Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Pt. Paxela
DN 06.09.1975
UM 29.01.2006
DPN 10.11.2006
Maternitatea Stanca din Cluj Napoca
Dr. Diculescu
Pana in prezent asa cred, dar ma gandesc sa merg in Ungaria, inca nu stiu, am auzit ca acolo sunt conditii , aparatura si medici mai buni. O multime de cunostinte de ale mele de aici au fost si sunt foarte multumiti. In plus, sotul meu e cetatean maghiar si avem o gramada de prieteni acolo cu copii si ne pot indruma. E vorba de Clinica din Gyula care, cica e tare dotata si meseriasa, orasul fiind si resedinta de judet si centru turistic, ma rog
Deocamdata am fost deja la Diculescu o data si maine sunt iar programata la el , asa ca tineti-mi pumnii fetele.
Va pup si noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Raluca_u cum adica subdezvoltat? ai avut probleme?

Alexa 6+ si Silviu ( 27.11.2004)
poze
poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

P.S. Inainte de a ne culca :
Paxela, e dragut foc Silviu al tau, am intrat si am vazut pozele din albumul tau. Alea in care sta pe WC sunt tare meseriase. Acum o surioara i-ar fi numai buna si potrivita, nu?
Sa-ti creasca mare si sanatos ca frumos deja e.
Noapte buna inca o data, tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

LindaZ,lia_c,m_monique ,Raluca_u am trimis pm-uri cu userul si parola comune
mio75 activeaza-ti pm -ul sa il poti primi si tu

Alexa 6+ si Silviu ( 27.11.2004)
poze
poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by mio75

P.S. Inainte de a ne culca :
Paxela, e dragut foc Silviu al tau, am intrat si am vazut pozele din albumul tau. Alea in care sta pe WC sunt tare meseriase. Acum o surioara i-ar fi numai buna si potrivita, nu?
Sa-ti creasca mare si sanatos ca frumos deja e.
Noapte buna inca o data, tuturor.


mioara


multumim, intradevar puiul ciorii e cel mai frumos, si daaaaa o surioara asteptam ( tati ar fi vrut fetita de la prima incercare)

Alexa 6+ si Silviu ( 27.11.2004)
poze
poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Paxela, te rog mult, daca vrei, sa completezi si la mine ce a ramas necompletat: UM 16.02.2006.
Doamne, ce ne mai adunam ! Asa imi mai place sa vad ca tot vin din urma!
Va pup ,fetele, pe toate, pe burtici si sa aveti o noapte dulce si un somnic si mai si. Mai intru eu maine dimineata, ca la pranz trebuie sa plec....... Ce dor o sa imi fie de voi........
Nu stiu daca o sa am timp sa va citesc maine seara, dar daca totul e ok, poimaine seara sunt iar in Londra si va citeste mami pe toate.
Pupici

cristina lutac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

gaigici: o carticica de mamici de unde achizitionez??? ce imi recomandati ? revin cu problema !! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

buna burtici
mama da ce mai scrieti, mi-a luat juma de ora si o cana de cafea ca sa va citesc pe toate

apropo de soti: al meu e foarte intelegator, spala rufe, gateste,curata caca la pisica, duce gunoi, da cu aspiratorul, de m a simt chiar prost: i-am zis mai sunt gravida nu bolnava..dar nimic..imi face si meniul..cand cred ca am scapat de mancare hopa apare cu o cana de compot in mana sau un mar de juma de kil..e un dulce
am tipat la el de cateva ori in furtuna hormonilor, dar n-a zis nimic, si tot mie mi-a parut rau dupa aceea si mi-a fost rusine..uneori simt nevoia sa ma cert cu cineva si el..nimic...ma irita.....da probabil asa e firea lui...
fetelor am o problema mare mare de tot...am o carie urata la masea si aseara am crezut ca mooorr de durere..stiti cum e durerea de masele..si culmea e ca nu pot sa iau nici macar un amarat de algocalmin, am luat un no-spa pana la urma ca plangeam de durere si am stat cu vata cu spirt in gura pana am adormit...
ce ma fac? stiu ca nu se poate sa ma curete acum si sa imi omoare nervul ca ar trebui sa imi faca anestezie..or mai fi si alte solutii d adormire a durerii? cum o sa rezist eu cu gaura asta dureroasa in gura inca 7 luni de zile?
a mai trecut cineva prin asta?

in rest, maine ma duc la eco sa imi spuna si mie DPN ca tura trecuta era prea mic sa imi poata spune......ma rog...va tin la curent..sper sa nu fie chiar in ziua craciunului....

va pup pe toate si mai intru azi sa va citesc

desiree 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna dimineata fetelor

Paxela sa iti explic ce s-a intamplat.
Mie mi-a fost foarte rau la inceputul sarcinii, am si fost pe perfuzii o saptamana si apoi faceam regulat cate doua perfuzii pe saptamana, pana acum doua saptamani.
Pentru ca imi era asa rau am tot facut investigatii. La eco transvaginal am avut o surpriza neplacuta. Sacul embrionar era mare de 9 saptamani si 3 zile - atat trebuia sa aiba sarcina, dar bebe aea dimensiuni de doar 7 saptamani. Doctorita a incept sa isi faca probleme. Nu imi spunea dar se vedea pe fata ei. diferenta intre sac si embrion era mare si nu avea justificare. Mi-a spus ca poate asa creste el mai incet dar oricum mi-a dat o carca de analize de refacut. Toate au iesit bine si dupa trei saptamani puiul meu avea dimensiunile normale - 12 saptamani. Puiul meu a crescut in 3 saptamani car ar fi crescut in 5 de fapt.
Asta e povestea mea. Acum sunt optimista.

Mai am o rugaminte la tine. Am gresit cand am scris DPN, aceasta este 12.11.2006.

Va pup pe toate si tineti-mi pumni azi la doctor.
Va povestesc deseara.

Raluca si bebe mic in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Fetelor voi dormiti noaptea?

De cateva nopti nu mai pot sa dorm. Norocul meu ca lucrez acasa si mai fur cate o ora ziua. Noaptea imi vine sa imi i-au barbatul la bataie ca doarme neintors si eu stau cu ochii pe tavan.

Raluca si bebe mic in burtica

Mergi la inceput