Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Bee Ma bucur tare mult ca Ana e vesele si fomista. Ai vazut ca totul merge in bine!! Pupici Anei.
Giova Bafta la vaccin.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Mai fetelor, care dintre voi isi mai hraneste copilul numai cu lapte?

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina23 spune:

Buna mamicilor!
Va urmaresc inca de la odisee pentru ca si eu am fost in balon odata cu voi. Subiectele discutate de voi mi-au fost de folos f mult pentru ca sunt la primul bb. Bebelina mea este o fetita pe care o cheama Ana Teodora( fara sa ma inspir de la Bee) s-a nascut pe 29 ianuarie 2006 cu Apgar 10 greutate 3550 gr ora 2.22 pm natural cu epidurala (mat. giulesti dr Pelin Indiana) atatea amanunte in speranta ca ne primiti si pe noi in secta voastra.


va pupam si mai revenim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

anasebe...eu ii dau ioanei numai lapte de la sin...dar are abia 3 luni...si ceai intre mese...
abia astept sa diversificam si noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Anymony Si cand vrei sa incepi diversificarea?

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Va scriu si eu sunt fericita ca am increstinat si noi pe David pe 6 Mai 2006.

Dar nu va povestecs ca si acum m-i dse ridica parul pe spate.
Totul a inceput foarte frumos cu rasete si hohote de acasa, cuminte pe masina si daca cineva mi-ar fi spus ca o sa faca scandal in biserica as fi zis ca e nebun, copilul meu nu plange decat de foame as fi zis.
Da ce mai alea alea... am intrat in biserica si a zimbit la toata lumea a fost un scump si a si gangurit pana la mom. inceperii slujbei cand l-a luat nasa in brate a inceout sa scanceasca apoi sa maraie, apoi sa planga...apoi sa urle si a incheiat victorios in urlete si trambite si in bratele mele...eu leoarca in spate de la atata frecat cu el in brate...ce mai a fost slujba insotita de corul de urlete el lui David.
Ma opresc ca cred ca v-am facut si pe voi sa va ingroziti.

O sa pun poze, deocamdata pun poze inca de la 3 luni si de la Pasti.
Se incarca foarte incet si astep da ma capieez pana pun 10 poze.

Mai cel putin ma bucur ca alte mamici au avut parte de botezuri linistite si ma consolez cu ideea ca zice Cata ca daca plang in biserica la botez cheama norocul....ramane de vazut.

Florinini si David (13.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Florinini Dar majoritatea copiilor plang in biserica, la botez. De ce te-ai suparat asa? Si al meu ne-a spart timpanele cu urletele lui. Asta e, bine ca l-ati botezat. Felicitari!

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Buna, fetele! Mama, ce de mai fete azi pe aici...Sa le fie de bine celor care au fost crestinati in we asta...

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Da' de unde mai Ana mai, ca-i tot liniste p-aci.
Fii-miu a adormit, din nou. Cred ca de la vreme. Mananca 170 ml la o masa sta 1 ora si apoi se culca.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

Buna fetele!
FLORININI, sa va traiasca si voua crestinul! E normal ca a plans ca e si mare acum, constientizeaza mai bine ce se intampla.
BEE, ma joc si eu cu Ayan, dar iti dai seama ca altfel are Gabi rabdare doua zile pe saptamana si altfel eu care stau in continuu acasa cu Ayenus. Incerc si eu sa-l distrez, dar cateodata sunt prea obosita. Si vrea mereu altceva. Spre exemplu la computer in zece minute se plictiseste.
MONI, merci de raspuns!Dar marul cum l-ai pasat?
ANYMONY, si eu ii dau tot numai san. Ceai de ce ii dai? Mie mi-a zis dr. pediatru ca nu ar fi nevoie de ceai.
SILVI, sa va fie de bine botezul! Acum ma uit la poze.
Eu azi iar nu pot sa ies afara, ca nu e de papuci. Sper sa se incalzeasca in curand, sa vina vara.

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput