Clubul nurorilor (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

eu nu ma supar (ianuarie)ma bucur ca s-a facut asa o listutza si sper sa o inbunatatim pe zi ce trece...apropo ca parca mai sun fete datoRE CU DATE de nastere...si de spovedit e loc...hai la spovedanie fetele...remeber?!?!

Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Flavia si eu pentru noua listutza.

Fetelor, vad ca tot vorbiti de masini. Si noi vrem masina, dar noi ne-am gandit la Logan, pentru ca vrem noua (adica cu garantie) si la banii pe care ii avem nu ne permitem altceva nou. Asta cum vi se pare? Ca totusi e conceptie Renault...

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

salutari si din partea mea
ma bucur ca sunteti bine dupa atata wk si petreceri
Marina-super nepotica sa-ti traiasca sa cresca mare frumoasa si sanatoasa.
Andreea-sanatate sotului in continuare sisa te bucuri ca totul s-a terminat cu bine.
Alynuta-baiatul meu are Logan-nou de 1 an -este multumit de ea-dar la drum lung peste 120 km-nu prea vrea sa mearga asa cum ar trebui- acum va merge la verificari cu ea si am inteles ca nu va costa mult.
ceeace este bine la masina romaneasca costurile de reparatii + asigurari RCA + CASCO sunt mai mici decat la marcile straine.Acum fiecare decide dupa posibilitati dar e bine de tinut seama si de avantajele cand cheltuielile sunt mai mici avand in vedere drumurile din Romania
daca mai doresti si alte informatii intreb si spun.

o zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

neamule astepti wk?...hop si eu....
am uitat sa va spun ca am plantat niste floricele...muscate curgatoare...oare cat dureaza pana se-nmultesc...ca am cate-un fir in ghiveci...vreau petunii curgatoare

Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuleandra spune:

buna ziua fetele! sa nu va suparati pe mine ca intru mai rar, dar de felul meu nu sunt prea vorbareata si, in plus, am mult de munca, in general, iar acasa nu am net. am fost plecati de sambata pana ieri la sinaia, a fost super, am stat intr-o camera mare cu doua paturi duble ( noi doi plus doi copii) si cu jacuzzi! A fost ouau! pana ieri la 12 cand ne-am imbarcat sa ajungem la masa la masa la socrela
marea masa in familie, cu noile feluri de mancare numite " maioneza cu ardei copt" si "maioneza cu marar" si nu e vreo figura de stil, e de-adevaratelea! fratilor, s-au epuizat cumva cartile de bucate pe lumea asta? basca emisiunile de gen de la TV? asta pe langa neshte icre frecate in casa( a se citi-tone de ulei) si nishte cartofi la cuptori transparenti de atata ulei! Asta in conditriile in care cumnatu are probleme cu colesterolu si trigliceridele la 23 de anisi cand s-a servit sotu cu marile maioneze i-am dat o privire crancena si ma- vazut socrosenia! si de aia nu mai pot eu, ca dupa fiecare masa " in familie" geme toata noaptea, ia antiemetice si triferment si colebil si de toate ca ii e rau de la ce mananca! si madam socrela rade de mine, ca eu fac mancare chinezeasca foarte dietetica, salate si nu prajesc/calesc mai des de 1 data/luna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Bunicuta, da, te rog, as vrea sa stiu, in caz ca baiatul tau are CASCO la ea, cam cat il costa si la ce firma de asigurari l-a facut (eventual trimite-mi pe PM sa nu se considere reclama) ca si noi vrem CASCO, mai ales ca e masina noua si vrem sa ne asiguram si impotriva furturilor.
Multumesc mult .

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Alynutza, si noi avem logan. Suntem multumiti de ea, doar ca este mai puturoasa la demaraj.
Am mers cu ea prin tara si nu am avut nici un fel de probleme, doar ca la 25000 km am schimbat placutele de frana(asa se schimba normal). Si am mers si prin hartoape, pe drumuri de tara etc. Casco ne-a costa 385 euro in primul an, iar anul acesta 315. RCA 1800.000 lei. Asigurarea casco am facut-o la omniasig, caci au decontare directa cu renault si, daca ai probleme, procedurile dureaza mai putin. Daca te mai pot ajuta cu ceva, sa-mi spui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Cea mai slaba veriga.



Sa vedem care este nivelul tau intelectual cu un mic test simplu alcatuit din patru intrebari.

Trebuie sa raspunzi instantaneu, fara sa te gandesti prea mult.

ATENTIE : vei gasi raspunsul la fiecare intrebare pe pagina urmatoare !

Intrebarea 1:

Participi la un concurs de alergari, il depasesti pe cel de pe a doua pozitie. In ce pozitie te afli ?




Raspuns la I 1 :


Daca ai raspuns ca vei fi primul este complet fals. L-ai depasit pe al doilea deci I-ai luat locul, deci vei ajunge al doilea.

àPentru cea de-a doua intrebare inceraca sa te gandesti mai putin!

Intrebarea 2:

Daca il depasesti pe ultimul , in ce pozitie vei ajunge ?


Raspunsul la I.2 :


Daca ai raspuns penultimul, te-ai inselat din nou.

Gandeste-te un pic … Cum poti sa-l depasesti pe ultimul ? Daca tu esti in urma lui atunci el nu mai este ultimul. Raspunsul era imposibil ! Se pare ca gandirea nu este punctul tau tare. Ai sanse sa fii cea mai slaba veriga !!!

àSa continuam, vom incerca altceva, nu fa insemnari pe hartie si nu folosi minicalculatorul si adu-ti aminte ca trebuie sa raspunzi instantaneu !!!!



Intrebarea 3:

Ai 1000. Adauga 40. Adauga 1000. Adauga 30. Si inca 1000. Plus 20. Plus 1000. Si plus 10. Care este totalul ?


Raspunsul la I.3 :


5000 ??? Gresit din nou!!!

Raspunsul corect este 4100. Refa calculul cu un minicalculator … Se pare ca azi nu este cea mai buna zi a ta !!!

àUltima, ar trebui sa raspunzi corect macar la asta !!!!

Intrebarea 4 :

Tatal Tantei are 5 fete:

1. Chacha

2. Cheche

3. Chichi

4. Chocho

Intrebare: Care este numele celei de-a cincea? Gandeste repede...


Raspunsul la I.4:

Chuchu ??? Gresit

Tanta, nenorocitule !!! à Pricepe si tu intrebarile....

Este clar ca tu esti cea mai slaba veriga.....




La revedere…









Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Nici eu nu ma supar (martie) - 3 martie.
In legatura cu spovedania....
In cazul meu povestea este asa: eram cu sotzul meu (desi la vremea aia nu-mi era sotz) de 6 ani cand m-am indragostit ca o idioata de un coleg de serviciu. Relatzia noastra la momentul ala era un pic in deriva, murise tata, vandusem apartamentul unde statusem noi amandoi pana atunci, ne mutasem la mama... Dar sa revenim, eu, ca o idioata ce eram, m-am indragostit de un individ care era, din toate pct. de vedere net inferior sotzului meu. Dar traiam o stare pe care nu o pot numi altfel decat toxica: rational constientizam ca nu e bine dar in clipa in care ma vedeam cu tipul, nu mai exista nimic rational. Culmea este ca tipul, hai sa-l numim G era proaspat despartit de sotie la momentul cand l-am cunoscut eu, si a marshat si el vis-a-vis de mine. Toate flirturile si cochetariile astea, cu nishte pauze, s-au intins pe o perioada de cca.2 ani, perioada in care relatzia dintre mine si sot s-a deteriorat, si ulterior ne-am despartzit.
In ziua in care sotzul s-a mutat, m-am mutat si eu la G.
Toate bune shi frumoase, dar G a inceput sa-shi dea arama pe fatza. Era un dobitoc, un primitiv si un gelos cu care absolut nimeni nu poate trai, eu cel putzin nu am putut.
Epopeea mea cu G a durat 2 luni si 1/2, timp in care mi-a mancat cel putzin un an din viatza. Dar totushi trebuie sa-i multzulmesc ca poate daca nu ar fi fost el nu as fi realizat ce om eram pe cale sa pierd.
In saptamana in care am negociat plecarea mea (pentru ca nu s-a putut discuta de despartire la momentul acela) s-a lasat cu amenintzari cu sinuciderea, realizate cu cutitul pus pe vena, cu blesteme, la adresa mea, la adresa lui, a fost ceva de domeniul fantasticului. Eu daca ash fi citit ca cineva a patzit asha ceva, ash fi zis ca nu-i posibil, ca orice om are orgoliu, mandrie sau orice altceva, dar nu ash fi crezut ca in realitate se poate intampla asha ceva. Ei bine, se poate.
La capatul unei saptamani de coshmar adevarat am reushit sa-l conving ca trebuie sa ma lase sa plec la mama. Cand am plecat mi-am luat cele mai importante lucruri: cartzile si cursurile, actele clientzilor pe care le lucram, calculatorul, hainele si incaltzamintea de sezon. Am lasat ce am considerat ca m-ash putea descurca fara ele shi dusa am fost. Probabil ma vetzi intreba de ce am lasat ceva acolo: pentru ca trebuia ca dobitocul sa ramana cu impresia ca eu aveam sa ma intorc.
Imi pare rau ca-l fac dobitoc, dar din pacate asta este.
Dupa ce am reushit sa plec, a trecut un we in care mi-am inchis telefonul si nu a putut sa ia legatura cu mine. In we acela mi-am lins ranile. Eram profund ranita, zguduita si traumatizata (psihic).
Mamei bineinteles ca nu i-am povestit nimic din ce va spun voua acum. De fapt este prima oara cand spun cuiva prin ce am trecut atunci.
A urmat o luna in care cand mi-era lumea mai draga aparea la mine la serviciu si incepea un intreg show pe-acolo, pana cand intr-o zi a venit cand era shefa mea acolo. Respectiva dna aflase ca m-am despartzit de el, ca nu-mi da pace, iar ea oricum nu-l putea suferi de loc, si in consectintza i-a tras o praftoritza de i-au mers fulgii, si dupa aceea nu a mai avut curajul sa calce pe acolo, in schimb ma supraveghea din parcarea de peste strada si ma teroriza cu telefoane.
Intre timp eu si sotzul meu ne-am intalnit de cateva ori sa mai stam si noi de vorba si sa mai bem o cafea.
Intr-o zi de sambata sotzul a venit la mine sa-shi ia nu mai stiu ce din magazie si G a trecut cu nishte prieteni catre balta la peshte si a vazut mashina sotzului oprita la poarta. Si m-a sunat, cu o falca-n cer si una'n shifonier ca m-am impacat "cu ala..." etc(va inchipuitzi voi). Desi intre mine shi sotz nu avusese niciodata loc vreo discutie referitoare la o reluare a relatziei, i-am spus ca da, sa ma lase in pace ca m-am impacat si cu asta basta.
Abia la vreo luna eu m-am impacat cu sotzul, la vreo trei dupa aceea am hotarat sa ne si casatorim si astfel ii multzumesc lui Dumnezeu ca am scapat, ca mi-a dat minte si ca am un astfel de barbat langa mine.
Imi cer scuze daca v-am plictisit, dar macar m-am descarcat, si pentru asta va multzumesc.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

quote:
Originally posted by fannna2003

Cea mai slaba veriga.



Sa vedem care este nivelul tau intelectual cu un mic test simplu alcatuit din patru intrebari.

Trebuie sa raspunzi instantaneu, fara sa te gandesti prea mult.

ATENTIE : vei gasi raspunsul la fiecare intrebare pe pagina urmatoare !

Intrebarea 1:

Participi la un concurs de alergari, il depasesti pe cel de pe a doua pozitie. In ce pozitie te afli ?




Raspuns la I 1 :


Daca ai raspuns ca vei fi primul este complet fals. L-ai depasit pe al doilea deci I-ai luat locul, deci vei ajunge al doilea.

àPentru cea de-a doua intrebare inceraca sa te gandesti mai putin!

Intrebarea 2:

Daca il depasesti pe ultimul , in ce pozitie vei ajunge ?


Raspunsul la I.2 :


Daca ai raspuns penultimul, te-ai inselat din nou.

Gandeste-te un pic … Cum poti sa-l depasesti pe ultimul ? Daca tu esti in urma lui atunci el nu mai este ultimul. Raspunsul era imposibil ! Se pare ca gandirea nu este punctul tau tare. Ai sanse sa fii cea mai slaba veriga !!!

àSa continuam, vom incerca altceva, nu fa insemnari pe hartie si nu folosi minicalculatorul si adu-ti aminte ca trebuie sa raspunzi instantaneu !!!!



Intrebarea 3:

Ai 1000. Adauga 40. Adauga 1000. Adauga 30. Si inca 1000. Plus 20. Plus 1000. Si plus 10. Care este totalul ?


Raspunsul la I.3 :


5000 ??? Gresit din nou!!!

Raspunsul corect este 4100. Refa calculul cu un minicalculator … Se pare ca azi nu este cea mai buna zi a ta !!!

àUltima, ar trebui sa raspunzi corect macar la asta !!!!

Intrebarea 4 :

Tatal Tantei are 5 fete:

1. Chacha

2. Cheche

3. Chichi

4. Chocho

Intrebare: Care este numele celei de-a cincea? Gandeste repede...


Raspunsul la I.4:

Chuchu ??? Gresit

Tanta, nenorocitule !!! à Pricepe si tu intrebarile....

Este clar ca tu esti cea mai slaba veriga.....




La revedere…









Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)







Mergi la inceput