Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Lucia nu te injur, stai linistita. Ti-am trimis PM, te trec imediat in listutza si apoi iti fac si album sa poti sa-ti pui pozele.
Bine ai venit la noi in grup.

Scrii gravi intre doua paranteze drepte si iese .
Apoi langa treci saptamana si semnul +.
Astea le pui in profilul personal, la semnatura pentru a nu le mai tasta de fiecare data in fiecare mesej scris si intrii in fiecare saptamana sa modifici cu cate una. Inteles?


Miro13+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Aaaaaaaaaa, m-am lamurit,eu credeam ca da 8 mil+3mil, ma si miram, ca n-am auzit pe nimeni spunand ca ia 11mil. Si deci dupa 1. 01. 2007 vom lua numai 6mil+alocatia aia de 2mil ? Pai asta inseamna tot 8 mil, numai ca se da statu mare ca ...de....da alocatie de 2 mil.
Ruxmax, eu am anuntat ca sunt insarcinata, n-a comentat nimeni nimic,doar niste tembeli ar putea sa spuna ceva, dar cum la noi sunt destui si d-aia...te astepti la orice, la mine n-a fost cazul.
Lucia, bine ai venit!


Roxana11+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Multumesc pt primirea calduroasa si prompta...

Miro, am primit mesajul tau.

Sper ca am inteles si cum sta treaba cu semnatura...ia sa facem o incercare...

Lucia12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

la mine la serviciu stie tot etajul ca sunt . majoritatea m-au felicitat, doar niste acrituri de d-re batrane s-au uitat urat. ma invidiaza.
oricum la mine la serviciu e cam epidemie de gravidute

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

voi ati anuntat medicul de familie ca sunteti insarcinate?

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Da, Monique, si medicul de familie stie, la ea m-am dus cu lista de analize de la ginecolog si mi-a dat sa le fac gratuit. (mai putin toxo si listeria pe care le-am platit, vineri iau rezultatele si am niste emotii....)
Ma gandesc la analize, la triplu test, la eco morfologica si am niste emotii...La celelalte sarcini nu stiam atatea, eram cu frica-n san pt ca am trecut printr-o situatie aiurea, dar acum cand stiu si cand am citit atatea, ma ia o spaima, de nu va zic.Pe alta parte, cand ma ia frica, ma gandesc ca daca Dumnezeu mi-a dat copilul asta atunci cand nici prin gand nu mai imi trecea, va fi totul bine.


Roxana11+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

si eu mi-am anuntat medicul de familie. am trecut pe acolo pentru ca aveam nevoie de reteta compensata pentru gravibinon si utrogestan.
si bineinteles ca mi-a dat si trimitere pt. analize medicale gratuite

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Buna dimineata la toate burticile,

Si eu mi-am vazut bebeul facand tumbe si dand voios din maini.Semana putin cu un extraterestru, si pe mine chiar ma ingrijora ca se agita asa tare fiind atat de mic.
Sunt la dr.Mihalceanu (asta e pt Laura13) si de cand am intrat a intrebat catam, i-am zis 11 si a zis hai sa trecem la ecografie normala.
Decolarea de placenta s-a redus substantial si tot doctorita mi-a spus ca nu a fost foarte ingrijorata de problema asta pentru ca nu prezentam sangerari absolut deloc.
Bineinteles ca am fost si la medicul de familie cae mi-a dat caietul gravidei unde trbeuie sa trec totul si analizele mi le daduse deja Doctorita gincolog, ea doar le-a transcris.
De sarcina initial nu aflase decat sefa mea la servici, sefa care este o femeie extraordinara.Norocul meu e ca nu e afectata direct, pt ca toti muncim pt straini (belgieni),si normal ca imi tine partea.Treptat au mai aflat si niste colegi, dar pana in luna a 3a mai am putin si atunci o sa spun la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Buna, fetelor,
Miro, nici eu nu am acces la mailul comun, pls...
Eu nu am zis la serviciu nimic, astept sa ma duc saptamana asta la dr. si sa ne spuna ca totul e ok, si dupa aceea... nu am chef sa le spun, stiu ca nu o sa le convina deloc, trebuie sa gaseasca inlocuitor... dar eu sunt atat de fericita ca vine bb !!! Mie pana acum nu mi-a dat dr. nici un fel de analize, pentru ca era bb mai mic cu 2 sapt decat in calcule, de aia nu mi-a spus nici data la care se va naste, deci am de ce sa fiu nerabdatoare sa ma duc la dr.
Miro, eu il simt pe bebe, nu tot timpul, uneori, simt ceva in burtica, m-am obisnuit de acum cu senzatia, iar ieri, cand a fost liniste pana dupasa-nu-l simtisem deloc, chiar ma gandeam ca doarme, dar dupa plimbare s-a trezit !
NU suport fumul de tigara sub nici un motiv, deci nu mai putem merge la restaurante, doar la terase.. iar despre cafea... nu imi imaginam diminetile fara cafea, la inceputul sarcinii beam una mica, cu lapte eventual, dar acum... nici sa nu o miros !
Nu am anuntat medicul de familie, e si f departe de noi, noi Dr Taberei, dr in Balta alba (langa mama).
Si eu vreau sa fac miscare, inot sau gimnastica speciala de , dar mi-ar place sa merg cu cineva, ca singura e nasol... ce ziceti?

Va pup pe toate fetele si pe toate burticile
Amalia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Fetelor, sunt si eu o mamica de 8 sapt(de la ovulatie) si ma intrebam de ce vorbiti toate de triplu test, cand acesta este recomandat acelor doamne peste 35 de ani cu membrii familiei(unii dintre ei)cu antecendente de genul S.Down, Edwards si Spina Bifida?mai ales ca acest test nu este de mare relevanta...Din cate stiu eu amniocenteza iti da raspunsul clar...iar amniocenteza este, dupa parerea mea, periculoasa.Ce e aceea eco morfologica?Si pe unde se face?trebuie sa abordez si eu cu dr. Tutunaru acest aspect a noilor investigatii care ma asteapta.OFFFFFF!

Mergi la inceput