Miresele anului 2006 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Elara stai mama linistite ce te-a apucat??? eu am nunta in iunie si mai am multe de cumparat, ex; iubi nu are haine de nunta, dar are de cununie, iar eu nu am de cununie am doar rochita si pe aia o sa o iau pe 20 mai... asa ca.... mai avem de luat sucurile+apa, de vb pt tort si multe altele, deciu calm ca mai ai!!!!!!!!!
Cat este rochita de la Yoko(daca nu poti spun aci zi-mi si mie pe PM)
Fetelor ieri am fost in oras ca de am fost libera, am cautat cocarde, am gasit dar n-am cumparat ca eram singura si vreau sa mai vaza si alti ochi , si am vrut sa-mi cumpar pantofiorii, dar bde unde ca in unirea mai avea o singura pereche nr meu si aia era patata(vanzatoarea mi-a spus ca se ia cu carpa ) asa se vinde la noi.... azi o sa merg la Cocor ca ieri era inchis poate am mai mult noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by elara

Si ca tot am observat subiectul cu "moralul jos inainte de nunta" as vrea sa ma destainui si sa recunosc ca am cam inceput sa ma ingrijorez ca mai avem asa multe de rezolvat si nu avem mai nimic... si timpul trece repedeeeeee..... mai avem doar 3 luni. Stiu ca pare mult comparativ cu voi cele care mai aveti doar o saptamana sau doua dar noi mai avem foarte multe de facut... Inca nu am impartit nici o invitatie... nu avem haine si nici incaltaminte (doar rochita mea de mireasa) si nici verighete, pahare, baloane, lumanerele, trusou mireasa, diadema, bijuuri..... nu avem nimiiiic!

elara..stai calma, ca nici noi nu prea avem mare lucru....iubi n-are de nici unele, io n-am trusou de cununie, pantofi de miresica (ca rokitza e pe drum), bijbijdruce (lantic, tiara) - ioc, inelush, verighete......si mai am si-o stare nashpa....uf...
no..bine ca luaram taria..mai scutiram niscaiva gologani..inainte sa intre in vigoare taxa/viciu...


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Stiu ca la un moment dat a fost postata adresa de la Yoko dar eu nu o mai stiu...please cine stie luminati-ma si pe mine inca o data!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Buna dimineata miresici. Eu de azi practic sunt in concediu, dar ptr ca traim in Romania...dupa ce mi-am dus cererea de concediu am fost anuntata ca maine am exam la munca asa ca acum tre sa stau si sa invat ptr examen in loc sa fac pregatiri de munca. Pe seara va pun si eu poze cu ce-am mai rezolvat noi.

Nunta noastra
Ziua mea de nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Carmen, multumesc de incurajari. Eu am doua prietene foarte bune cu numele asta si imi e drag numele tau din pricina asta.

Nu prea stiu ce m-a apucat. Cert e ca am cam inceput sa intru in priza...ca pana acum era cam prea relaxata . Acum am inceput sa imi fac griji ca s-ar putea ac timpul sa nu ne ajunga... Ca o sa fim obositi si stresati daca nu facem totul pe indelete (numai ca lipsa banilor si a timpului ne cam tin in loc). De aia nu putem face cam cate am vrea noi de pe acum.
Rochita de la Yoko este 1 mil 800 si ceva. Deci oricum pana in doua mil..ceea ce mie mi s epare ieftin. Si are si bolero. Mi-e ciuda ca nu mai gasesc site-ul respectiv sa ma uit la poze si sa le arat si unei prietene (una din cele de care tocmai vorbeam , adica alta Carmen ). Cealalta Carmen a fost cu mine la probe asa ca stie rochita. Iar tu probabil ca o stii deja din pozele Elyannei .

Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Kreliutz, multumesc si tie de incurajari.
Uffff ce de-a planuri am.... sa fac CD-uri cu muzica, sa fac videoclip cu pozele nostre... pt inainte de tort... sa fac si ornament pentru masina... Si vreau si eu verighete gravate si pahare inscriptionate...
Si mai avem si cocarde de luat.. Si vreau sie u pantofi ed saten si nu gasesc..

Ce ne facem, fetelooooorrrrrrr
VREAU SA FIE IAR DECEMBRIEEEEEEE ...

Dar oare chiar vreau?

Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

quote:
Originally posted by ooana

Stiu ca la un moment dat a fost postata adresa de la Yoko dar eu nu o mai stiu...please cine stie luminati-ma si pe mine inca o data!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day


site-ul era www.yokko.ro

Emily


Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste

Poze

Mireasa de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Multumim, Emily.

Sunt cam off topic, , da' tre' sa ma racoresc.
Pe voi nu va enerveaza lista aia de invitati? Ca eu nu o mai suport. Numai cat ma gandesc la ea mi se strange inima. Ca e prea mare..si nu stiu pe cine sa mai tai... Ufffff
Si cand ma gandesc ca urmeaza aranajarea la mese...

Aaaaa si mai am o nelamurire. Eu citisem pe forum ca daca ai confirmati un nr de invitati... la local sa spui cam cu 10-20 mai putin... asa pt orice eventualitate.
Si aici vien dilema mea. Eu daca zic mai putini, ei vor pregati mesele pentru mai putini decat am eu confirmati, nu? Adica pentru cati am zis eu. Si atunci eu obligatoriu va trebui sa exclud anumite persoane cand voi face aranjamentul la mese (adica cine langa cine va sta), care persoane odata ce au zis ca vin si daca chiar vor veni (ca sunt si persoane care confima si nu mai vin) se vor simti tare aiurea vazand ca nu au locuri rezervate.

Cum sa fac?
Sau si cei de la restaurant inteleg si accepta un nr de locuri pregatit la mese si altul dat la comanda?

Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by emilyjeuly

quote:
Originally posted by ooana

Stiu ca la un moment dat a fost postata adresa de la Yoko dar eu nu o mai stiu...please cine stie luminati-ma si pe mine inca o data!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day


site-ul era www.yokko.ro

Emily


Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste

Poze

Mireasa de 15 iulie



...merci mult ...isteata de mine cauta pe google yoko cu un singur k!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Elara te inteleg perfect, si noi ne chinuim pt nunta, am mai spus ca o facem din salarii, care nu sunt foarte mari dar pana acum ne-am descurcat.Noi duminica am luyat vinul, prin aprilie taria, deci in timp.
Nu am vazut rochita dar o sa ma uit la pozele elyanei, dak imi8 place poate rezolv si eu tinuta pt civila .

Mergi la inceput