Bebelusi de sept-oct 2005 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Mamicilor scumpe am intrat pe DC doar sa va salut
Desi sunt tare obosita initial, as fi vrut sa impartasesc cu voi mai multe insa, www.jurnalul.ro/articol_52317/auschwitz_de_romania.html" target="_blank">ACEST articol m-a lasat fara grai....
Cititi si voi!


POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:



GinaM Doamne dar nu e posibil asa ceva,bataie de joc,am ramas si eu fara grai

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hello hello!
Ce mai ploua afara, probabil ca azi vom sta in casa si vom presta zeci de pagini pe net!
Adriana, ti-am admirat flacaul, e frumusel foc, mamaaaaa ce par lung are, cred ca e pe locul I in grup!
Diana, pai eu zic ca-i musai sa gasiti dinozaurul!
Dory, dar la ce ora te-ai trezit daca la 6 dimineatza terminasesi deja treaba? Te-ai mai culcat?
Eu ii dau fetii meniu clasic sa pape adica fructe, branzica calcica, piure de legume cu carnita sau galbenus cereale, cam astea!
Karmenutza, poate o soilesti si tu mai incolo cand ceilalti muncesc!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Tonnia, eu am gasit paste aici la noi....sunt macaroane si scrie pe ele fara gluten, am luat 2 pungi, cred ca am sa mai iau. Imi fac provizii ca poate n-o sa mai fie. am sa-i prepar candva lui Stefan.
Dar nu stiu cum....astea se trec prin blender, nu?
Oana, ne poti raspunde, te rog! Ca doara nu se pot da asa intregi!

Stefan doarme mai bine noaptea, dupa cum am zis ieri mi-a papat legumele fara ulei de masline, fara nimic altceva. ii dau si azi din ce am facut ieri. Maine ii fac altele dar cu ulei.
Am fost aseara la Selgros si am cumparat bucatile din izopren. Sunt cu tot felul de desene: bicileta, tractoras, masinuta etc. Se scot bucatile. Dar ma enerveaza ceva: miroase de numa. Le-am bagat in vana sa le spal. Sunt chinezesti. Am dat pe ele 190.000 lei.Am luat si boracanase cu piersica + 2 jucarele pentru dentitie:pestisor si felie de lubenita.Ii plac tare mult. I-am dat azi dimineata piersica amestecata cu bicuiti milupa. A papat.
In rest aici e vreme de kk, innorat tare.









Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor, dec regula rentasul este cu ceapa ,

Miflore, ma-m trezit la 5.15, cand ia-m dat sa pape Alexei si bineinteles ca nu mai ma-m culcat, asa mi se intampla in fiecar diminata.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Buna dimineata

Vad ca in toata tara e vreme rea, numai la noi e soare si frumos . Sper s-o tina tot asa.
Am tot citit ce ati scris, de raspuns mai greu ca timp nu prea am, dar tot promit ca-mi voi face.
La Multi Ani pt ziua de ieri Ramona.
Si acum sa-mi amintesc ce ati mai discutat:
Fara caciula imi port si eu copilu`, doar cand e tare soarele i9i pun o basma.
Caruciorul l-am schimbat si noi, dar doar pt ca celalalt era mare si greoi, si abia incapea in portbagaj, desi avem masina maare. Sa nu mai spun ca stateam in casa de cate ori nu mergea liftul. Acum am luat Chicco Ct 0.5 si suntem multumiti de el.
Miflore, felicitari pt Ana cea vorbareata. Si sper sa nu prestati zeci de pagini de netr ca la noi e frumos si apoi mai recuperez la vara


Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Eu tot am citit ce s-a mai scris dar pe Sofia si pe Dani-Flor nu le-am mai vazut de mult.

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna dimineata

Hilde, se duce mirosul dupa ceva vreme, stai linistita!

dory, da esti matinala....pai eu azi iar m-am trezit la 6 si desi ii explicam lui Milan ca e presiunea mica mica si asta te trage la smn, el nu si nu...avea niste ochi mari mari de tot! acu e in patutz la el, cocheta cu somnul, pana sa inceapa astia cu gaurile!

Oana, sa inteleg ca Andrew are 3 mese pe zi?

revin

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! A fost bine la Calapod, Miruna iar a iesit din grafic cu inailtimea; are 75,5 cm si 9.230 gr la 8,5 luni. A laudat-o ce sociabila si activa e; cica are nushce suflu la inima, dar eu n-am insistat sa aflu detalii, o sa o intreb data viitoare. Daca mai merge cineva la Calapod, va rog mult, intrebati-o daca nu are adresa de mail, sa ii scriem cind avem intrebari care nu sint urgente (am uitat sa o intreb de pasta de dinti).

De parcat am parcat bine, chiar daca am blocat straduta aia 10 minute. Imi faceau galerie ceilalti soferi. Va multumesc mult pentru gindurile bune, si datorita voua n-am mai adaugat o zgirietura la colectia de pe bara din spate.

Irina din Spania, multumesc mult!
Dana din Sibiu, te bagam in seama, cum sa nu. E aproape imposibil sa uitam pe vreo mamica, asa ca nu-ti face griji.
Adriana, bine ai venit!
oana, poate mai vorbim pe chat.
Cu Dani Flor m-am intilnit la alt subiect pe forum - a fost ocupata, au avut botezul.

Diseara imi vin socrii, si pleaca duminica dupa-amiaza; eu plec miine la 6 dimineata la busteni (o sa fiu rupta de nesomn) si ma intorc simbata noapte sau duminica, asa ca va urez un weekend placut!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

BiuMil si la tine se gaureste?La mine cand se gaureste, cand se zugraveste, iar zilnic vecinul de sub noi da muzica la maxim, fie dimineata sau noapte.... , la el nu conteaza.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput