DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Claudia, ti-am trimis PM
Sarcina usoara,nastere usoara si un bebe sanatos!

MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Buna fetelor.

Astazi naste prin cezariana Rosioara, sa ne rugam pentru ea si printesica ei Maria - Alexandra sa fie bine si sa se intoarca acasa cat mai repede.

Sa aveti sarcini usoare in continuare.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Multumim pentru in curajari Dolcebaby, chiar avem nevoie!
Sa speram ca va fi toul foarte bine pentru Rosioara, o asteptam cu vesti cand va putea...
Camelia38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Asa este cum spune Dolce. Si pentru mine cezariana a fost usoara iar refacerea foarte rapida.
Si Nayel se mira cum ma plimbam pe hol, dar stiu ca sunt femei care cu dureri cumplite dupa aceea.
Nayel e cunoscut pentru cezarienele lui foarte bune, deci cred ca a contat enorm mana care opereaza.


Rosioara, curaj si sa iti vezi minunea cat mai repede, ca asta conteaza cel mai mult.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Claudia, ti-am trimis PM.

Si o parere personala: dr. Nayel e un tip vorbaret si glumet din fire. Cel putin cu mine asa a fost mereu. Si foarte calm si senin. L-am prins o singura data in faza de bosumflat si incruntat si m-am gandit si eu ca are ceva cu mine (din fericire nu era prima consultatie, asa ca nu m-am speriat prea tare). Dar am avut inspiratia sa-l intreb daca nu cumva era obosit. Si mi-a zis ca avusese o nastere grea la 3 dimineata.

De aici am dedus ca s-ar putea ca de multe ori sa fie atat de obosit incat efectiv sa nu poata vorbi.

Asa ca sfatul meu pentru pacientele mai noi este sa puna ele cat mai multe intrebari, sigur vor primi raspuns (cel mai bine va scrieti de acasa o lista cu ce va intereseaza). Adica el nu prea se apuca sa-ti spuna din proprie initiativa decat ce considera ca e extrem de important.

Va pup

Bedrosmart 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by Crinuta

Nayel e cunoscut pentru cezarienele lui foarte bune, deci cred ca a contat enorm mana care opereaza


Ai perfecta dreptate!

MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Inteleg ca majoritatea pacientelor dr. Nayel vor naste prin cezariana?
In cazul meu este vorba de miopie si de pericol de dezlipire de retina. Dar in celelalte situatii ce probleme au fost?
Oricum ma bucur sa aflu ca este foarte priceput la asemenea interventii.
Bedrosmart te remarcasem de la mamicile de septembrie-octombrie, se pare ca avem DPN destul de apropiat. Tu cand mergi la urmatorul control sau pe cand se preconizeaza a fi nasterea?
In ceea ce ma priveste pe 13 septembrie se va hotari cand ar urma operatia, bineinteles daca nu se grabeste pana atunci fetita...
Camelia 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

o intrebare ca si serenita am si eu. nasteri normale cu Nayel?
si mai am o intrebare pt cele care au facut cezarina? ce fel de anestezie? totala?


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Bedrosmart multumesc!

Eu as vrea sa nasc natural cu epidurala insa nu este exclusa nici posibilitatea unei cezariene dat fiind ca data trecuta am avut un travaliu de 31 de ore din cauza ca sunt mica in bazin si acum a ramas si un pic modificat dupa nastere. Mie mai teama imi era de cezariana decat de nasterea normala insa acum incep sa-mi schimb parerea!

Nastere usoara tuturor celor care urmeaza sa nasca si le asteptam cat mai repede cu povestea nasterii!


Tina 24+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

FLORENTINA,de ce nu mai intri si pe la mamici de nov-dec?

DENY31+

Mergi la inceput