FIV 72

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

!Andicu si MRLmulta bafta va urez acum la inceput de procedura iar la final sa se lase cu un sau fiecare ce va doriti! Iata ca o data cu urarile pt. voi mi-am facut curaj sa scriu si eu la subiectul fiv!Spre sa ma primiti alaturi de voi pt. ca peste aprox. o luna sper si eu sa incep tratamentul si am niste emotii de numa.... este primul fiv si ca si voi sper sa fie o reusita!Ajm sa fiu alaturi de voi cum bine zice Liana () cu o pereche de pumni stransi care sper din inima sa fie norocosi!Va -ic si cu DD inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MRL distractie placuta si odihna multa
Spune-ne cum a fost cu prima injectie facuta de tine. Cat a costat dipherelinul?
Eu sper sa le incep marti cand ma duc la medic si da ok-ul.

Andicu mult, mult noroc cu tratamentul.

Un singur copilas, gemeni sau tripleti, ce o fi numai sa fie


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ciao fetele!
Moniland mulțumesc pentru urare.
Eu am făcut pauză între cele două FIV 6 luni.Dr mi-a spus că e nevoie de cel puțin 6 luni pentru ca organismul să se refacă după tratamentul cu hormoni.

ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

ZoRi, cred ca nu-ti pierzi speranta. Vei mai face un FIV nu-i asa? Pe cand urmatorul? Si unde?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

MRL andicusi puiramy :succes acum la inceput de drum! va tin pumnii sa iasa bine si sa ne dati vesti bune!
antosit : si eu sper ca tot cam intr-o luna si ceva sa incep tratamentul, asa ca vom fi cam in aceeasi perioada daca lucrurile merg bine. Eu inca mai am analize de facut..destul de multe.
ZoRi: bine ai venit! de data asta trebuie sa iasa bine! Cam in ce periada ai vrea sa incerci din nou?

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Multa bafta tuturor fetelor care ati inceput azi trat. sau care il vor incepe in curind .Sa auzim numai de vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Buna fetelor, va vizitez din ce in ce mai des pentru ca vad ca stau pe loc cu inseminarile si cred ca ar trebui sa trec la pasul urmator: FIV. Eu inca sper sa nu fie nevoie dar vad ca anii au trecut si speranta a cam disparut. Vreau sa va intreb pe voi daca decizia pentru FIV v-a apartinut sau ati fost indrumate de catre medicii vostri in urma nereusitelor si a timpului trecut. Eu sunt pacienta dr.Moisa si ma gandesc serios la FIV dar nu stiu cum sa procedez. Am vazut ca unele din voi faceti FIV cu dr.Marinescu, ati fost direct la el sau prin medicul vostru?
Stiu ca pana la procedura in sine e cale destul de lunga si as vrea sa incep sa strang date ( si bani).
Va urez celor care ati inceput injectiile sa fie intr-un ceas bun, celor care asteapta rezultatul: asteptare usoara fi final fericit, iar celor deja sarcina usoara si bb-ei sanatosi si frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Citind despre incercarile voastre am dat la un moment dat peste mai multe mesaje cu preturi pentru proceduri, dar nu mai retin unde. Se poate sa-mi indicati capitolul sau poate sa-mi trimiteti pe PM niste scoruri recente ( poate cele care tocmai au facut)?
Va multumesc, stiu ca s-a mai scris, da' nu dati cu pietre va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Adhnana!Eu am analizele gata dar ar mai trebui un hsg la dosar (eu stiu sigur ca am o tr. obturata si una lipsa!!!) si pe 29 mai merg la dr. sa vedem ce zice.Daca tu nu mai alta alternativa decat fiv iti doresc ca analizele sa iti iasa bine si cine stie poate chiar ne vom tine de manuta!Tu unde faci fiv-ul si cu cine (scuzama daca ai mai spus si eu nu am fost atenta!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Nu-mi pierd speranța, mai ales când văd la voi atâta speranță.
Vreau să mai încerc FIV+ICSI cât mai curând,la Szeged. LA TM nici nu mă mai gândesc, iar la București e prea departe. Dacă reușim să avem banii, la toamnă vom mai încerca odată.
Gabiu nu mai pierde timpul cu IA. Câte ai făcut?
Eu am făcut 2 și apoi Dr. ne-a recomandat FIV. Depinde și care din voi are probleme.

ZoRi

Mergi la inceput