Bebelusi de sept-oct 2005 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ruxandra, ce simpatic e. Da-i incolo de socri, da-te si tu obosita cind apar, sa plece repede (oricum esti obosita, nici nu ai mult de mimat).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Hilde, al meu face 8 luni in curand si tot tzatza la greu vrea in unele zile. Din amintiri la 6 luni ii dadeam piure de fructe si piure lung de legume, intre 6 si 7 luni i-am bagat si branza si carne si iaurt, dar nu mai stiu exact cand. Io inca nu i-am bagat a treia masa diversificata, doar cand si cand exista si asa ceva.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Ruxi e demential Matei. Pai nu-i el seful? Ce biscuiti i-ai cumparat? Iar cu socrii, eu zic sa nu le deschizi usa. Asta e! Ai fost acasa dar nu ai auzit cand au batut sau sunat

Ioana noi primul carucior l-am primit. Si pe principiul calul de dar nu se cauta la dinti, uite asa ne-am rupt spatele aproape 8 luni de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Codruta a stat Petra ce a stat...si acum au navalit dintisorii si sa nu uit "La multi ani! Sa-ti traiasca printesa!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Codruta felicitari pr al trilea dintisor

mie o lennnnnnnnnnnnne ,cred ca daca ar durea lenea asta as scoate tot blocul afara

Loccadar recunostea cind il vezi asa esti cazuta ,simpatic

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Nanadana Lenea asta e boala grea si vad ca deja e pandemie ca si pe aici pe la Romanica este prezenta. Concluzionez: mi-e si mie o lennnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

HILDE, si a mea tot tzitzica papa. La 6 luni mi-a zis dr. sa incep sa-i dau carnita treptat. Eleni papa suc de fructe de la 4 luni si supica de pe la 5. Si cu carnea mi-a zis sa fac asa (pt masa de la ora 14-15):
sapt 1: sa pun carne in supa de legume, dar sa-i dau numai legumele si zeama, carnea s-o scot.
sapt 2: sa pasez si carnita
sapt 3: 1 zi 1/4 galbenus, 2 carne, 1 zi 1/2 galbenus, 2 zile carne, pana ajung la 1 galbenus intreg.
sapt. 4: 2 zile carne, 1 zi galbenus, 1 zi ficatel
Mi-a zis sa-i fac urmatorul program:
11 fructe (in care eu pun si branza calcica si cereale)
14 pureu
17 iaurt si de 2 ori pe sapt mamaliguta cu branza
Iar tzitzi ii dau la trezire, la culcare si in timpul zilei cand i se nazare sau daca vreau s-o adorm.



Alma & Eleni Maria (26.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Simo salut colega

ati vazut fetele avem chat ati fost pe acolo

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Hilde,al meu manca la 6 luni doar pireu de fructe(in general mananaca mar fiert amestecat cu banana;nu-i plac piersicile si caisele la borcanel) si pireu de legume.In cate o zi ii pun branza facuta cu lamaie in fructe.Carnea i-o dau doar de sambata(adica 6 luni jumate),inca nu i-am dat galbenus,nici ficat.
Are zile cand mananca bine si atunci vrea san doar noaptea,dimineata si seara;are zile cand mananca mai putin si atunci vrea lapte dupa ce manaca putinul piure de fructe si legume.
Ieri i-am facut dovlecel cu carnita si-a mancat super bine,azi i-am facut piure de cartof si dovlecel cu branza si n-a prea mancat.
Seara ii dau cereale cu lingurita si dupa vreo ora jumate ,doua, tzitzi,unde si adoarme.
Sper sa-ti fie de ajutor ce ti-am scris;daca mai ai intrebari,nu ezita,desi nici eu nu-s experta ca am inceput abia de-o luna diversificarea.
Cert e ca de cand am inceput diversificarea si-a bagat o masa de lapte noapte,ceea ce nu-mi prea convine ,da ma execut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Colega, am vazut si eu chat-ul...da' functioneste?

Mergi la inceput