Bebelusi de martie - aprilie 2006 (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Dorotimiltumim frumos.
Tie nastere usoara si un bebe sanatos,cuminte, mincacios si ,bineinteles, necolicios!

Andreea Georgiana,ii plåcea lui Viv la plaja ,dar lui mami si mai mult.
Dar cum nimik nu tine o vesnicie, uite ca a trecut vremea aia de 23-25 grade si acum ne laudam cu ploi. Dar vine ,ea, vremea frumoasa iar.
In privinta bubitelor ,eu nu am folosit nimic si au trecut de la sine.De fapt, au inceput sa treaca de cind ii dau mai mult formula, ca din påcate laptele meu e pe duca.


Oricum toti bebelusii sint mumosi cu sau fara bubite.
Zilele cu vomitat in jet au trecut din fericire, si bine ca au trecut ,ca nu le duc lipsa.


Catrinel, ia sa vezi boierie pe noi
Zic noi, ca si a mea a dormit azi-noapte de la 22,30 la 5 dim.E prima data cind doarme asa mult.
Hehehe ,ce timpuri ne asteapta

Ile si Vivian(07-03-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Andreea, scumpa foc Thea vorbareata.Iar tu, nu stiu de ce te plangi, dar arati super, nici urma de burtica sau grasimica.Pupici

Mari si bebe Teodora Maria (26.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Hehehehe....ce repede dadeam io fuga la Odisee....cand colo...poc!!!!...ma impiedicai in SCUTECE, taika....
Sa imi scriu pe frunte fetelor sa intru derect aci...ca io-s cu capu` ....
Macar noi sa ne impiedicam in scutece daca bebelacii sunt in tzoale de mici ...nici nu au habar ce e ala...scutec...cica : "Scutecele...sunt chestia aia pe calculator unde intra mami meu cand dorm io sa ma fac mare...si palavrageste cu niste tanti detinatoare si ele de bebi mici care se numesc tot mamici...."...
Noa...nici noua nu ne vine sa credem ca am ajuns aici...insa ne bucuram foarte tare sa vedem ca am fost atat de unite...ce mai, adevarate mamici de martie_aprilie2006 ...meritati oricat pupici...si nu mici....maaaaaaaaaaaaaaaaaari de tot!!!!Zmuahhhhhhhhh!!!
Acu am fugit ca s-a trezit beba_mica si mami ii povesteste de fiecare data ultimile stiri despre bebii de aici...singurul moment al zilei in care nu ii pove mami tot...este dupa masa de 10-11 cand dupa ce papam...beba mica se uita la "FEMEIA CONDUCE"...in reluare pe Euforia...deh...ii da mami tema de mica...dar vad ca-i place
Acu am fugit ca e ora de schimb si papa...revenim dupa...pana atunci...va pupam pe...SCUTECEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!

Io de beba_mica (13.04.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Andreea, misto pozele, le-am adimrat! Thea e o frumusiiica! Are si ea asa o creasta de punkist ca Oana? asa mi s-a parut... e super haios!


Catrinel & Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Andreea,minunate poze! MI s-a facut un dor de Brasov....
Ce mare a crescut Thea si e tot mai frumusica!...poti sa schimbi la semnatura si sa scrii "mamica de Thea Antonia pe zi ce trece mai frumusica".Dar lasa ca nici mamica nu e mai prejos(am vazut eu in poze ce bine arata) si matusica seamana asa de bine cu mamica!!...Sunteti niste frumoase toate 3! De-ar fi si sora mea mai aproape...eh.De la vreme devin asa de melancolica.....



Monica si cei doi pitici,Vlad si Matei.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

A propos de surioare si matusi.Sora mea s-a casatorit(civil doar deocamdata) pe 1 mai la Londra cu iubitul ei din clasa a sasea.
Ia uitati aici ,mandrete de copii.Si aici.



Monica si cei doi pitici,Vlad si Matei.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:


MP, sora ta e o frumoasa foc. Si sotul la fel.
Casa de piatra si sa le dea Dumnezeu multa sanatate si fericire si copilasi sanatosi si frumosi!
Sa ne mai arati poze, ca tare frumosi mai sint.



Ile si Vivian (07-03-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Ile,multumesc! Mi-e asa un dor de ea!...

Monica si cei doi pitici,Vlad si Matei.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina spune:

Ceau fetele,

de cand nu am mai intrat... am trecut la scutecele... e minunat!!
Va doresc, adica, ne doresc, 4 ani plini de bucurii din partea piticilor, sprojin si prietenie din partea celor cu care am petrecut 9 luni, uneori frumoase, alteori triste...
Va pup dulce pe toate!!!

Si vreau sa va intreb, bebeii vostri se "scutura"? Suna cam ciudat dar alt cuvant nu am gasit. E ca si cand te trece un fior si te cutremuri din tot corpul. Au patit bebeii vostri asta? Si voi ii spalati pe capsor cu sampon sau doar cu apa?

Cosmina si Harris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Cosmina,cu samponel il spal.Si asa sta la spalat...casca niste ochisori mari si are o fata asa de bucuroasa...De scuturat nu se scutura.Nu stiu ce-o fi.

Monica si cei doi pitici,Vlad si Matei.

Pozele noastre

Mergi la inceput