40 cu + sau - (p.9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Liliana, imi inchipui ce greu trebuie sa fie... Mai e putin ! Cati ani are mandrulita ta?

Acu vaz: Oboru' ca Oboru', dar ce cauta Nematics in Guatemala?!? E greseala de neatentie, sau te trimite serviciul tau chiar asa, peste tot??? Si esti de sex barbatesc acu'? Sau ai incercat sa-ti pui profilul la zi si la cate "boabe" are forumu'...
(N-am chef de lucru. Se vede.)

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Fetele nici eu n-am chef de lucru mai ales ca la 3 tre sa merg la interviu dar tre’ sa mai crosetez ceva programele astea. E frumos afara si n-am chef de nimic. Iuliana chiar daca e deplasare de servici tot e frumos. Eu m-as retrage in grecia la pensie ca sa fiu sincera (familia din partea mamei is greci). Asa cum fac americanii cu Florida. Iarna stau ca sopirlele la soare in Florida, iarna se duc pe la casele lor. De ce n-as face si eu asta cu grecia? Problema e ca tre sa conving parteneru’ care e turc (si la propriu si la figurat). Imi vine cu texte “de ce grecia si nu turcia”? Asa ca anul asta o sa pot sa fac comparatia, caci n-am fost niciodata acolo si nu stiu. In grecia am fost si e superb. Deocamdata singurele mele argumente anti turcia sint de ordin politic blah, blah.. dar nu stiu cit de mult conteaza astea pt. cineva care ar sta acolo doar pe timpul iernii. Dar mai discutam despre asta la un topic viitor intitulat 60+ /-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Lu mandra mea are 1 an si 10 luni.Pe 13 iulie face 2 ani.Si abia astept sa o vad, ca deja am imbatranit cu 5 ani in cele cateva luni de cand nu am vazut-o.
Adrienne, bafta. Eu abia saptamana cealalta il am pe al doilea.
dar eu plec joia viitoare in Romania, asa ca mie numai capul la scoala sau interviuri nu-mi este.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Fetelor, imi placu de Adriana, cu topicul 60 cu + si -

o in cinstea lui!

Da, a fost o mica gluma cu profilul meu, dar cum sunt in tranzitie, chiar ca nu stiu ce tara sa mai pun la el

Treaba cu Guatemala e virtuala dar ff serioasa, se refera la incapacitatea de cel putin 50% a americanilor sa-si imagineze pe unde vien Europa si mai ales Romania; o vreme am incercat sa spunca-s din RO cind ma-ntrebau, apoi vazind ca e greu de localizat - ziceam ca din Europa; o singura data un tip care probabil voia sa lungeasca conversatia cu mine si tot insista sa-i spun si tara din Europa, i-am zis ca din RO fiindca facuse un masterat nu mai stiu ince (era sef de sector la un supermarket, asa l-am cunoscut ca a trebuit sa vina sa lamureasca ceva cu pretul); asa ca am zis: din RO. Iar el, extrem de incintat mi-a raspuns: vai extraordinara coincidenta, si eu am o prietena al carei var are o sora care are un frate care e casatorit cu o tipa care are un prieten din ... Guatemala!!!!

asa ca de atunci ca sa scap, de cite ori voia careva sa stie din ce tara a europei sunt, ziceam Guatemala iar raspunsul era invariabil: aaa, ce interesant!

O singura persoana care facuse ceva armata in Europa s-a luat de mine, restul nu.


Polux, eu sunt o persoana discreta, nu l-am intrebat pe fimiu ce program de vacanta are; nu ma-ndoiesc ca o sa mi-l spuna cind o sa vina cu lista de cheltuieli

Ferdinand za bull

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Buna poanta cu Guatemala. O sa o aplic si io. Intrebarea mea: si ce faci tu daca baiatul tau vine cu lista de kentuieli, cu parul albastru si cu o prietena cu parul roz?Sa-ti mai spui ce-a facut fiu-meu? Nu-ti mai spui ca dupa aia chiar ca ma suna toti prietenii jurnalisti din Ro sa-mi spuna ca s-au prapadit de ris si ca m-au recunoscut de pe forum. Sa mai zica cineva ca forumul e anonim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

nu pot sa cred. Dupa ce ca intru rar, mi-a disparut si mesajul. Maaaama si am scris aproape 1 pagina.
Sorry, dar nu ma mai repet, ca oricum nu mai iese ca prima data.
Sa aveti o seara placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Adrienne,

pe fimiu cind era moda cu barba la baieti asa doar o dunga de 1 cm pe jumatate de obraz, l-am rugat sa-si lase si el una si mi-a zis: Mami, tu esti truli? Te stiam om serios!!

Si nu si-a lasat!

Acu, so what daca s-ar vopsi la par? N-auzi ca m-as fi vopsit si eu suvite negru (culoarea mea) si rosu neon dar n-a mers???

Iar asta cu anonimitatea pe forum e tare rau, nu vezi si eu ce ma tot disguized pe-aici da degeaba??

Asa ca mai bine zi-ne!

Fimiu vrea sa-si gaseasca vara asta un internship la Bucuresti sa mai invete si el ceva computere ca la americani a zis ca nu-nvata mare lucru

asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by adrienne12

Intrebarea mea: si ce faci tu daca baiatul tau vine cu lista de kentuieli, cu parul albastru si cu o prietena cu parul roz?



e drept, de-un singur lucru ma tem din partea lui: daca vine numai cu una nu-i nimic, sa nu vina cu mai multe odata!

da o sa-ncep sa iau vitamine ceea ce-ti recomand si tie, ajuta - te-ntaresc la greu!

Si-ti mai recomand ceva: ia-ti ochelari de soare din aia jumate roz jumate albastru - daca te uiti prin ei pe rind, o sa-i vezi blonzi pe amindoi, e cel mai simplu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

sapaturi facui sa va dezgrop de-aci.... pai unde fugirati bre?
Bafta la interviuri, fetele!!!
Lu, ia si te uita la poze, ce e asta.... vacanta? Cica numa lenesii au
N-am somn.... ce-o fi? Ca luna plina n-o vazui...

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mai fetelor cand va aud vorbind de copiii vostrii adolescenti mai ca-mi vine sa ma iau cu campii de pe acum. O sa ajunga si a mea asa? Banuiesc, chiar daca nu e baiat, tot o sa mi se para multe lucruri ciudate, asa ca invat de la voi. Acum eu imi fac probleme doar ca mandra mea e lenesa la vorba si nu ne place deloc sa stam pe olita.Mai ce preocupari majore am....tzzz,tzzz.
Si partea cu anonimatul...nu mai tine de mult. Eu o perioada buna de timp nu am scris decat foarte putin.Si stiti de ce?Pai ma plangeam la fetele mele de la bebei de iulie 2004, ca am probleme de sanatate, si imediat stia toata Craiova, desi nu era si nu este nici o Craioveanca acolo. SIncer, anul trecut in august am avut vreo 2 crize de cate o saptamana, habar nu am de ce(cred ca de rinichi), cu intepenit in pat, frisoane etc, urat de tot. SI m-am plans fetelor. Si la o saptamana ma ia tatal meu in primire ca eu cum sant ca a auzit asta si pe dincolo, eu nespunandu-le nimic sa nu-i intristez si sa-si faca probleme.Va inchipuiti ca am ramas blocata.
Sau asta iarna am fost in Canada, si nu am spus la nimeni in bloc(mai sunt 2 familii de romani-dar relatiile nu sunt tocmai bune), si cand vin, ma intreaba o amica,cum a fost in Canada,caci stie de la x, care stie de la y care stie de pe forum.
Asa ca vorba aceea , semneaz-o ca o dam anonima. Nu ca as avea ceva de ascuns, cu atat mai mult ca incerc pe aici pe aste meleaguri sa leg si ceva prietenii (asta e ce imi lipseste cel mai mult aici), dar acest radio sant....nu-mi place.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput