DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

ROSIOARA, bine ai venit acasa! Sper sa iti vina lapticul! Tin pumnii!
SIMKAT, ma bucur ca te-ai simtit bine cand ai fost la dr. si ca esti ok.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

se pare ca Bedrosmart a nascut sambata, mai repede decat era planificat... ii doresc refacere rapida si bb sanatos, si sa nu uite ca o asteptam cu noutati - cand va mai avea timp...

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna!
Rosioara si Bedrosmart sa va traiasca puiutii sa va bucurati de ei si voi sa va refaceti cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rosioara si Bedrosmart, felicitari si sa va traiasca copiii!


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna seara!
Eu am aflat de Dr. Nayel numai lucruri bune de la Inaioana, care este din Ploiesti ca si mine, si m-am hotarat sa merg la un control de rutina la dansul, dar tot am amanat momentul, din mai multe motive. Sunt o "aspiranta optimista" incaaaa...sper cat mai repede .
As avea sa stiu daca are program la cabinet si in weekend, pentru ca eu ies de la serviciu la 18 in timpul saptamanii si nu am timp sa ajung in Bucuresti. Pentru o programare cu cat timp inainte trebuie sa sun?

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Georgiana din cate stiu eu la cabinet are program de luni pana vineri de la 15 la 20(exceptie fac zilele in care este de garda) Pentru programari,depinde,uneori am sunat si m-a programat a doua zi,alteori la 2,3 zile.Acum depinde si cat de ocupat este.
Sper sa ti se implineasca visul de a avea un cat mai curand!




MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

PISOI 3,te rog nu rade insa am si eu o intrebare:) .VOi deveni mamica pe 1 decembrie,cezariana cu rahi tot la dr Nayel.Am vorbit despre operatie de N ori cu dansul,insa acum imi dau seama ca tu ai zis ceva de care eu habar n-am..ai zis ca ,cateterul ramane o vreme,nu ?Asa mi-a zis si dr ca mi-l lasa o vreme sa-mi mai faca calmante daca am dureri..acum nu inteleg,il lasa si la reanimare??acolo nu se sta pe spate?/si daca se sta pe spate acul nu se poate misca,inodi,etc ??sau era vorba de alt cateter,altul care se pune in vena de la mana ?Scuze,m-a apucat panica doar gandindu-ma si nu mai inteleg nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pitikot, la rahi nu exista nici un cateter.
Probabil ca Pisoi a avut combinatie de rahi+ epidurala, deoarece doar la epidurala ai cateter.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Rosioara si Bedrosmart felicitari pentru noul stat de mamici, sanatate multa, atat voua cat si copilasilor!
Asteptam vesti de la voi!
Bedrosmart chiar m-a uimit nasterea ta destul de rapida, stiind ca urma sa ai cezariana abia pe 18 septembrie... Cum s-a intamplat?
Eu astazi merg la control si voi vedea cand se stabileste operatia... am emotii, dar deocamdata nu am niciun simptom care ar prevesti nasterea...
Camelia 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

BEDROSMART, felicitari, sa iti traiasca bebele si sa fie sanatos si papacios! Iar tie refacere usoara si mult laptic!
PITIKOT, cum sa rad? E normal sa intrebi. Dupa cum zicea si Crinuta, eu am avut rahi cu epidurala, ca asa am vrut eu, pentru cateterul ala, da' degeaba l-am avut ca nu l-am folosit, mi-a fost rau in timpul operatiei de la anestezie si mi-au spus ca nu ar fi bine sa mai imi bage anestezic, ca se poate sa mi se faca iar rau. Asa ca la mine a fost un cateter de decor. Cateterul nu il simti, nu te inteapa, nu nimic. E ca si cum nu ar fi acolo, chiar daca stai pe spate, nu il simti. Eu si uitasem de el. Noroc ca mi-am adus aminte si i-am zis anestezistei sa il scoata ca altfel plecam cu el acasa.
Cateterul ala sta si la reanimare acolo. Dupa cum am zis, chiar daca stai pe spate, nu are nici o treaba, nu se indoaie acul si nici nu te deranjeaza. Nu te doare nici cand ti-l scoate. Eu dupa ce l-a scos am avut mancarimi in zona in care a fost el, se exfolia pielea, dar cred ca de la tampenia aia cu care m-au dat pe spate ca sa ma dezinfecteze.
Chestia aia de se baga in mana, in vena se cheama branula si nu e acelasi lucru cu cateterul. Si cu aia era sa plec acasa, mi-au scos-o chiar inainte sa plec, dupa ce ma externasem, noroc ca mi-am adus aminte sa le zic sa mi-o scoata.
Asa ca stai linistita, ca nu e nici o problema, cateterul ala si branula sa fie ultima ta grija. N-ai de ce sa te stresezi
Daca mai ai intrebari, zi-mi, ca nu rad
CAMELIA, tin pumnii, hai ca mai ai putin, sa ne spui cand ati fixat operatia. Curaj, ca in curand iti vei tine bebele in brate.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput