Bebelusi de iulie-august 2005 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Mamini, iti doresc sa treci cu bine peste inceputul greu! Sunt convinsa ca o sa fie bine.
Poate ar trebui sa-si ia si sotul meu o luna de concediu de paternitate.
Katink, stai linisita. Nu cred ca s-a suparat nimeni.

Laura, multumesc de incurajari. Sotul nu mi-a pus la indoiala calitatile ci eu. Am incercat sa-i explic ca se mai poate intampla. Dar mi-a zis ca n-am voie sa las sa se intample. Sunt convinsa ca i se putea intampla si lui. Da' cui sa-i explici? Nu prea pot sa-l scot din ideile lui. Ce sa-i fac? Fecioara capoasa.



Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Acusor, se mai intampla...na! asta e... a cazut si Bubulina mea, au mai cazut si altii...bine ca nu s-a lovit rau! pupam buza umflatica si las' ... trece! o sa uite si sotul tau!

Nicoll_mada,, am facut poze dar sunt tare intunecate!

Gesi, sunt si eu de aceeasi parere cu Irina!

Adana, ma bucur ca ai reaparut si spor la alergat!

ella2000 si printesele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

'neata

Sunt un pic cam suparata.Cred ca Ingrid a racit.Ieri ne-a prins ploaia, am bagat-o sub prelata de ploaie in carucior,dar se pare ca n-a fost de ajuns.Sper sa fie doar ceva usor...Stranuta, si desi ii dau si tinctura de propolis de 2 luni si ribomunyl, tot a racit.Pot sa ii dau ceva acum?

Am vb si cu MOnica-Elena, se pare ca Mihnea are enterocolita. cu febra ,diaree.Sper sa treaca cat mai repede peste.

Nu mi-ati raspuns cu ce scoateti petele de mancare de pe hainute??


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Irina, iti dai seama ca acum o sa fiu cu ochii cat cepele. Chiar nu mi-l inchipuiam pe Teo ca poate fii asa "zvarluga". Ma tot plangeam la doctor ca nu se rostogoleste, ca nu sta in fund singurel si uite, e in stare sa si cada.
Chiar i-am spus sotului Ella, ca s-a mai intamplat si la alti copii. Dar a zis ca pe el il intereseaza copilului lui. Daca o sa cada din patutul lui, a cui e vina?
Ma rog, o sa-i treaca supararea.

Apropos de performante, Laura, sunt convinsa ca Bianca e f. bine si ca o s-o ia la picior imediat. Sper ca vaccinul sa nu-si faca de cap, sa lase copiii sanatosi .

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by anis

'neata

Sunt un pic cam suparata.Cred ca Ingrid a racit.Ieri ne-a prins ploaia, am bagat-o sub prelata de ploaie in carucior,dar se pare ca n-a fost de ajuns.Sper sa fie doar ceva usor...Stranuta, si desi ii dau si tinctura de propolis de 2 luni si ribomunyl, tot a racit.Pot sa ii dau ceva acum?

Am vb si cu MOnica-Elena, se pare ca Mihnea are enterocolita. cu febra ,diaree.Sper sa treaca cat mai repede peste.

Nu mi-ati raspuns cu ce scoateti petele de mancare de pe hainute??


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."



pt Ingrid sa nu raceasca serios,sa fie numai o "gluma".
Eu hainele le spal cu Ariel si Vanish, dar binenteles ca sunt pete care raman. Asa ca avem un set de haine " de interior" pe care le luam cand stam in casa ( i-as schimba numai cand mananca, dar iese cu tipete la imbracat si .. mai bine nu...). Am incercat sa scot niste pete de pe 2 bluze si un pantalon al lui Rares cu ACE si au iesit petele, dar acum are in loc de bluze bleo cu caluti gri, bluze albe cu calutzi roz .. si panataloni albi

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi


Atat suntem de mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Monai, la multi ani sotiorului si multa fericire impreuna! sa va dea Dumnezeu tot binele din lume alturi de ingerashul vostru!

Monica_Elena, sa se faca bine Mihnea cat mai repede! pupici!

Anis, poate scapa de raceala, daca nu a facut febra, da-i ceva preventiv... daca crezi...

cu petele... am incercat toate variantele... si am ramas la spray-ul Amway, care se pulverizeaza pe pate inainte de a fi puse la spalat! a scos si cele mai nasoale pete ( cum lucra sotzul la masina) si cu Vanish, poate daca pulverizezi inainte pe pata?

ella2000 si printesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Stranuta f des si ii curge nasul Asa ma oftic...

Eu oricum am rams speriata dupa toate bolile alea lui Ingrid ,dupa spital, si ma panichez repede.

HAbar n-am ce pot sa-i dau preventiv...


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Buna dimineata la doamneeee....

Acusor, pupam baietelul sa treaca bubuta si nu te speria, ai sa vezi ca va fi bine...Iar oricui care face referiri negative la calitatile tale de mama fa-i o criza de nervi si ai sa vezi cum se calmeaza cu remarcile...

Anis, pupam fetita motata, ai sa vezi ca nu raceste...Ti-am spus aseara cu ce scot petele...dar de obicei cand pateaza ceva il dezbrac atunci-pe cat posibil-si bag hainuta in apa fierbinte si o spal...

Vad o serie de noi schimbari la forum...Ma duc sa vad daca pot intra pe chat....

Cuscra, pupam nora frumoasa si motata...ce face Iulia?Si cuscru?


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Mamini "serviciu usor!" iti doresc.

Si celorlalte mamici muncitoare pe care le admir.

http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Anis, vezi poate te ajuta Diana! cat mai repede ...cat mai bine...

Joker, chat-ul nu mai apare! la mine, cel putin... Iulia a facut nazbatii... nora ta draga doarme si viseaza la noptile romantice cu Edutz... si cuscru... e bagat pana in... in motorul masinii ...

sanatate micutilor bolanavi si LA MULTI ANISHORI celor nascuti in 10 si 11!

ella2000 si printesele


Mergi la inceput