Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Alina Nici eu nu-i dau lui Tiberiu ceai, dar ma gandeam sa incep diversificarea de la 4 luni. Dar nu sunt convinsa. Tu vrei sa-l alaptezi exclusiv pana la 6 luni?

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

anasebe..as incepe diversificarea la 5 luni...si pina atunci o sa-i dau suc de fructe intre mese.
ceai ii dau intre mese...baby drink plicuri cam un plic(50 ml)pe zi...si vad ca e bine...
colici nu mai are de la 2 luni.Am fost fericita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Tina.. bine ai venit intre noi...sa-ti traiasca puiul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

ANASEBE, eu incep diversificarea la patru luni, asa mi-a zis pediatra, dar san as vrea sa-i dau pana la un an, atunci vreau sa-l intarc. E bine si pentru sanatatea mea si pentru a lui. Si mi se pare si comod.

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Florinini sa-ti traiasca micutul crestin! Stai tu linistita ca sigur nu e nici primul nici ultimul bebelush care plange in Biserica. Am mai auzit eu de ingerashi care nu zic nici pas, dar eu tot cred ca sunt legende. A mea a zbierat dupa scufundarea in cazan si apoi cat a tinut-o nasha dezbracata in brate, la impartasanie la fel si evident la imbracat. IN rest () a fost cuminte. Cred ca intr-un fel e mai bine sa botezi copilul cat e mic, fiindca doarme mai mult si are energie mai putina. Mie una mi-e mila de nahicile care tin in brate ditamai galiganii de baietei (cum e si David si Tibi al Anei, sau Marco al Giovei- pe care l-a tinut macar nashul), de peste 7 kg. Macar Ana mea avea 5kg.
Giova, sa-ti traiasca grasalanul! Cum scundutz? Pai cat ai vrea sa aiba la 4 luni? SI sper sa scapati cu bine de vaccin.
AnaSebe, sa inteleg ca n-ati diversificat? PAi ai timp peste o saptamana, dupa ce face "ala mic" 4 luni, bagati la greu. Tibi nu cred sa faca mofturi la ceva, spre deosebire de "grupul manechinelor care beau doar apa plata cu lamaie". Eeeeeee, eu nu ma mai plang, ma uit la ea si-o scuip ca mi-e draga si mi-e frica sa n-o deochi, mica mea tzaranca. Noi la tzara intre mii de pisici, caini si alte oratanii.
EU una sambata am stat de dimineata pana seara in gradina la: udat, pus gradina si plivit zarzavaturile (ecologice) pentru comoara mea. Pe fii-mea am tinut-o la umbra pe veranda, cu mama. Dar veneau amandoua la mine sa ma vada cum fac treaba. Si faceau ai mei un mishto de mine ca prestez si la munca campului numai sa nu stau cu fata. Adevarul e ca orice variatie e bine venita. Si seara dupa munci si munci, fata a adormit rapid si m-a lovit si cheful sa fac o mancare si yammmmy, ne-am intins cu ai mei pana dupa 10 seara la bautura si mancare afara (eu in continuare la regim, sper sa slabesc cu spor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata fetelor!
Am incercat sava citesc dar nu am reusit in tottalitate!
La multi ani bebeilor care au implinit un nr de luni zilele astea si felicitari micutilor crestini din WE!
Am si eu o nelamurire!
Noi folosim Nan 1 si azi termin cutia, asa ca nu stiu ce sa fac, sa iau alta de Nan 1 sau sa iau Milumil 2....pt ca Nan 2 se da de la 6 luni doar. Daca i-am dat Nan, o sa accepte Milumil? Oricum, nu as lua tot Nan1 cu fier ca mi se pare super imputit, are un miros de ma ingrozeste, de cate ori ii dau cupilului sa suga il miros sa vad daca nu a facut KK, asa rau pute laptele
Cine mai da Nan 1 la bebei....si pana la urma e mai bun Milumil decat Nan?!
Pupici

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

O s-o intreb si eu pe pediatra cand ma duc la vaccin, daca sa incep diversificarea sau daca mai astept.
Alina Foarte bine faci cu alaptatul asta la san. Sper sa ai laptic pana la 1 an. Iar lui Ayan e clar ca-i prieste, caci e mare si voinic.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ioana Pediatra mea a zis ca, in opinia ei Nan ar fi cel mai bun. Dar ai drepatte, puteeee... dar atat timp cat bebe il mananca si ia in greuatte nu ma deranjeaza. Laptele nu i-l schimb.
Bee Tibi a cocosat-o pe nasa la botez. Saracuta chiar a facut febra musculara.

Anymony Eu nu vazusem mesajul Tinei si ma gandeam ca ai luat-o razna, dar....

Tina Bine ai venit la noi! Sa-ti traiasca bebelina. O cunosc pe madam Pelin. Super tipa. Am fost si eu de cateva ori la ea. Chiar ea a fost cea care mi-a confirmat sarcina. E super de treaba. Da-i bataie la mesaje (cam 15) sa scapi de moderatori.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Tina, bine ai venit in secta! Vad ca micuta ta e tiza Anei mele. MAi povesteste-ne despre voi? CUm ii spui tu? Ana sau Teo? Tot fitzoasa si mofturoasa ca a mea?
Ioana, mie toti pediatrii la care am fost (mai ales pe probleme cu mancarea) mi-au spus ca Nan e mult mai bun decat Milumil. Daca Razvan accepta Nan, lasa-l pe ala. Milumil e doar mai dulce, asta e singurul avantaj, daca se poate numi avantaj. EU ii dau Miulumil fiindca Nan nu a vrut. SI daca totusi te decizi la Milumil, ia intai 1, nu 2, fiindca 2 e mai consistent si sa nu aiba baietelul probleme. Dar stiu ca tu ii dai laptic de la tine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

BEE, ce frumos suna cu ce te ocupi tu la tzara! Cred ca e chiar misto sa stai la aer si cred ca si pentru Ana e foarte bine.
TINA, bine ai venit!
SILVI, e grasan Alain! Tu te plangeai ca e slabut, sau nu am retinut eu bine?


Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput