FIV 1

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ideea e ca era plina de puroi, si Ancar a trebuit sa curete destul de profund... Va dati seama ca ea a stat un an asa?
Pia, am vorbit de tine, mi-a spus ca o sa-ti scrie maine.
Da, Gabi, discutia cu Ileana m-a convins definitiv ce buna alegere am facut cu Ancar. Ideea de baza cu care a plecat ea din spital e ca Ancar nu se lasa pana nu te vede cu copil. Cat a fost ea acolo au nascut doua "fivulete", una o fetita si una... tripleti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Doamne Karula, cum oare a stat asa un an plina de puroi, bine ca a ajuns la doctor la timp. Deabia astept sa vb.cu ea.
Ooooooo doamne tripleti, sa le traiasca, ce fericiti cred ca sunt.
Offfffff...iar mi-am aduc aminte de nereusita mea.
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Karula draga mea tu cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sa stii Pia ca in momentul in care am scris de tripleti m-am gandit ca o sa te "atinga", dar crede-ma ca face parte din terapie. Gata cu plansul, trebuie sa fim lucide, sa constientizam starea in care suntem si sa cantarim foarte bine deciziile pe care le luam de aici inainte. Din pacate din experientele triste ale fiecareia dintre noi avem toate de invatat. Poate sunt eu defecta, dar parca fiecare palma de pana acum m-a intarit si mai mult. M-a facut sa am ochii laaarg deschisi si mintea mai limpede. Asa s-a intamplat si cu discutia cu Ileana. Cand am inchis telefonul eram "incarcata".
Eu sunt ok. Simt deja ca se pregateste ceva acolo, mi s-a umflat uterul, pt. ca s-a marit endometrul. Apropo, la cat trebuie sa ajunga inainte de embriotransfer? Ieri era 7,1 si mi-a dat doua pastilute in loc de una. Mai am mai putin de trei sapt., luni merg la Medsana (tot luni merge si Ileana la Ancar dar la spital) si mi-a zis ca probabil voi lua trei pastilute.
DECI eu ma pregatesc, din toate punctele de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Da Raluca cata dreptate ai, face parte din terapie, trebuie sa-mi revin, dar incet incet si cu voi aici o sa-mi fie mai usor.
"Orice sut in fund un pas inainte" spre o mare realizare .

Sincer nu stiu sigur cat a avut edometrul, cred ca in jur de 10-11, ma uit maine in fisa si iti spun (uituca sunt, dar sunt asa de obosita si stresata de nu stiu de mine. Una peste alta trebuie sa-l operez si pe tati la ochi de cataracta, stiu ca nu este o operatie grea dar totusi lui ii este teama. Luni ma duc cu el la consultatie si sa vad cand il programez pt.operatie).
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ce mamica fericita cu 3 bb!E greu dar nemaipomenit sa ai 3 odata.Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca am si unul.Va doresc si voua sa vaeti unul pt ca sarcina este mai usor de dus.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

De maine pana marti suntem la Sinaia cu bb-ita.Ne auzim marti!

va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, cine e dr. Ancar? E chiar atat de bun?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Prof. dr. Ancar este seful sectiei gineco din spitalul Sf. Pantelimon si are consultatii la Medsana. Eu sunt foarte multumita de el (nici nu aveam prea multe variante pt. FIV), dar acum fiecare cu experienta lui in ale medicilor... Pe cat e de celebru si de asaltat de paciente, pe atat de multe reusite are.

Mergi la inceput