DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

MARTHA,nu m-am hotarat inca daca la CFR2 sau Eurclinic..sunt cam 70% pentru Eurolcinic. Dnul Nayel mi-a zis ca sa vin sa vizitez spitalul si apoi ma voi razgandi..acum,ramane de vazut ! Sunt si o gramada de bani de dat la Euroclinic,vreau si nunta anul asta,in februarie botezul uffff ufff..
BLUEEYS ,si eu am ajuns la dr NAyel tot dupa ce am citit postarile despre el pe acest site..pana sa-l cunosc m-am dus la Giulesti ,pe atunci nu aveam bebe ,ei bine dupa vizita de acolo eram aproape hotarata ca nu mai vreau nici macar sa raman insarcinata Acum cunoscandu-l pe Nayel sunt abia in 5 luni si ma gandesc deja la urmatorul bebeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Pitikot, intr-adevar esti pe maini bune!
Iti doresc sa ai o sarcina usoara in contionuare si un bebe sanatos!

MIRELA


http://pg.photos.yahoo.com/ph/mirelaionita2006/album?.dir=/dce9re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Merci,Blueyes ! Sa-ti traisca bebeul,sa creasca mare ,sanatos si frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Pitikot, din nefericire eu am pierdut sarcina la 26 de saptamani,in martie.
Am fost internata la CF2 pt.ca dr. Nayel mi-a facut cezariana si de aceea am putut sa-mi spun parerea in legatura cu conditiile din maternitate.
Multa sanatate!
MIRELA


http://pg.photos.yahoo.com/ph/mirelaionita2006/album?.dir=/dce9re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Pitikot, din nefericire eu am pierdut sarcina la 26 de saptamani,in martie.
Am fost internata la CF2 pt.ca dr. Nayel mi-a facut cezariana si de aceea am putut sa-mi spun parerea in legatura cu conditiile din maternitate.
Multa sanatate!
MIRELA




Off Mirela. Ce ti-a zis atunci Nayel, care a fost cauza? Cum s-a purtat? De ce ti-a facut cezariana? Nu mergea normal?


http://pg.photos.yahoo.com/ph/mirelaionita2006/album?.dir=/dce9re2



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Blueeyes,imi pare sincer rau.Te rog din suflet,iarta-ma pentru gafa facuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Pitikot, nu-ti face probleme,nu aveai de unde sa stii."Am invatat" sa pot vorbi despre asta fara sa plang.
Crinuta, Nayel s-a purtat exemplar.Inca odata a dovedit ca pune suflet in fiecare caz,si fericit si nefericit.
Se uita la mine si nu stia cum sa-mi spuna"s-a oprit din evolutie"
Am inceput sa plang si nu m-a lasat sa ies din cabinet pana nu m-am linistit cat de cat.M-a internat si a incercat sa-mi declanseze nasterea dar nu a mers,aveam colul inchis si rigid, si a fost nevoie de cezariana. El mi-a spus ca nu ar vrea sa-mi faca cezariana pt. ca oricum sufar din cauza pierderii sarcinii si sa nu mai sufar si din alte motive.Dar pana la urma tot acolo s-a ajuns.
Eu am avut tensiune foarte mare si de aceea am pierdut sarcina.
Nayel a fost de garda in ziua cand m-a internat si a stat tot timpul langa mine,a fost foarte intelegator cu familia mea,iar dupa operatie venea destul de des la mine si ma incuraja ca totul o sa fie bine.Am simtit ca pune suflet in tot ce face.
Dupa operatie m-am recuperat repede,operatia arata super,chiar si el cand mi-a scos firele mi-a spus"ai vazut ce opera de arta ti-am facut?"
Mi-a spus ca dupa 6 luni pot sa raman din nou insarcinata.
Ii multumesc lui Dumnezeu ca am fost pacienta acestui dr. care a fost langa mine in cele mai grele momente ale mele.
De curand am fost la spital la o cunostinta pe care a operat-o tot Nayel si cand a venit la vizita,m-a privit cu aceiasi privire mangaietoare si m-a incurajat ca totul va fi bine!
Super medic si super om!

MIRELA

fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mi-a placut ce ai scris despre Nayel. Intr-adevar, e tare sensibil.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Fetelor ,vreau sa subscriu si eu la ce s-a spus pana acum despre dr. Nayel. Vineri 28.07 am nascut si eu cu dumnealui si s-a purtat exemplar..Eu eram programata la cezariana dumnica in ziua garzii sale dar bebe a vrut sa vina mai repede si vaneri am avut contractii care au declansat nasterea..Era ora 23.00 si dr era in ziua lui libera si cand l-am sunat mai se auzea si muzica..Cu toate astea cand am ajuns l-a spital m-a sunat si m-a intrebat ce vreau sa fac, normala sau cezariana..Am spus cezariana si dansul a zis" bine, in 5 min sunt acolo"..Si exact asa s-a intamplat..La 23.45 nasteam cu epidurala ( caci si-a adus si anestezista,de care ulterior am auzit ca nu era in spital)..Un medic exemplar, care a fost langa mine si la reanimare si a doua zi in salon a venit special sa ma vada pe mine, dansul fiind liber..

Si ,in plus dumnelui a fost singurul care aghicit sexul copilului.Toti spuneau baiat, doar dl. dr. fata..Chiar ne-am amuzat cand a scos-o pe bebelina si a aratat-o sotului " hei, vezi ca am avut dreptate!?"..Un medic exemplar si un om deosebit..

Mergeti cu incredere pe mana dumnealui!!

Shihana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shihana, ce ma bucur ca ai ajuns la vorbele noastre si ca ai fost multumita.

Sa iti traiasca bebelina si poate pui si poze.

Felicitari din suflet!

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput