Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Unde gresesc???
Fetele priceputele...please...

Nicole si Daria Sofia
Dariuca


[url=#8221;http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=550180042&security=VRenrI#8221;]Botez Daria[/url]


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Nico, scrie url cu majuscule!

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina23 spune:

Buna fetelor!


Ma bucur de primirea calduroasa care ne-ati facut-o. Eu va urmaresc de cand eram in luna a patra dar nici eu nu stiu de ce nu am scris pana acum( din comodiatate cred ).Pe fetita noastra o alintam Anuca , este un copil destul de cuminte de cand a scapat de colici care au fost infioratori dar au tinut doar 5 saptamani. Prima zi fara colici a coincis cu ziua botezului, zi in care puita mea a fost f cuminte insa mami era asa de cheauna dupa saptamanile nedormite ca a uitat acasa o groaza de lucruri inclusiv hainutele de botez ale finutului nostru pt. ca eu am fost in acelasi timp si mamica si nasa, i-am botezat pe amandoi in acelasi timp si petrecerea a fost in acelasi loc. Dar asta a fost asa de mult...... acum suntem ca etapa vorbitului cu jucarele si mainile in gura.
Catalina si eu am senzatia ca atunci cand ies cu ea in parc parca as plimba un politist in carucior, chiar imi faceam probleme ca se comporta asa dar vad ca nu este singura.

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

AAAAAA, si pune in ghilimele carnatul ala de dupa =, ex. "http://blablabla"

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Daca tot nu merge, cred ca trebuie sa scoti minunea aia #8221 dintre URL si http.

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Exact Nico scoate ciferele alea. Si nu trebuie sa trimiti mesaj ca sa faci probe ci scrii un mesaj si apesi pe Vizualizeaza si vezi daca merge linkul sau nu.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

T_Ioana Mi-a placut faza cu curcanul imbalsamat

Mai nou in fiecare dimineata ma trezesc cu o durere infioratoare de spate. Imi ia cam 45 minute sa ma misc cum trebuie si sa-mi treaca durerea. Groaznic.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, am citit si eu ce ati mai postat si vad ca Alain doarme inca si pot sa va scriu.
Monica, eu l-am urcat cu spatarul doar pe prima trapta, dupa 4 luni o sa incerc sa-l urc mai tare, Alain daca nu e adormit sa poata trege un pui de somn in carucior e f morait sise tot ridica de spate, nu-i place asa...clar. Mie groza sa il si asez in fundic, sa mai stea pana la 4 luni ca n-o fi foc, ieri l-am pus prima data rezemat de perne in patut, s-a distat de minune.
Giva daca are colici incearca sa-i dai ceiut Hipp children tee, lui Alain ia mers f bine, si acum ii dau ca numai pe asta il vrea....
Cristina felicitari pentru micutul tau crestin, merg si eu sa vad poze cu Razvanel cel voinicel.
Ralu, sper ca micuta Anastasia sa se faca bine cat mai repede sisa va vedeti acasuta la voi. Nu stiu daca il va schimba pe Alain botezul, el era cumintel si inainte, azi noapte nu s-a mai trezit de la ora 21,30 pana la 7 dimineata...am noroc ca pot sa dorm. Inainte se mai trezea pe la 3-4 si bea un ceiut pe intuneric
Nicole felicitari pentru Dalia, merg sa vad si pozicile voastre.
Angi, pupicei lui Filip, e un scump
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Ioana,Ana..saru'mina..cred ca acum merge...
Ana...eu azi dimineata..m-am blocat de mijloc..tu-i mama masii..si tati al meu...cik numai de la blugii cu talie joasa..ca pina sa ramin graviduta...purtam blugi cu mijlocul gol..Ce vremuri...nene....
Fost-au.....si s-au duuuuuus.....
Silvi..multumesc...
Fetelor...fimea a zis Lou..si Mi....

Nicole si Daria Sofia
Dariuca


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna dimineata!
Mai, mai este vreun bebe care se trezeste de la 5 dimineata? Ca al meu asa face, mi-a mancat creierii, se foieste putin, miorlaie, apoi, daca nu vine lapticul, plange de-a binelea!

Asa... poze de la Botez inca n-am pus, urmeaza. eu sunt aceea in bleu si foarte pufoasa, sa nu radeti.

Giova, si noi am dus apa calda de acasa, dar in cazan era deja apa rece... asa ca n-a mai fost cale de intoarcere. Bine ca n-a racit.

Noi l-am avut cu noi la restaurant (la hotel, mai exact) si bietu' prunc a primit la vizite... normal, ca lumea dorea sa-l vada.

A primit o caracatita galbena de plus si-i place tare mult, se m ira la ea minute intregi.

Nu mai stiu cine zicea ca bebe inca tresare in somn, la fel si Razvan, si la fel s-a cumintit cu vreo saptamana inainte de crestinare, minune mare! Nu stiu in ce masura bebeii se cumintesc dupa botez, si eu am sperat in asta, dar la noi a fost inainte .

Merg sa pun poze...

Pupici tuturor!


Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput