Utrogestan

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Eu am mai multe cutii ramase din ani trecuti de Utrogest dar 2 cutii dintre ele sunt valabile numai pina luna aceasta septembrie 2007 Am o cunostinta care are nevoie de ele dar intrebarea mea este daca aceste doua cutii care sunt valabile pina luna asta se mai pot folosi sau sa le arunc ??????nu vreau sa-i fac vre-un rau....voi ce parere aveti mai sunt bune luna asta sa le ia sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica02_20 spune:

Buna tuturor,

Sunt insarcinata in 5 saptamani si am sangerare de 3 zile (din ce in ce mai mult). Doctorul mi-a prescris Utrogestan si Gravibinon. Am luat in prima zi Utrogestan cate 1 la 8 ore pe cale orala, iar a doua zi m-am gandit ca e mult mai eficient pe cale vaginala si am schimbat. Stie cineva daca e indicat sa iei Utrogestan pe cale vaginala daca ai sangerari?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

monica02_20 oh i-mi pare rau ca nu ti-sa raspuns la intrebare decind ai intrebat ,deci i-al intravaginal poti sa iei de doua ori pe zi dimineata si seara inainte de culcare cite doua de odata...si incearca sa stai un pic intinsa si sa te odihnesti cit poti mai mult acuma la inceput.In sarcina e recomadat mai mult intravaginal...pt mentinerea sarcini.
I-mi pare rau ca nu ti-am raspuns mai repede ,sper ca esti bine si tu si bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Monica, la sangerari trebuie luat oral!!
Fabya, daca medicamentele expira luna asta, ele sunt sigur valabile cel putin inca 2 luni, stiu asta de la multi farmacisti, ei niciodata nu pun pe eticheta chiar data-limita, tocmai pentru a exista o oarecare marja...
Eu iau Utrogestan 2 la 8 ore, doza maxima, de 5 saptamani; da intr-adevar somnolenta si greata care insa scad progresiv. E drept, de condus masina m-am ferit de cand iau, dupa ce era de 2 ori sa intru in fundul celui din fata de ametita ce eram...

naty 10 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Am si eu o intrebare legata de utrogestan. Cat de indicate sunt in cazul in care graviduta careia i s-a recomandat a avut probleme si a urmat tratament hormonal timp de 6 ani mai demult? La ea tratamentul hormonal a avut efecte negative, depresie, samd. Este insarcinata in 7-8 saptamani si i s-a prescris utrogestan fara a i se face nici cea mai minima analiza.
Ce fac exact aceste pastile, cum actioneaza progesteronul din ele, ce scop are administrarea lor?

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinela spune:

Si eu ia utrogestan, medicul mi-a recomandat sa iau unul dimineata oral si doua seara vaginal... sunt insarcinata in doua luni. Tot ce imi doresc este sa scap de starile de voma, aveti idee cum o pot face?
Sarcina usoara tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

nu stiu unde sa postez sa vada viitoarele mamici care nu stiu:

UTROGESTANUL SE ELIBEREAZA GRATUIT!

O votati pe www.tamagochi.ro/pet-roski" target="_blank">ROSKI?
please!
ALICe
eu

Mergi la inceput