singuratatea in doi...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

simt ca mor incetul cu incetul in sinea mea...




Doamne, Elle, fraza asta spune tot...

Sigur ca vei face fata divortului, vei face fata viitorului alaturi de puiul tau si pentru el si datorita lui, ai sa descoperi ca esti mai puternica decat crezi acum.
Nu-ti face griji, nu ai cum sa puerzi copilul si pentru tribunal nu are nici o importanta ca stai cu chirie, sau cu parintii sau altfel.

Deci, fruntea sus si mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmagdaro spune:

Cea mai grea e singuratatea in doi.. si sacrificiul pentru copii si pentru ca si parintii mei au fost despartiti si n-as fi vrut ca si copii mei sa pateasca asa ceva, si stam impreuna...dar vecini de apartament...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

asa e, Magda... Stateam de vorba cu o prietena ieri care a crescut fara tata, nu l-a cunoscut niciodata... Si nici nu-i duce lipsa acum, al aproape 30 de ani si nici nu a crescut cu vreun sentiment de inferioritate. Isi doreste sa-si intemeieze o familie; are convingerea ca familia e la baza societatii...
Sotului meu i-am pus in vedere ca va depinde de el 100% ce relatie va avea cu copilul lui.
Ma loveste acolo unde ma doare mai tare: copilul. Ca sa ma gandesc la copil... Si ma doare sufletul pentru asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Elle e normal sa te doara, off ce ticalos...Incearca sa nu mai pi tot la suflet.Important e sa fii tu si baiatul sanatosi. Sunt in continuare alaturi de tine...Multa tarie in continuare
Multi -ici



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

"Exista patru lucruri care nu se mai intorc inapoi niciodata: cuvantul spus, sageata trasa, trecutul si o sansa ratata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

iti multumesc, Amalia! Da, tarie, de asta am nevoie acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

si tie, KUKY, iti multumesc pentru suport! Sper sa fie asa cum zici tu, singurul lucru pentru care sufar este copilul meu! Imi e frica de divort, imi e frica sa nu-mi faca mizerii... Nu imi este frica de viitor atata vreme cat imi am copilul langa mine, el imi da toata taria de care am nevoie. Insa doar ideea infatisarii in fata unui judecator imi da fiori pe sira spinarii . Nu stiu ce va fi, cum va fi, pana unde vor merge lucrurile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmagdaro spune:

Iti spun eu din proprie experienta ca nu e usor pentru copil sa vada sala de tribunal, aveam 10 ani si m-a chemat sa ma intrebe cu cine vreau sa stau, nu se uita niciodata, desi tatal meu era un betiv care voia sa ne omoare si ne batea zilnic, nu uit nici o zi din perioada aceea, si evit divortul pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Elle, scumpa, de ce anume ti-e teama? Copilul nu il poate lua. Altceva nu are ce mizerii sa-ti faca. Doar daca e si vreun partaj la mijloc, acolo poate sa te mai faulteze cu ceva, in rest, linisteste-te si gandeste-te ca nu are cu ce sa te mai atinga.
De judecator nu are de ce sa-ti fie nici teama, nici altceva. E doar un om si el ca si tine cu bune si cu rele.

Nu mai stiu cati ani are copilul ? Daca e mai mic de 10 ani nu il cheama la tribunal sa il intrebe cu cine vrea sa ramana.

Mai scrie-ne si linisteste-te, ai sa vezi ca se va termina cosmarul si va fi bine pentru tine si pentru pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

ooof!!! dragele mele, nu aveti idee cat de mult ma ajuta vorbele voastre! Acum, de cand i-am zis ca divortez, omu' e numa' lapte si miere... Incearca sa ma suceasca si foloseste metoda asta, care pe mine ma da peste cap complet! Aseara am trait o experienta care m-a ingrozit!!! Am iesit impreuna la o bere, timp in care mi-a facut capul mare ca-i para rau pentru tot, ca ma iubeste, ca e alt om, ca a reazilat unde a gresit, ca nu o sa se mai intample s.a.m.d. Ma inmuiase nitel, imi era mila de el... Seara, la culcare, am ajuns la , mai mult la insistentele lui.... si am descoperit ca .... nu ma mai atrage fizic ABSOLUT DELOC! am fost ca o scandura, in conditiile in care, in vremurile mai bune, savuram momentele... Mi s-a parut o corvoada, abia asteptam sa se termine!!!! Nu-mi vine sa cred ce mi se intampla!!! Nu mai simt nimic cu el si pentru el!!! Doamne, ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb
Nu mai simt nimic cu el si pentru el!!! Doamne, ce ma fac?



"Suna un prieten"
(Sper ca stii de gluma)


Eu cred ca daca va fi miere mai mult de cateva saptamani, vei ajunge sa incepi sa mai simti ceva...

Mergi la inceput