Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova pregatirile sunt inca in sarcina lui Dan..apropo..de azi adio alaptat! Gata..la noapte scot si singura masa care mai era de alaptat ca oricum mare lucru nu sugea..pentru ca mai sugea inca o masa noaptea, voi fi pregatita cu un bibe si am sa o incerc in somn..daca vrea sa pape, va papa!De azi, de fapt dupa botez, ma voi ocupa de mine..cura de slabit si sedinte de bronzat!

mamicuta de ciresica -poze nou noute

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Irina, nu e nici o problema, iti multumesc.. Stiu ca e science-fiction. Sa fii vazut ce ochi a facut pediatra cand a cantarit-o. Asistenta s-a uitat de doua ori!
Si credeti-ma ca nu ii dau decat san.

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album: http://pg.photos.yahoo.com/ph/anabordea/album?.dir=/60b0scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Cata Si eu am terminat cu alaptatul de vreo saptamana. Laptele devenise cam straveziu si bb il voma rau de tot desi dupa parerea mea (aviz Giova) era inca bun la gust. Asa ca ii dau numai formula, iar el se intelege foarte bine cu lapticul Nan (are deja 7,500).

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ah am uitat sa va spun ca fii-miu manca de rupe. Cam 1 l de lapte pe zi, de imi ajunge o cutie de Nana 2 zile, doua zile si juma. Sper sa incepem si noi diversificarea cand face 4 luni.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ana Sebe era sigura ca Tibi papa mult si bine..auzi ultima masa la cit i-o dai...dar prima?

mamicuta de ciresica -poze nou noute

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Cata Prima masa o are pe la 7 dimineata si ultima pe la 20:00. Cateodata mai mananca si la 4 dimineata. In rest, cand imi cere, atunci ii dau.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aha deci gata cu alaptatul Cata si Ana.
cred ca si eu renunt. de dim. a supt, dupa 2ile cand n-a pus sanul in gura.cred ca ii dau numai formula, prea e isteric cand trage la san si nu vine nimic.
Asa... vorba Catalinei... mai vad si eu de mine, ca am probat ieri niste rochii de mirese de la A.Toma si-mi venea sa-mi plang de mila.
Ana misto pozele. ar fi o idee buna sa le fac si eu asa ceva. dar nu stiu sa lucrez cu corelul sau photoshop.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

aha Giova...faine rochiile de mireasa de la Agnes Toma..vrei alba alba sau crem ori alta nuanta..eu am avut un fel de crem cu floricele argintii..uite aici: http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Catalina+Uto

mamicuta de ciresica -poze nou noute

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

MAMA ce slaba eram!Nu ca acum...si asa eram si inaite de a ramine gravida
Auziti stiu ca mi s-a mai zis, dar am uitat, ce se mai pune in baita de a2-a zi in fara de busuioc, petale de flori, aur?

mamicuta de ciresica -poze nou noute

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Irina puiutul meu la 2 luni a avut 4900g si 57cm, iar la 3 luni 5800g.
Ieri dupa vaccin a fost durere mare...pana aseara la 9 a plans non-stop. E bine ca nu a facut febra.


Mergi la inceput