Feriti-va de spitalul Polizu si dr. Monica Tataru

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Draga mea se pare ca In spitalul Polizu sunt numai javre! Cred ca am nascut in aceeasi sala , iar "tratamentul" administrat mie de catre medic si de catre asistente este asemanator cu al meu...poate o sa te bucure, dar pe mine m-au chnuit si mai rau de atat. Ca sa intelegi, iti povestesc pe scurt: eram internata in spital de 2 saptamani cand joi noaptea au inceput contractiile . erau la 7 minute. Ma duc la asistenta de garda, imi confirma si imi spune sa astept dimineata sa vina dr meu- LEMNETE GABRIEL. Vine si ziua de vineri, contractii la fel, la 5 minute...dar foaRte dureroase. ma consulta , imi spune ca mai am. eram deja obosita de nesomn si de atata plimbat pe holuri...dar calvarul abia acum incepea. A venit si prima zi de weekend. Dr nu imi daduse nr lui de mobil, spunandu-mi ca daca voi naste il vor suna asistentele. Sambata deja aveam contractii la 2 minute care tineau aproximativ 20 de secunde. Merg la sala de nasteri, ma consulta o dr. rezident si imi spune:" ti-a spus dr LEMNETE ca nu prea ai bun bazinul pentru nastere naturala..." la care eu am ramas muta de uimire...ca nu stiam nimic...pe la ora 9 seara deja nu te mai puteai intelege cu mine...ma durea ingrozitor, contractiile erau la 1 minut tot cate 20 secunde. eu nu coborasem la sala pentru ca dr nu venise. de dilatat insa nu ma dilatasem deloc. sarind peste multe etape si crize de nervi, iti spun ca dupa ce am bagat 3 mil. in buzunarul unui rezident, m-a ajutat sa nasc, spunandu-mi ca eu nasteam de mult...m-am mai chinuit pana la 7 dimineata, duminica. dr. a venit si el cand eu eram deja pe masa, a scos copilul si m-a cusut mai rau decat pe un sac. In timpul travaliului asistentele se bateau in sala langa mine care cine sa imi ia banii...pe fata! la un moment dat i-am spus, de fapt am dat afara o asistenta care ma jignise si i-am spus ca daca mai intra in sala la mine o data o sfasii cum am sfasiat vinilinul de pe masa...da, rupsesem cu dintii vinilinul ala...nu mai puteam suportam durerea...nu stiam ce sa mai fac...s-a dus asistenta invartindu-se! deci eu am avut travaliu de la 12 noaptea joi, pana la 7 dimineata, duminica! Si dr meu, cel caruia i-am platit consultatiile pe perioada sarcinii, marele dr LEMNETE...l-a durut in fund...daca isi dadea interesul...nasteam de vineri!

Nu stiu daca am scris corect, daca m-am exprimat corect...dar plang acum si nu mai am chef sa citesc si sa corectez...sper sa treceti cu vederea...asta este o parte a povestii, in mare!

Cand itit privesti copilul sunt convinsa ca te gandesti ca a meritat, insa in sufletul tau de femeie, sunt convinsa ca a ramas un gol imens! Ceea ce conteaza de acum incolo este sa fiti sanatosi si fericiti!

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)
www.paidmail.ro/?ref=sorinel_ilie" target="_blank"> link interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

PISI ELLA, sunt multi doctori asa in Romania. Apropo de femei frustate, in maternitate am intrebat si eu o dr. neonatolog cum trebuie sa fac cu fimoza, sa-mi arate ea. Mi-a zis ca ce ma intereseaza pe mine lucruri din astea, ca sotul trebuie sa se ocupe ca sigur stie. Gabi mi-a zis ca nu stie, ca doar nu s-a decalotat singur cand era mic! S-a uitat la noi ca la niste obsedati sexual si bineinteles ca nu ne-a spus cum sa facem.
GIO, deci nu sunt singura care ma plang de Polizu! Stiu, ai dreptate, si eu zic ca ar fi fost altfel daca era doctorita mea acolo, dar cred ca avea obligatia daca stia ca pleaca sa ma lase pe maini bune!
ROXI, mi-au dat lacrimile cand am citit ce ai patit! Cred ca ma intelegi foarte bine cand spun ca n-am sa uit niciodata cum am nascut, desi toata lumea imi spune ca se uita. Este ceva ingrozitor ceea ce am patit amandoua! Mie mi-e ciuda ca nu putem face nimic, oamenii aia trebuie sa plateasca pentru cum s-au purtat!
Sanatate si voua si bebelinilor!

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Ba da, se poate face:
Asta merita nenorocitii care se poarta in halul asta! Aia nu scapau intregi din mainile mele!
Alina si restul fetelor, bine ca sunteti sanatoase si voi si bebeii, restul e ceva urat peste care trebuie sa treceti, in timp, dar trebuie sa treceti peste. O sa le plateasca Dumnezeu nenorocitilor alora pentru tot raul pe care vi l-au facut.
Dar pana la Dumnezeu eu raman la parerea mea:
Eu am avut parte de o nastere minunata si de un dr. atent si responsabil, ceea ce doresc la toata lumea. Slava Domnului, ca altfel apaream la Stirile de la ora 5, pe ProTV.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

ALINA bine ca suntem noi si copiii sanatosi...
Lasa ca fiecare plateste pentru greselile pe care le face mai devreme sau mai tarziu...

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)
www.paidmail.ro/?ref=sorinel_ilie" target="_blank"> link interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

ROXI, asa e, bine ca suntem noi si copii ok, asta e tot ce conteaza!

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput