cu birocratia din zona,nici nu vreu sa ma mai gandesc
Diana mai face cate o criza de colici seara,nici nu mai stiu de la ce...ca zilele astea nici nu i-am mai dat formula,am lichidat stocul de laptic de la congelator,plus ca i-am mai lasat muls proaspat. Am reusit sa-i dau piure de morcov si a papat chiar daca dand din picioare si certandu-ma.....Cu supa mai greu,am mai fentat-o dar mai trebuie lucrat.Poate ii pun in ea azi fulgi de cereale(orez) o lingurita.Daca nu, mai lucrez la problema in WE.Si eu i-am dat suc de portocala,putin,in sucul de mar,dar ma gandesc acum sa-i pun lamaie,daca tot ii place acru Si morcov...
Am cumparat ieri un robot PLATINIUM PROKIT 444 ala,mi se pare foarte compex si pare solid,ca sa nu mai zic ce ieftin e 1700000! N-am avut timp sa manevrez la el ca ieri cum am venit de la birou, mi-a sosit musafira pe cap si dupa aia am fugit la dentist .Azi iar trebuie sa plecam...Maine iar dentist
Am scapat eu de raceala,acum mami si Ghita sunt KO,daca mai scapa Diana si de ei,sa nu se contamineze, e eroina
ASTERY am vorbit azi cu o prietena si imi povestea de o prietena de a ei care a patit exact la fel cu baiatul de 5 luni! Doar ca el a consumat doar piure de mar(care nu da alergii) si lapte NAN! Ea zice ca in mod sigur de la lapte a fost si ca ar fi bine sa-i dai ceva lapte hipoalergenic,este unul la NAN! Si el s-a umplut de pete rosii si si-a pierdut cunostinta,iar cand au ajuns la spital si-a revenit dupa ce l-a scuturat bine cica! Si nu l-au mai pus la perfuzii...i-a facut ceva analiza si a iesit ca ar fi alergic la ceva din laptele ala!
Am citit ce ati scris zilele asea dar nu mai stiu ce e pe acolo
Am retinut ca iar v-au apucat curele de slabire! Eu tin o cura cu bezele,ciocolata,tort,saratzele,biscuiti,napolitane,curmale,stafide etc.in incercarea disperata sa nu scad din cele 58 de kg! In rest mananc normal,mai nou bag la greu legume fierte,daca tot facem supica la printesa!
Hai ca va las,mai intru deseara,poate ajung la zi cu pozele!
la toata lumea!

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput